Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "A magán-nyugdíjpénztárból...

"A magán-nyugdíjpénztárból átvitt összegeket 16 százalékos személyi jövedelemadó terheli majd"?

Figyelt kérdés

Segítenétek megérteni? Nem vagyok egy pénzügyi zseni.

Ez úgy értsem, hogy az átvitt összeggel növekszik a 2011 évi jövedelmem és a következő éveben egy soha nem látott összeg miatt kell adóznom, vagy az átvitt összegből veszik le és fordítják másra azt a 16%-t. Próbáltam a neten is keresgélni válasz, de már nincs türelmem és belefáradtam a nyugdíjpénztáras témába. Válaszokat előre is köszönöm.


2010. nov. 27. 18:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
78%

[link]


Aki átlép, adózik a pénze után. Aki nem lép át, nem kap nyugdíjat. No de aki átlép, az sose látja viszont az átvitt pénzét és még fizet is ezért, aki marad, az még reménykedhet, hogy a leváltják, és a pénze megmarad, csak lesz egy (az egészhez képest) kis kiesés.

2010. nov. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
76%
A mnyp-k állítólag nyereségesek voltak az elmúlt X évben, kivéve a válság évét. Mégpedig reálértéken nyereségesek, tehát infláció fölötti nyereséggel zártak. Ez most majd kiderül, én mondjuk erősen vitatom (5 év, most a befektetett pénzemnél 15%-kal mutat többet az egyenleg). Ha a pénztárad TÉNYLEG eredményes volt, akkor az infláció fölötti nyereséget kiveheted, és erre a pénzre kell majd a 16% SZJA-t megfizetni. Ha úgy döntesz, hogy nem veszed ki, akkor az állam köszöni szépen a pénzt, elteszi, ettől se több nyugdíjad nem lesz se kevesebb adód, értelemszerűen kiveszed.
2010. nov. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
78%
23:32 - Nem mindegy, melyik pénztár milyen portfóliója.
2010. nov. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Endru7 válasza:

[link]


Magánnyugdíjpénztár

NEM ENGEDJÜK A LENYÚLÁST! - nyilatkozat a jogfenntartásról. és más dokumentumok

Jogfenntartási nyilatkozat (mnyp_nyilatkozat.pdf)

A nyilatkozatokat leadók összesítő listája. Kérjük ezzel eljuttatni a VDSZ-hez (ugyvedi_letet.pdf)

2011. jan. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!