Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Átléptek az állami nyugdíjrend...

Átléptek az állami nyugdíjrendszerbe? Fiatalok írjanak!

Figyelt kérdés
30 éves vagyok,férjezett.Jól keresünk. Nem tudni mi lesz 35 év múlva, nem, bízom az állami rendszerben, mégis alkotmányellenesnek tartom ha teljesen kizárnak minket az állami nyugdíjból. Ti hogy álltok ezzel?
2010. dec. 17. 15:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%
Nem lépek át, maradok a magánnyugdíjpénztárnál.
2010. dec. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
31%
miért a magánnyugdíjpénztárban jobban bízol? csődöt jelent azt elmegy a pénzeddel
2010. dec. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Az állami rendszer nem lesz fenntartható. A Fideszre szavaztam de nem teszik ez a hozzáállás. Ez tisztán lenyúlás. Valószínű hogy még 35 évig nem lesz Fidesz és hozzá fognak nyúlni a rendszerhez. Viszont aki most visszalép az államiba és elveszik a pénzét, azt soha senki nem fogja neki visszautalni. Igazából az bosszant hogy így is fizetni kell a munkáltatónak utánunk, de az állam kivonná magát.
2010. dec. 17. 15:44
 4/23 anonim ***** válasza:
59%
Én átlépek. Egy magánnyugdíjpénztár hamarabb megy csődbe, mint az állami rendszer.
2010. dec. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
20%

28 vagyok, engem ha a fenyegetéssel nem is, de azzal rávettek az átlépésre, hogy fel kéne utaznom, és a hidegben sorban állnom a szokásos magyar ügyintézési viszonyoknál is rosszabb körülmények között, ha intézkedni akarok valamit.


egyébként is 2 éve munkanélküli vagyok, nem igazán érdekel már ez az egész amit csinálnak. :)

2010. dec. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
29%

Nem maradok pénztáritag

1.állambácsi elleheteníti őket

2.minden ember után az állam 70%-fizetet be a magánnyugdíjpénztárba aki marad ezután semmit nem utalnak

2010. dec. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
29%
én szarok bele. magánnál maradnék ha sok pénzem lenne benne, de soha sehol sem fognak itthon 100%-ig bejelenteni. nyugdíjam az lesz amit majd én elteszek.
2010. dec. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
52%
Én sem bízom a pénzem egyik jómadárra sem, magamnak teszek el annyit, amennyiből majd kényelmesen megélek. Majd pont arra várok, hogy 40(?) év után azt mondják, hogy bocsi, de havi 20-nál nem jut több...
2010. dec. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem én is átlépek. Őszintén sem az állami, sem a magánnyugdíjpénztárakban nem bízom. Megy oda a pénzem, mert kötelező, de emellett van egy saját "nyugdíjszámlám", amire teljesen magamtól gyűjtögetek. Ha más nem, az biztos meglesz. És oké, hogy most csak havi pár ezret rakok félre, de mire nyugdíjas leszek, fog az kamatozni.

Innentől meg minek legyek oppozit? :)

2010. dec. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
38%

26 éves vagyok, az elmúlt 4 évben suli mellett dolgoztam, és még csak most fog felfelé ívelni a karrierem (már van fix ígéret jó munkára és jó fizetésre).

Maradok a magánpénztárnál, csődbe mehet, de ott legalább mehetek a pénzem után.

Az állam most osztja szét a pénzt azok között, akik most nyugdíjasok, az átlagéletkor nő, a nyugdíjasok létszáma nő, a születésszám csökken (még stagnálhat, de...), sokan külföldre mennek, a munkanélküliség még mindig óriási probléma, dolgozni akarók is nehezen helyezkednek el, és akkor még ott vannak a feketézők-szürkézők, és még csak ezután mennek nyugdíjba a Ratkó-gyerekek TÖMEGESEN... Hogy a bánatba lennének képesek az ő nyugdíjukat finanszírozni ilyen körülmények között?

Aki visszalép az állami rendszerbe, annak nem teszik félre az eddig összegyűjtött (mindegy, mennyi) pénzét, elköltik most, és marad a remény, hogy talán kap nyugdíjat.

Emellett nekem van önkéntes pénztáram, életbiztosításom, és lesz Nyugdíj Előtakarékossági Számlám is, amint elkezdődik a nagy meló.

Nem bízom az államra a majdani megélhetésemet, mert nem tudják garantálni, hogy nem fogok éhezni, fázni nyugdíjasan... Van előttem rossz példa a rokonságban, aki ugyancsak az államnak hála nyomorog 70 fölött, és csak annyi a szerencséje, hogy orvos rokon lakik a közelben, és el tudja látni.

2010. dec. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!