Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik állanóan azt szajkózzák,...

Akik állanóan azt szajkózzák, hogy "Az EU nélkül tönkremenne az ország" azok hogyan magyarázzák, hogy 1990-től 2004-ig jól meg tudtunk lenni bármiféle unió nélkül?

Figyelt kérdés
2010. dec. 2. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
azt te sem gondolod komolyan, hogy akkoriban önellátóak voltunk? sorra vették fel a kölcsönöket!
2010. dec. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy éljen az EU, mert azért ott is lenne mit ésszerüsíteni, megreformálni!
2010. dec. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Hát jobb az EU-tól pályázatot nyerni,mint kamatos kölcsönt fölvenni nem? Különben az EU-nak is rengeteg hibája van és nem mindíg tud elvonatkoztatni,a domináns országok érdekeitől,de legalább van egy kitűzött szinpatikus cél,amihez egyébként még sokat kell fejlődnie!
2010. dec. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az hülyeség, hogy az EU nélkül tönkremenne az ország, de kb. egy Albánia színvonalra süllyednénk vissza záros határidőn belül és előbb vagy utóbb orosz függésbe kerülnénk.

Ez tény.

A kis nemzetállamok kora lassan elmúlik. Vagy bebiztosítjuk magunkat, mint egy nagy konföderáció tagjai, vagy mások vazallusai, jobbágyai leszünk.

2010. dec. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
A hatalmas életszínvonal esés igen valószínű. Ezt az emberek bizony tönkremenésnek fognák fel.
2010. dec. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kell semmit magyarázni ezen. Van élet az EU-n kívül is, csak belül könnyebb. Itt van például a nemzeti valutánk is. Ha EURO-nk lenne, akkor az árfolyam ingadozások nem keserítenék meg annyi adós életét hónapról hónapra. Cserébe kevesebb lenne e mozgástere a nemzeti monetáris politikának. Ami pedig az említett időszakot illeti, én nem látom, hogy olyan "jól" meglettünk volna. A térség éléről "jól" leküzdöttük magunkat sereghajtóba. Ezt is lehet persze "jó" teljesítményként értékelni, csak ez nem vág egybe az én szóhasználatommal.
2010. dec. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
8%

"Akik állanóan azt szajkózzák, hogy "Az EU nélkül tönkremenne az ország" azok hogyan magyarázzák, hogy 1990-től 2004-ig jól meg tudtunk lenni bármiféle unió nélkül?"


Sehogyan. Annyira buták az ilyen emberek mint a föld. Nemhogy még bármit magyarázzanak.

2010. dec. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

14.38-as válaszoló:

Szerintem én nem vagyok buta, de természetesen minden relatív, ezt tudom. Éppen ezért állíthatom teljes bizonyossággal, hogy nálad okosabb vagyok. Sokkal.

p.s.: mert ez a csörtetés, ez az általánosítás nem vall magas IQ-ra.

A közös értékek mentén pl. megmutathatnád, mitől vagy te magyar. Az önmagadba zárkózással azonban csak egy megmosolyogni való magyarkodó képet tudsz mutatni.

2010. dec. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!