Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Adózási rendszer, miért...

Adózási rendszer, miért nálunk a legmagasabb az ÁFA az egész világon, miért ekkorák az adók?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt nezve elfog az undor, hova megy el ez a sok ado?? Mas országokban nem vesznek el ennyit, mégis jobban elnek.


2010. dec. 26. 13:44
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

Magyarország akkor is a tetején van!!!


Más EU tagállamban jó élni!! (menjek el.. bla bla.. oké, hamarosan mék, de ezt azért vitassuk meg)

2010. dec. 26. 14:10
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

"Mert az Európai Unióban vagyunk és nem vagyunk függetlenek.."


Az ÁFÁt a nyolcvanas években vezették be, akkor és azóta is ennyi volt. Az SZJA is elég régóta van. Nem értem, hogy jön ehhez az EU. De szerintem te sem.

2010. dec. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
31%
most én nem a személyi adóról beszéltem hanem a vállalkozásokról hogy 98 és 2002 között minden olyan olcsó volt meg voltak magyar vállalakozók nem láttál semmi tescot semmi kínai cuccokat csakis magyar árukat- amikor bejött az eu azóta mentek ki a magyar kkv-ek..
2010. dec. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolkozz már el hogy pl 98 és 2002 között volt e itt TESCO? Vagy egyéb multi üzlet? Na kérlek szépen ezért és te beszélsz hülyeségeket nem én.."


aha volt, pont a Tescoba jártunk át a szemközti gimiből kajáért. Meg egyéb multi is volt. Szóval ez sem azért van, de azért ne keseredj el.

2010. dec. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
64%

de ajánlom figyelmetekbe ezt:


[link]


Amit mondott Walter az meg nem igaz.. nem ugyan olyanok voltak az adók a 80-as évektől tán előbb elkéne olvasnod!

2010. dec. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
74%

"most én nem a személyi adóról beszéltem..."


Na, de mi meg arról beszéltünk, meg az ÁFÁ-ról. Aminek köze nincs az EU-hoz.


98-02 közötti időszakkal meg hagyjál minket, mert nem tesz jót a vérnyomásomnak.

2010. dec. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
78%

Nagy tévedés...

Az "átkosban" a KGST áruit vettük, utána az EU-ig meg kínait vagy taiwanit...

De tény, hogy sokkal nagyobb volt a magyar áruk aránya, bár akkor több árut is termelt Mo, azóta a textilipar és a vasipar megszűnt az országban.

2010. dec. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy 25%, mint Dániában, Svédországban és Norvégiában.

Az ÁFA az egyik legigazságosabb adó, amit ki lehet vetni. Itt nagyon kicsit tudna elvileg az ember csalni (a törvényekben hagynak kiskapukat), mert ha pénzed van, akkor veszel rajta valamit, és ezért ÁFÁ-t fizetsz érte. Ezt a legnehezebb letagadni.

Akár legyen az a milliárdos Csányi vagy a szegény munkásember vagy az adókerülő vállakozó, mindenki vesz valamit, általában anyagi körülményeinek megfelelő mennyiséggel járul hozzá a befizetésekhez.

Hogy hova megy el az adó? Az már más kérdés. Ha úgy nézzük, elmegy a sztrádára, elmegy a az általánydíjas egészségügyre (mindenki fizeti a TB-t attól függetlenül, hogy mennyit veszi igénybe), elmegy arra a nyugdíjra, amit mindenki kap, nem csak azok, akik befizették.

Amit akarok mondani, hogy nem csak a korrupt politikusokhoz megy el a pénz, hanem a rendszer vérzik sok sebből (magas kiváltságos nyugdíjak, hálapénz, potyautasok, stb...), de vannak előnyei is sokaknak. A te adódból nem "döglik meg" a tüdőgyulladásos munkásember, a te adódból kapja meg a nyugdíját 105 éves koráig Marikanéni. Ezt hívják szolidaritásnak.

2010. dec. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
24%
mondjuk Walter te már mindenen felmegy a vérnyomásod..
2010. dec. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

Akkor a kérdés másik fele: hova megy el ez a sok ado?

Mert nálunk szarok az utak, az iskolák, egészségügy. ?!

2010. dec. 26. 14:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!