Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi nyelvet oktatnátok az...

Mennyi nyelvet oktatnátok az iskolákban és mit kötnétek nyelvvizsgához?

Figyelt kérdés

Én 2 nyelvet tartanék reálisnak. Általánosban még egyet majd középtől 2-őt.

Nyelvvizsgához kötném az érettségit mégpedig úgy, hogy miután leteszi az érettségit onnantól 1 éve lenne megszerezni ha még nincs. Addig meg lenne egy fél érettségije.


2010. dec. 10. 13:16
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
76%

Én csak egyet az angolt, heti 6 órában, 1-12.-ig, igaz a tanárok többsége képtelen angolul megtanítani.

A többit csak választhatóvá, de nem kötelezővé tenném.

2010. dec. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Akkor inkább 2 kommunikáció és 4 nyelvtani óra.
2010. dec. 10. 15:42
 23/28 anonim ***** válasza:
52%

"3. Aki részképesség-zavaros (pl. dyslexiás, dysgráfiás), annak nem engedném, hogy nyelvet tanuljon minimum középiskolás koráig (onnantól pedig a részképesség-zavar mértékétől tenném függővé, hogy tanulhat-e idegen nyelvet, vagyis képes-e olyan szinten használni a saját anyanyelvét, hogy egy másik nyelv nem zavar be). "


9. végén tettem felsőfokút németből, 10.ben megvolt az angol+német érettségim (96%, úgy hogy az angolt órán nem is tanultam, saját magamtól, filmekből, illetve zenéből sikerült összehoznom), most oroszul tanulok. Diszgráfiám van (igaz, helyesen tudok írni). Tehát te inkább ne dönts arról, hogy ki mit tanulhat, és mit nem.


Nyelvvizsgához nem kötném az érettségit, és fakultatívvá tenném a második nyelvet, az első (angol) lenne kötelező, viszont azt úgy, hogy legalább "C" nyelvvizsgát tehessen belőle az illető.

2010. dec. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
15:49 - Vannak nálad sokkal súlyosabb esetek is, anyukám fejlesztő pedagógus, van egy diákja, a szülei erőltetik a nyelvtanulást, de még magyarul se tud helyesen, az idegen nyelv meg még úgy se megy neki, bukdácsol, a szülők hülyesége miatt, ő még általános iskolás...
2010. dec. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Rejtett diszlexiás vagyok, nyelvi, kommunikációs képességeim nem a legjobbak. A német volt az első idegen nyelvem, és az érettségi idején még alig tudtam rajta beszélni. A kérdező javaslata szerint nem lehetne nekem érettségim.
2010. dec. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem a nyelvórák számát kell emelni, és nem elsőben kellene kezdeni, hanem akkor, amikorra már már elég fejlett az anyanyelv, és megszilárdult az írás-olvasás képessége. Addig csak egy kicsit lehetne elpötyögni angolul; ugyanezt a gyerek 10 évesen egy év alatt meg tudná tanulni.


Nem az óraszámot kell emelni, különösen nem a reál tárgyak kárára, különben az emberek nagy része nagyon sok hasznos dolgot, és szemléletet nem tudna elsajátítani. A módszereket kell megváltoztatni, és kisebb osztályokat, csoportokat létrehozni, mert 30-40 főt egyszerre nem lehet hatékonyan tanítani.

2010. dec. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
A nyelvválasztékot inkább bővíteném. Az első nyelvet felső tagozatban, a másodikat gimnáziumban kezdeném el, de adnék arra lehetőséget, hogy egy nyelvet is lehessen tanulni dupla óraszámban. Választott, de az az egy az angol lenne, abban biztos vagyok. Sehol sem tennék kötelezővé három nyelvet, mert mi van, ha nem bírja? Viszont három nyelvnek is megteremteném a lehetőséget, ahol is a harmadik nyelv plusz órákat jelentene. Nem vagyunk egyformák.
2010. dec. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
21:26 - Igen, ez a választék bővítés jó ötlet lenne. Én középiskolában angol után szerettem volna franciát tanulni. Voltak még rajtam kívül néhányan, akik ezt választották volna a német helyett, de állítólag "kevesen" voltunk, és ezért németet kellett tanulnunk, ami nekem sajnos nem megy. A német az a nyelv, amire nem tud ráhangolódni az agyam. Nemrég elkezdtem a franciát levelező oktatásban, már jobban megy, mint a német középiskolában.
2010. dec. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!