Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek kik voltak a...

Szerintetek kik voltak a legkártékonyabb személyek a magyar történelemben?

Figyelt kérdés
2010. dec. 10. 20:55
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
9%

II. Ulászló

I. Péter

magyar nemesség

nyilasok

Gömbös Gyula

kommunisták


a teljesség igényével íródott, én több más nevet nem tudnék mondani, nyilasok alatt az összes nyilast, a komcsik alatt az összes kommunistát értem. A nemesek pedig felsorolhatatlanok.

Több nem volt

István megalapozta az országot, ha István nem lett volna, akkor most te egy Szerbiában élnél, és örülhetnél, hogy behívtak katonának, és meghaltak a rokonaid, kedves ideológia-mániás.

Szerintem neked nincsenek elveid, ami egy elég szomorú dolog.

Mátyás király?

Ha most Mátyás nem lett volna, ma szegényesebb lenne a magyar kultúra. Mátyás király meséi sokkal jobban megmaradtak, mint Nagy Lajos meséi. Mátyás meg az egyik legnagyobb uralkodó volt, a kor legnagyobb embere.

Horthy meg semmit nem csinált, engedett a németeknek- ahogy mindenki más akkor, Hitlernek ellenállni egyenlő volt az ország elsöprésével, ezt mindenki tudta. A brit korona sem mert felszólalni a németek ellen, akkor majd pont Magyarország.

Károlyi Mihány. Szerintem ő nem volt bűnös. Feloszlatta a hadsereget. Miért?

Mert a kisantant hadserege ELVERT minket a háborúban. Tényleg szép lett volna, ha csatákat egymás után megnyerünk, de a román hadsereggel a németek és osztrákok nélkül nem bírtunk volna, mert a csehek jönnek északról. A szlávok délről, románok keletről. És akkor még a Rongyos Gárda harcát nyugatról nem is említettem.

Tény, hogy szép lett volna, ha meghalunk a hazáért, de ott és akkor kénytelenek voltunk engedni, ha jött volna a nagyantant, akkor már semmit nem ér a románok által megtépázott haderőnk. Németeket visszaverték. Akkor szerinted velünk mit csináltak volna?

Egy szó mint száz, a magyarok kikaptak a világháborúban, a következményeket meg semmivel nem tudtuk elkerülni. Ha el lehetett volna, akkor a központi hatalmak elfoglalták volna Nyugat- és Dél-Európát, és a briteket megverték volna a németek a flottájukkal. A Monarchia pedig elfoglalta volna Olaszországot (gyarmataival együtt), Bulgária elfoglalta volna Macedóniát, és Észak-Görögországot, az Oszmán-Török Birodalom meg az Égei-tenger szigeteit a maradék görög területtel együtt.

Jó, most mondhatjátok, hogy Törökország visszaverte az antantot, de a törököknek is három év kellett, míg összeszedték magukat, ráadásul ők jobb helyzetből indultak, mert nem fogták közre olyan országok, amelyek utálták.

2010. dec. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 bumbi02 ***** válasza:
0%
görgey artúr épphogy nem.
2010. dec. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
29%

bumbi02


Azért írtam úgy hogy mindenki eldöntse hogy véleménye szerint melyikük, én azért nem írtam egyértelműen, mert mindenki mást gondol. :)

2010. dec. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 BlackSword ***** válasza:
42%

Nem... A mi (magyarok) legnagyobb targédiánk az, ami egyébként itt is megy... Az, hogy még egymást sem vagyunk képesek tolerálni... Azt viszont minden nagymagyar elvárja, hogy adják vissza a trianoni területeket... Egyszerűen képtelenek vagyun egy irányba húzni a talicskát... Így aztán egy helyben toporgunk...

De ez volt Mohácsnál... Mert ott is csak mindenkinek a szája járt, DE segíteni, már nem... És mi lett? 150 éven keresztül háborúztunk a törökkel, az osztrákkal, és egymással...

Görgeynek meg nem lehet a szemére vetni semmit... Mert azzal sem lettünk volna előrébb, ha mészárszékre küldi a katonáit...

És most is ez megy... Az emberek érzelmek alapján döntenek a pártokkal kapcsolatban, és azonnal leszólják, ha valakinek más a véleménye... És ez a mi (magyarok) legnagyobb tragédiánk!!!

2010. dec. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
46%

I.Szulejmán

Szálasi Ferenc

Rákosi Mátyás

Antall József

Orbán Viktor

Gyurcsány Ferenc

2010. dec. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:

Én is a nemeseket mondanám

De lehetne még sokakat felsorolni. Utólag mindent jobban tudunk nem?

2010. dec. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
27%
A teljes politikai vezetés 1945-től, illetve Károlyi Mihály
2010. dec. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:

Tisztelt 54%-os válaszoló!

A te gondolatmeneteddel:


-Nem Könyves Kálmánt, hanem Szent Lászlót kellett volna írnod.


-Rákosi Mátyást is írnod kellett volna.


"Kádár volt az egyik, ha nem A legjóságosabb uralkodónk eddig." - Ezt komolyan gondolod? Azok, akik például 16 évesen vettek részt a forradalomban, elítélték őket, a 18. születésnapjukon akasztották fel.

Kádárnak felajánlotta 1958-ban Hruscsov, hogy kivonja a szovjeteket... Kádár nem akarta.

Kádár 1956 novemberében aláírását adta, hogy nem esik baja a forradalmároknak - a végén Hruscsov állította le a megtorlásokat.

Ezekkel tisztában vagy?

2010. dec. 11. 14:09
 29/43 Zenon ***** válasza:
44%

Nos,Károlyi Mihály tevékenységét illetően a következő dolgot kell figyelembe vennünk függetlenül a történelmi Magyarország tarthatatlan állapotától:

- egy olyan helyzetben oszlatta fel egy ország nemzeti hadseregét,amikor

1,évszázados nemzetiségi ellentétek törtek felszínre

2,vesztes országként zártunk egy Világháborút

3,a magyar nép minden irányból fenyegetésnek volt kitéve


Károlyi az egyik legnagyobb nemzetromboló,amiért:


1,közel 1 milliós hadseregünk volt,mi adtuk a Monarchia teljes haderejének több, mint 40%-át!Ha ekkora haderővel állunk fel,jobban tudtuk volna érvényesíteni az akaratunkat,és magyarlakta területeket nem csatoltak volna el

2,nem szálltak volna meg bennünket délen a szerbek,keletről a románok,és rabolják ki az országot

3,nem lettünk volna kiszolgáltatva a kisantant országainak,lásd a törököket,akik elverték a területükre benyomuló angol-görög hadsereget,nem tudtak elcsatolni tőlük akkora területeket.

2010. dec. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
32%

""Kádár volt az egyik, ha nem A legjóságosabb uralkodónk eddig." - Ezt komolyan gondolod? Azok, akik például 16 évesen vettek részt a forradalomban, elítélték őket, a 18. születésnapjukon akasztották fel.

Kádárnak felajánlotta 1958-ban Hruscsov, hogy kivonja a szovjeteket... Kádár nem akarta.

Kádár 1956 novemberében aláírását adta, hogy nem esik baja a forradalmároknak - a végén Hruscsov állította le a megtorlásokat.

Ezekkel tisztában vagy?"


Kádár kemény 4 évig ilyesmit csinált, de aztán 30 éven keresztül a jólétet biztosította. Szerintem egész jó arány Mátyás Királyhoz és Horthyhoz képest, akik gyakorilatilag egész életükben "terroristák" maradtak...

2010. dec. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!