Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogszerű, hogy bizonyos...

Jogszerű, hogy bizonyos helyeken a nyelvvizsgához két arcképes igazolványt kérnek?

Figyelt kérdés
Amikor én nyelvvizsgáztam, akkor is ezt kérték. De nekem akkor csak személyim volt. Erősködtek, hogy hát diákigazolványom, jogsim vagy útlevelem csak van. De hát nem volt, mert se diák nem voltam, se vezetni nem tudok, se útlevelem nincs, mert nincs rá szükségem. Egy barátnőm azt mondta, hogy pedig van olyan szabály, hogy mindenkinek két arcképes igazolvánnyal kell rendelkeznie. Ez komoly? De hát az oké, hogy kell személyi, de ha egyszer minden más igazolvány valamihez kötve van, és én azokra nem vagyok jogosult, akkor honnan kéne lennie?
2010. febr. 24. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell két arcképes igazolvánnyal rendelkezned, sőt pl. személyazonosság igazolására elfogadják akár a jogosítványt, akár az útlevelet, pluszban a lakcím igazolvány kell melléjük. Vagyis még személyi igazolvány sem igazán szükséges. A nyelvvizsgánál nyilván azért kérik, hogy ki tudják szűrni, nehogy más menjen el vizsgázni. Bár ha egyet be tud mutatni, nyilván be tud kettőt is :))))
2010. febr. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
VAGY személyi VAGY érvényes útlevél kell, mindkettö nem. Eleve nem kötelezö, hoyg KÉT okmányod legyen a személyazonnosság igazolására.
2010. febr. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is ezt magyaráztam nekik, nagy duzzogva tudomásul vették, hogy ha megfeszülök sem lesz két igazolványom, de a mai napig mindenkitől kettőt kérnek aki náluk akar vizsgázni, és nálam is sokat kötekedtek ezen. Nem igazán értem, hogy kérhetnek olyat, gyakorlatilag kötelező jelleggel", amit nem mindenki tud teljesíteni.
2010. febr. 24. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!