Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek kik voltak a...

Szerintetek kik voltak a legkártékonyabb személyek a magyar történelemben?

Figyelt kérdés
2010. dec. 10. 20:55
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
71%
Egyértelmű, aki a Magyarok legnagyobb tragédiájáért, Trianonért felelős: Gróf Károlyi Mihály miniszterelnök. Az egész világ fegyverben áll, erre "nem akarok (magyar)katonát látni" jelszóval feloszlatja a királyi hadsereget. Azonnali Román, Szerb, Szlovák megszállás volt a következménye... Károlyi a magyar nép első számú közellensége "volt".
2010. dec. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
12%

Károlyi Mihály jól látta, hogy abszolút nem az számít, hogy magyar, román, szerb, albán, ukrán stb. az ember, hanem az, hogy engedni kell, hogy saját belátása szerint cselekedjen, nepedig valamilyen ideológiát szolgáljon.


Ezért számomra szimpatikus személyiség, és abszolút nem kártevő.

2010. dec. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
58%
Akkor te nem magyar vagy ha jól tévedek, hanem valami nemzetiségi, vagy kisebbség, de nem itéllek el. Igaz magyar embernek Károlyi a legnagyobb ellensége, a magyarságnak Trianonnál nagyobb tragédiája nem volt a történelemben... (Még a Török se)
2010. dec. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
45%

Áh, minden világos már! Te is azok közé a szupermagyarok közé tartozol, akik szerint csak az magyar, aki beleillik a ti ideológiátok szerinti "magyar" definíciójába.


Nos, én magyarnak vallom magam, mert:

-Magyarországon születtem

-A szüleim magyarok

-A magyar az anyanyelven

-A magyar kultúra az anyakultúrám


Nekem ez elég ahhoz, hogy magyarnak tartsam magam, és azt, aki úgy gondolja, hogy a magyarság-érzésbe beletartoznak olyan dolgok is, mint a minnél nagyobb terület birtoklásának vágya, és a katonáskodás szeretete, csak sajnálni tudom...

2010. dec. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 bumbi02 ***** válasza:
45%

Akkor te nem magyar vagy ha jól tévedek, hanem valami nemzetiségi, vagy kisebbség, de nem itéllek el. Igaz magyar embernek Károlyi a legnagyobb ellensége, a magyarságnak Trianonnál nagyobb tragédiája nem volt a történelemben... (Még a Török se)


én se lennék magyar? má megen... az hogy te képes vagy haragudni, és ellenségként tekinteni egy kb 80 éve halott figurára az a te saját problémád. ne ehhez kössük a magyarságot.és észre kéne venni hogy trianon csak a kicsúcsosodása volt egy problémának.. egész addig nem sokakat érdekelt, utána egyből mindenkit.

2010. dec. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
66%
Trianon okozta a legtöbb szenvedést és kárt a Magyarságnak. Ha nem szerelik le a királyi hadsereget, nem szálltak volna meg minket a pofátlan, talpig fegyverben álló idegenek...
2010. dec. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 bumbi02 ***** válasza:
43%
persze meg HA mátyás megszerzi a német római császári cimet, meg HA nem hal ki az árpád ház, meg HA ...történelemben nincsen ha. honnan tudod hogy akkor nem lett volna megszállva az ország? ugyanugy meg lett volna, nem képviseltünk akkora erőt hogy ellenálljunk a kisantantnak és támogatóiknak.. különbe nem vesztettük volna el a háborut.
2010. dec. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
36%

"Trianon okozta a legtöbb szenvedést és kárt a Magyarságnak. Ha nem szerelik le a királyi hadsereget, nem szálltak volna meg minket a pofátlan, talpig fegyverben álló idegenek..."

De azt nem fogod fel, hogy ha nem szállnak meg és nem darabolták volna fel az országot, akkor is kiváltak volna a nemzetiségek?

Jó, fogadjuk el, hogy Károlyi bűnös a megszállás miatt, de azt már nem veszi be a gyomrom, hogy egy elkerülhetetlen eseményt a turbómagyarok egy személyhez akarnak kötni. Itt nem személyek a felelősek, hanem egyszerűen így alakult a sorsunk, a tatárjárás és a török hódoltság után nemzetiségekkel lett betelepítve az ország. Ez mikor jut el a turbó agyatokba?

2010. dec. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 Zenon ***** válasza:
88%

Kun Béla

Károlyi Mihály

Rákosi Mátyás

Horthy Miklós

Kossuth Lajos

Gerő Ernő

Kádár János


Szerintem ezek miatt az akasztófára valók miatt süllyedtünk idáig,persze részben.A lista nem teljes,ha azt vesszük,hányan károsították meg a magyar államot,könyveket lehetne teleírni.

2010. dec. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
76%

Horthy Miklós

II. (Dobzse) Ulászló

Tisza István

Gömbös Gyula (Bárdossy László, Kállay Miklós, Sztójay Döme)

Szálasi Ferenc

Az összes Habsburg, Mária Teréziát kivéve. (Ferenc József-fel az élen)

Rákosi Mátyás

Görgey Artúr vagy Kossuth Lajos (mindenki döntse el hogy kettejük közül melyiket tartja felelősnek a folyamatos rossz döntésekért.)



Bocsánat hogy nem időrendben írtam, de így hirtelen ők jutottak az eszembe. A mai korból inkább nem említenék senkit, mivel abból úgyis csak vita lenne, de biztos tud mindenki ilyen alakokat.

2010. dec. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!