Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed arról, hogy...

Mi a véleményed arról, hogy külföldi hitelminősítők kedvükre szívatják az országokat - ma pl. MO-ot - millióknak okozva ezzel problémákat?

Figyelt kérdés
2010. dec. 6. 12:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

A következő videó a magyarázat a kérdésedre, ennél jobban, egyértelműbben nem is lehetne megfogalmazni - szerintem:


http://www.youtube.com/watch?v=_gd_TBUso7k

2010. dec. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

"Indoklásában a Moody's azt írta, hogy a leminősítés elsődleges oka a magyar kormány pénzügyi erejének "fokozatos, de jelentős" eróziója, mivel a hitelminősítő szerint a kormányzati stratégia jórészt átmeneti intézkedéseken, semmit fenntartható költségvetési konszolidációs politikán alapszik. Dietmar Hornung elemzésében úgy vélekedett, hogy ennek következtében az ország strukturális költségvetési hiánya romlani fog.


Hornung a nyugdíjbefizetések rendszerének változtatásáról azt írta, még ha ennek révén teljesíthetővé válnak is a rövid távú költségvetési célok, a magánmegtakarítási rendszer gyengítésének hosszú távú kihatásai negatívak lesznek a közfinanszírozásra nézve, mivel a jövőbeni nyugdíjkötelezettségek felelősségét a kormány veszi magára


A Moody's besorolása ezzel egy szintbe került a Standard & Poors által a magyar szuverén adósságnak adott minősítéssel."


-Forrás: [link]


Most ezt a magyarázatot úgy értelmezheted ahogy akarod.

2010. dec. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát durva a video, de lehet, hogy igaza van...
2010. dec. 6. 12:22
 4/12 A kérdező kommentje:
Szerintem az indoklás nesze semmi fogd meg jól típusú. Ha a leminősítő intézet által követelt ún. struktúrális reformokba kezdene az ország az ő értelmezésük szerint akkor abba ma itt MO-on konkrétan ezrek halnának bele.
2010. dec. 6. 12:24
 5/12 anonim ***** válasza:

"Ha a leminősítő intézet által követelt ún. struktúrális reformokba kezdene az ország az ő értelmezésük szerint akkor abba ma itt MO-on konkrétan ezrek halnának bele."


Erről viszont nem találtam semmit. Pontosan miket is szeretne látni a Moody's?

2010. dec. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ők struktúrális reformnak hívják, ami szerintem egyenlő az ország megszorításával. Szerintem a Moody's -t annyiban érdekelheti maximum egy ország, hogy fizeti-e a kölcsönöket vagy sem. Amíg fizetünk a Moodí's-nak a pofáját be kellene fognia.
2010. dec. 6. 12:36
 7/12 A kérdező kommentje:

"Erről viszont nem találtam semmit. Pontosan miket is szeretne látni a Moody's?"



Struktúrális reformokat. Közelebbről nincs megnevezve.

2010. dec. 6. 12:37
 8/12 anonim ***** válasza:
2010. dec. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ma 12:37


Köztudott, hogy az eü. és az oktatás privatizációját (meg minden megmaradt állami vagyon privatizációját) jelenti a "strukturális reform", mint ahogy az is köztudott, hogy az ilyen hitelminősítő intézetek érdekcsoportok szócsövei. Szóval nem kell meglepődni.

2010. dec. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sziasztok.Amig a Modi meg Standard & Poors az Usa 90%-os GDP allamadosaga ellenere AAA+-on hagyja Usa megiteleset egy tolvaj hazug..... (a tobbit nem birna el a billentyuzet) es igen ez egyszeru rablas.
2010. dec. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!