Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi nyelvet oktatnátok az...

Mennyi nyelvet oktatnátok az iskolákban és mit kötnétek nyelvvizsgához?

Figyelt kérdés

Én 2 nyelvet tartanék reálisnak. Általánosban még egyet majd középtől 2-őt.

Nyelvvizsgához kötném az érettségit mégpedig úgy, hogy miután leteszi az érettségit onnantól 1 éve lenne megszerezni ha még nincs. Addig meg lenne egy fél érettségije.


2010. dec. 10. 13:16
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
+ Javítani kellene a nyelvoktatás színvonalán, mert elég rossz.
2010. dec. 10. 13:19
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
van nyelvvizsgám, de ekkora egy baromságot.
2010. dec. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Jobban lehetne az embereket ösztönözni a nyelvtanulásra. Eléggé el vagyunk maradva abban, hogy a lakosság mekkora része beszél idegen nyelveket.
2010. dec. 10. 13:23
 4/28 anonim ***** válasza:
97%

Ez az egész nyelvoktatás nagyjából annyit ér, hogy tanulod, tanulod, aztán leteszel belőle egy nyelvvizsgát.

Azután nem használod a nyelvet 2-3 évig és szépen lassan elfelejted onnantól.

2010. dec. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
68%
Én magasabb óraszámban tanítatnám a nyelveket. A történelem tudásoddal max akkor boldogulsz, ha tanár lesze, vagy indulsz egy kvízműsorban. Nem mondom, hogy az nem fontos, de biztosan fontosabb az, hogy nyelveket beszéljen az ember. Ha rendesen tanítanák, és tanulnák, akkor nem is okozna gondot nyelvvizsgázni belőle. Én jobban motíválnám a diákokat, pl. külföldi kirándulásokkal, cserediákprogrammal, diákmunka lehetőséggel. Akkor megértenék az egésznek a lkényegét, hogy miért is érdemes.
2010. dec. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
DE ha ki kell menned valahova mondjuk 1 hónapra akkor csak át kell nézni.
2010. dec. 10. 13:27
 7/28 A kérdező kommentje:
A magasabb óraszámot én is támogatom. Törit, meg irodalmat heti 4 órában tanulom, de, hogy hasznosítani fogom e valaha.
2010. dec. 10. 13:29
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Először a saját anyanyelvét, nyelvtanát sajátítsa el, mert addig nem lehet mire építkezni!

Ja és max 2 nyelv, de azt alaposan, ha nincsenek meg hozzá a feltételek, akkor egyet, de azt legalább jól!

2010. dec. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
95%
azért az irodalmat tudod hasznosítani! -.- szerintem mindent tárgyat meg kéne becsülni!
2010. dec. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
80%
Egy nyelvet kéne oktatni az angolt mivel az univerzálisan használható. A töri és magyar órák az általános műveltséghez tartoznak, Inkább a természettudományokat kéne tovább oktatni és kötelező érettségi belőle. Meg számtan helyett matekot tanítani középiskolában.
2010. dec. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!