Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi újság most a nyugdíjakkal?

Mi újság most a nyugdíjakkal?

Figyelt kérdés
Nem értem igazán az egészet elmagyarázná valaki röviden tömören?Miért lesz rosszabb később a fiataloknak?
2010. dec. 15. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A magán nyugdíj pénztárakban olyan pénz van összegyűjtve, amire fáj a foga a hatalomnak.

Ma nyugdíjasként megkaptam NAGYVEZÍRÜNK levelét, saját fényképével ellátva.

Lényege, a mnyp ellen igyekszik hergelni.Felhívja a figyelmünket, hogy a mnyp veszélybe sodorja a mi nyugdíjellátásunkat.Gondolom sok öregemberre ráhozza a frászt, és ezek azért fognak tapsolni, hogy megszűnjön a mnyp.

2010. dec. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Ne is rágd magad.Mire mi nyugdijjba megyünk már nyugdijj sem lesz...már ma sem nagyon van,csak a kiemelteknek..
2010. dec. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Én is megkaptam ezt a csodálatos irományt!

"Hallgatunk Önökre Nemzeti Konzultáció ( már ez is hazugság)

A levélben a hetek óta hallható hazugságokat írja!

A gyerekeim fizetik a törvényben meghatározott járulékot,amelyből az állam finanszírozza a nyugdíjakat!

Amit a magánnyugdíjpénztárba fizetnek, azt nem a nyugdíjalapból vonják el,ahogy Orbán állítja,hanem az a saját megtakarított pénzük. A kettőnek semmi köze egymáshoz.

Nagyon szép,hogy törvényben garantálja,hogy később is kapok nyugdíjat,csak éppen nem hiszem el neki. Ez nem az ő elképzelésétől függ,hanem attól,hogy évek múlva lesz-e elég járulékfizető! Munkahelyek teremtése kellene ehhez,amire semmiféle remény sincs.

Most elveszi a megtakarításokat,kipótolja a nyugdíjkasszát, a többit bezsebeli,hogy a gazdagoknak adott adókedvezmény miatti 500 milliárd adóbevételt kompenzálja.

Ha jövőre még a vagyonukat is államosítja,akkor ez a pénz legfeljebb egy-két évre lesz elegendő a nyugdíjkassza kipótlására. Azután miből fizet nyugdíjat?

De nem ez a legfelháborítóbb a levéllel!

Azt állítja,hogy kevés a pénz a nyugdíjkasszában,ezért kell elvennie a fiatalok megtakarításait!

Tudjátok honnan jött a levél? Nem a Fidesztől (a megemelt párttámogatásból) Nem is a Miniszterelnöki Hivatal 1.3 milliárdos propaganda költsége terhére! Nem. A levelet az

ORSZÁGOS NYUGDÍJBIZTOSÍTÁSI FŐIGAZGATÓSÁG KÜLDTE!

Ha nincs elég pénz,akkor miért a nyugdíjbiztosító fizeti a levél 170 milliós költségét? Adta volna inkább a nyugdíjak emelésére,akkor nemcsak 500.- Ft-tal emelkedett volna a nyugdíj.

Igaz,hogy öreg vagyok,nyugdíjas vagyok,de nem vagyok még hülye!

2010. dec. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Bocsi a kérdésedet most olvastam el újra. Azért lesz rosszabb a fiataloknak,mert amire nyugdíjas korúak lesznek,nem lesz elég járulékbefizetés,,amiből nyugdíjat fizessenek. Ehhez nagyon sok új munkahely,tisztességes jövedelem,és sok születendő gyerek kellene.

A ti befizetéseiteket nem teszi félre az állam,hanem mindig elkölti az éppen esedékes nyugdíjkifizetésekre.

Mivel a magánnyugdíjpénztárak vagyonára fáj a foga, még ez a lehetőség sem lesz meg számotokra.

Pár éven belül pedig kiderül,hogy Orbán nem tudja garantálni a nyugdíjakat,még akkor sem,ha teljesül az álma, és növekszik a gazdaság teljesítőképessége.

Nemsokára mennek nyugdíjba a Ratkó-korszakban születettek. A nyugdíjasok száma minimum megduplázódik! Miből fog nekik nyugdíjat fizetni?

A fiatalok számára,ha élni akarnak valamiből nyugdíjas korukban,csak az marad,hogy félretegyék az öregkorukra szánt pénzt,lehetőleg nem Magyarországon.

2010. dec. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez csodás jövőkép...kezdve a munkahelyekkel.A mi kis régiónkban az emúlt egy évben brutális változások voltak munkahelyek leépültek ahelyett hogy teremtődnének.Nem tudom mi lesz a közeljövőben abba bele sem merek gondolni mi lesz akkor ha én nyugdíjas leszek /ha megélem/ azért mostmár lkezd kialakulni szerintem egy elég nyomós réteg a fiatalok között is akik örülhetnek ha kenyéren és vízen eléldegélnek majd lehetőleg nem hitelhegyek között.Ezek után még családalapításra gondolni...keserű az egész és kilátástalan.
2010. dec. 15. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!