Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet olyan, hogy valakinek...

Lehet olyan, hogy valakinek egyik párt sem szimpatikus az országban? Ilyenkor mi van, nem megy el szavazni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 12. 12:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
nekem se szimpatikus egyik sem.
2010. dec. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ilyen minden bizonnyal nagyon sok van, hiszen ekkora érdektelenség még nem volt a magyar választások történetében, mint amit az elmúlt egy-két évben tapasztalhattunk.
2010. dec. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Én sem értek egyet mindenben egy párttal, és mindegyikkel egyetértek bizonyos dolgokban. Mégis ki tudom választani, hogy a lehetőségek közül melyik áll legközelebb hozzám. Olyan úgysem lesz soha, amelyik 100%-ban az én véleményemet tükrözi, kivéve ha a sajátom. Általában viszont könnyebb az, hogy "nem értek velük egyet, nem szavazok, aztán majd elégedetlenkedek", mint dönteni.
2010. dec. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

A választás normális esetben nem szimpátiaszavazás.


Szimpátia alapján a barátokat, munkatársakat stb. kell megválasztani, nem a pártokat.


Pártokra normális ember azért szavaz, mert úgy gondolja, hogy egy bizonyos párt jobban képviseli az érdekeit, mint a többi párt. Ne azt kérdezd magadtól, hogy melyik párt szimpatikus, hanem azt, hogy melyiknek a kormányzása előnyös SZÁMODRA. Ha mindenki így gondolkodna, fejlettebb lenne a demokrácia. A szimpátiaszavazás nem vezet sehova, gyermeteg, könnyen manipulálható hozzáállás.

2010. dec. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem csak hogy lehet, de szerintem ez az egyetlen logikus döntés ma Magyarországon. Én már nem dőlök be egyik hazudozó tolvaj majomnak se. És vagy nem megyek el szavazni, vagy ha mégis igen, akkor az utolsó pillanatban szavazok valami esélytelenre, vagy a legkisebb bejutásra esélyesre.
2010. dec. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 KTpearie ***** válasza:

Halkan teszem hozzá, hogy aki nem megy el szavazni, vagy olyan pártra szava, aki nem jut be a parlamentbe, az töredékszavazatokat juttat a többi pártnak. Ezen is érdemes gondolkodni amikor passzivitásba menekülsz.

Meg úgy egyáltalán, ez nem szimpátiaszavazás.

2010. dec. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 bumbi02 ***** válasza:
57%
hát csak kérdéses hogy ma melyik párt ameikre érdemes szavazni.. amelyik már nagy és esélyes bejutni a Parlamentbe vagy ott is van az mind hazudik.. aki meg próbál igazmondó jó politikus lenni (paradox módon) az meg 0,03%ot szed össze...
2010. dec. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Ultracivil ***** válasza:
66%

Egyáltalán nem szégyen az ha nem szavazol.


Olvasd el egy történész írását erről:

[link]


Ha az ország népe nem dőlne be folyton annak, hogy döntenie kell, akkor talán nem itt állnánk.


Ha kellő tájékozódás után nem tudsz dönteni, mert nincs kiről, vagy miről az abszolút nem a Te hibád.

Azzal, hogy otthon maradsz a teljes politikai elit tehetlensége fölött törsz lándzsát.


Ezt a passzív kifejezési formát kellene mindenkinek választania, a politikusok bűneinek megtorlásaként, nem pedig részt venni a legitimitásukat erősítő kényszer választáson.

2010. dec. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 KTpearie ***** válasza:
56%

16.25:

Sajnos pontosan az ellenkezőjéről van szó szerintem. Azzal, hogy nem mégy el szavazni, nem hogy nem törsz lándzsát a politikai elit tehetetlensége fölött, hanem támogatod őket. Íme a mostani helyzet: a fidesznek 2/3-os többsége van úgy, hogy a szavazásra jogosult állampolgárok egyharmada szavazott rájuk. A távolmaradással (vagy olyan pártra szavazással, aki végül nem kerül parlamentbe) pontosan ezt lehet elérni, töredékszavazatokat juttatni az országgyűlésbe bekerülő pártoknak.


A etikai fejtegetésbe már ne is menjünk bele, hogy vajon van-e jogalapod akármilyen rendelkezést bírálni vagy számonkérni a mindenkori kormányon, hiszen a távolmaradásoddal áldásod adtad arra, hogy akármit megtehessenek, hiszen nem vagy érdekelt az egészben.

A gyakorlatban természetesen így is megtehetnek akármit, hiszen addig számítanak a pártok a népre amíg behúzzák az x-et, de legalább jogosan hőbörögsz utána.

2010. dec. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. dec. 12. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!