Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Helyesnek tartanád, hogy...

Helyesnek tartanád, hogy zsidók irányítsák Magyarországot, ha tudnád róluk, hogy nem korruptak, jól kormányoznak és az ország érdekeit is nézik?

Figyelt kérdés
Tehát nem a származás néznéd, hanem a teljesítményt?
2010. dec. 10. 09:37
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

"igenis számít, hogy karácsony legyen és ne hanuka"


Ne az országra erőltessék rá a Hanukát, de ha a kormányt irányítók Hanukát ünnepelnének, hát hadd tegyék. A magyarságnak nem az a jó, ha a kormány karácsonyfát díszít, hanem ha jól vezeti az államot. Akkor már igazán hihet Visnuban is, ha közben minden gyerek szájában lesz étel...


Néha úgy érzem, túl nagy jelentőséget adnak az egyének vallási hovatartozásának...

2010. dec. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
Ja, helyesnek tartanám! De úgy is lenne valaki,aki azt mondaná,hogy szrul csinálják... Aki meg királyságpárti,elgondolkodhat rajta,hogy sok nem magyar királyunk volt....
2010. dec. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:

Szekeresapa!


Volt egy nép akik a saját vallási könyvüket követve civilek és hadifoglyok százezreit (ha nem millióit) ölték és nyomorították meg egy hatalmas hódító háborúban. Ma ők a világ egyik legbékepártibb népe. Pedig ez csak hetven éve volt. A japánokról beszélek és az akkori busido és hagakure értelmezésekről. Akkor miért kéne feltételeznünk azt, hogy egy két és félezer éves törvénygyűjteményt bárki is komolyan vegyen (egyedül az ortodox zsidó követik úgy-ahogy). Ráadásul a Talmudból rengeteg a szándékos félrefordítás, meg a félreértelmezett kiragadott részek.

2010. dec. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim válasza:

12:54-es hsz-hoz:


VAlóban, de nem hiszem ,hogy a karácsonyt ennyire bojkottálni kellene. Elvileg ez egy keresztény ország, keresztény ünnepekkel, de amíg a média -az írott és a műsorszóró, amely jelenleg, valljuk be, egy agymosást végez- előbbre helyezi a zsidó ünnepek megtartását és reklámozását, addig hadd legyen már ehhez, mint magyar állampolgárnak, némi szavam. És hogy még valamit hozzátegyek: a jelenlegi alkotmány szerint szabad vallásgyakorlat van, nem pedig valláskényszerítés.

2010. dec. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

A kérdés nem provokáció! Kit provokál?

Csupáncsak úgy éreztem, hogy fel kell tennem ezt a kérdést, az oldalon található többi, zsidókkal kapcsolatos kérdés miatt!

Az én véleményem az, hogy a teljesítményt kell nézni és nem a származást! legyen szó bármely nép gyermekéről!

2010. dec. 10. 13:32
 26/39 A kérdező kommentje:
ja és akik antiszemitának hittek: zsidó vagyok magam is, de nem tartom a vallást!
2010. dec. 10. 13:33
 27/39 anonim ***** válasza:

13:29


Épp azt mondom, hogy a magyar nép ELDÖNTHETI mit akar ünnepelni. Egy jó irányító nem erőlteti másokra a saját hitét, a karácsonyt úgysem lehet bojkottálni, még ha nem vallásos meggyőződésből ered sem.

A másik, hogy bár ki kell ábrándítsalak, ez csak addig volt keresztény állam, amíg nem volt vallásszabadság. Azóta, hiába a keresztelések, az emberek már nem a Bibliában hisznek - mellesleg a karácsony nem magyar jog vagy kötelesség, hanem vallási. Ha én a sámánizmusban, mit ad Isten, Jahve-ban hiszek, attól még magyar vagyok, de nem KELL megtartanom karácsonyt.


Szóval, ez a karácsony is csak amolyan rángatni való példa a vallási ellentétekben.

2010. dec. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim válasza:
Ja és még az előző hsz-hoz annyit szeretnék hozzáfűzni: a médiát azért "kevertem" bele, mert a kormány ezen keresztül szól az emberekhez. Ha valóban a hagyományokat őrizné és gyerekeinknek ezeket adná tovább, ezzel egyfajta értékrend-felállítást is, tenne így nem értek egyet azzal, hogy egy ország kormánya mindegy, mit ünnepel.
2010. dec. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim válasza:

13:35

Nem kötelező megtartanod, de el kell fogadnod és tisztelned kell, ha az országnak ez a vallása- én ezt így gondolom.

Túl sok szép magyar hagyomány kapcsolódik ehhez és más ünnepekhez is, meg kell őriznünk ezeket.

2010. dec. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:
az értékrendet ne az állam döntse el! vagy az állam megy dolgozni helyettem? nem hinném...
2010. dec. 10. 13:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!