Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Fenntartható fejlődés =...

Fenntartható fejlődés = szabad rablás Szerintetek miről szól, ha másról ez a kifejezés? Valkóban a TÁRSADALMI fejlődést vagy csak a szűk 10-20% "elit polgárság" érdekeit tartják szem előtt?

Figyelt kérdés

Politikusok, gazdasági vezetők gyakran bújnak e mögé az álságos és megtévesztő szlogen (hivatkozás) mögé - hogy előre megmagyarázzák - a jelenlegi és jövőbeni későbbi rossz bizonyítványukat...


Egy érdekes véleményét hallottam a minap, mégpedig azt, hogy ez a két szó a szabad rablás szinonimája, azaz civilizált, "emészthető" formában azt fejezi ki (agymosással eteti meg a fogyasztókkal, állampolgárokkal), hogyan tudjuk megtéveszteni a társadalmat, hogy az ami kizárólag az elit hasznát, hatalmi céljait szolgálja az a társadalmi célokkal és haszonnal is egybe esik...

...holott ennek éppen ellenkezője igaz, ahogyan látható az elmúlt 10-20 év eredményeként.


Szerintem ez teljesen igaz. Mások szerint mit jelent?


2011. aug. 25. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Én csak annyit látok, hogy évtizedek óta egyre csak jólétről és szabadságról dumálnak, de az idő előrehaladtával jólétből egyre kevesebb lesz a bérszakadék növekedésével, a szabadság pedig egyre inkább átcsap felelőtlen szabadosságba és a társadalom atomizálódásába.
2011. aug. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
Fenntartható fejlődés igen... Nem tudom mit szolnál az újkorhoz vagy a középkorhoz, ha ez nektek rossz gonosz liberális fertő...
2011. aug. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves Tibor95!


Nekem eddig semmi jót nem hozott, csak elnyomást, kirekesztést, igazságtalanságot, eladósodást és lassan hajléktalanságot.


Állítólag tehetséges vagyok, sok dologban értem el igen jó eredményeket. Volt munkahelyemen (mindig a legjobb eredményeket értem el) mindenki utánozni próbált, de nem hogy nem léptettek elő (3-szor pályáztam), hanem kirúgtak, mert túl tisztességesen dolgoztam és így sokkal jobb eredményt értem el, mint a hazudozó bankárok.


Aztán levédettem egy találmányt és mikor már alá lett írva egy nagy értékű vételi szerződés a partneremet és családját halálosan megfenyegették, hogy nem én nem gazdagodhatom meg, mert nem tartozom ahhoz a bizonyos körhöz...

Vajon ismerik-e ezt a törvényt, szabályt a mai átlagemberek?


Nagyon sok visszaélést tapasztaltunk meg felségemmel a hivatali ügyintézések, "jogorvoslatok" kapcsán.

Eleinte minden jogsértést szóvá tettünk és jogorvoslatot kértünk, de nekünk csak egyszer, egy ügyben lehetett igazunk, de az is már csak akkor amikor a külföldi tulajdonosnak írtunk, mert leráztak a Magyarok.

Ez több mint 100 panaszlevél, mert volt olyan, ahol 10 vagy több levélváltás is volt és csak akkor írtunk, ha konkrét és komoly visszaélés történt.


Az Igazság sohasem érvényesülhetett.


Szerinted akkor ez a "fenntartható fejlődés" a társadalom, a kis emeberek érdekeit szolgálja?


Mi lenne akkor, milyen szép világ, HA IGAZI DEMOKRÁCIÁBAN élnénk, ahol lenne valódi igazságszolgáltatás és mindenkinek egyenlő esélye lenne és tehetsége alapján érhetne el eredményeket, mert azt megengednék?


Miért ír ki ilyen pályázatot a telekom?


"A Magyar Telekom a „fenntartható tudatformálás” témájú pályázatával civil szervezetek szemléletalakító munkáját kívánja támogatni. A társadalom minden rétegében szükség van a fenntarthatóság elveinek és gyakorlatának elsajátítására."


Tehát mindenki agyát jobban át kell mosni, mert túl sokan jönnek rá az igazságra?!? Ez ezt jelenti szerintem...


Ez neked olyan szép világ?

2011. aug. 25. 23:22
 4/7 anonim ***** válasza:
Naná, hogy nem a kisember szolgája! Miért lenne az?! Mikor volt az?! A kapitalizmusban a hatalom a tőkésé. A találmányoddal szerintem más bibi is volt, mint szimpla unszimpátia.
2011. aug. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 klixa ***** válasza:
a zs.d.król szól. Illetve nekik szól....őket kell fejleszteni... ők az urak... ők az elit!
2011. aug. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves 43%-os!

Köszönöm a cinikus megjegyzésed, ezzel a névjegyed adtad és származásod árultad el.


Mivel látom, hogy további részleteket szeretnél hallani, hát legyen!


Nem, a találmánnyal semmi bibi nem volt, csak azzal a "kedves" illetővel, M.L.T. úrral (magyar-magyar tolmács), ezt pontosan érti az, aki utánajár (Az NBH és a Zs. egyház prominens vezetője), aki az érdekünkben kiment a partnerünkhöz és őt, valamint családját is megfenyegette, hogy hamarosan befejezik földi pályafutásukat, ha tovább segítenek nekünk...


Ilyen ez a világ és ehhez asszisztál az a sok léhűtő, köztük te is, akik engem és az igazat szólókat igyekszik itt minden alkalommal lefikázni.


Ezért van az, hogy egyetlen valóban tehetséges ember sem lehet sikeres ebben az országban, de sajnos inkább földrészen vagy inkább földön, mert a M-I-i titkosszolgálat keze mindenhová elér...

2011. szept. 16. 00:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Előszőr is tisztázzubk valamit:

AMI MOST VAN AZ NEM FENNTARTHATÓ FEJLŐDÉS.

Arró csak beszélnek, de pont az ellenkezőjét csinálják.

A fogyasztói társadalom pont hogy nem fenntartható, mert egy szakadék felé vezet.


A fenntartható fejlődés arról szól(na), hogy nem zsákmányoljuk ki a földet, hanem megújuló energiaforrásokból gazdálkodunk a fogyóban lévő fosszilis tüzelőanyagok helyett.

és még sorolhatnám...

2011. nov. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!