Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki hogy döntött? Ki melyiket...

Ki hogy döntött? Ki melyiket válassza? Állami- vagy magánnyugdíjpénztár?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Fogalmam sincs:(
2010. dec. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

passz.

hülye helyzet. Nem értem, hogy ha anno belekényszerítettek a magánnyugdíjpénztárba, akkor most miért szorítanak a fejemhez pisztolyt?

2010. dec. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%
Én természetesen megyek az államiba azonnal. Anno kényszerítettek, hogy belépjek a magánba, de végre itt a felszabadulás.
2010. dec. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én természetesen maradok a magánpénztárban, már nyilatkoztam is.

1. Én még csak 26 éves vagyok (tehát pályakezdőként léptem be, azóta 2-szer váltottam pénztárat, mindig sikerült jó helyre, soha nem éreztem tehernek), mire nyugdíjba megyek (ki tudja, hány éves leszek akkor...), bármi változhat ezen a téren.

2. Hamarosan jönnek a Ratkó-nyugdíjasok.

3. Ha netán mégis meggondolnám magam (erre jelen helyzetben nem sok az esély), 2011 végéig még erre van lehetőségem, hogy az államit válasszam.

4. Terveim között szerepel külföldi munka, ami esetén a maradástól függetlenül tudok szolgálati időt szerezni (ezt a kiskaput nem zárták be).

5. Eddig 3 munkanap alatt 1300-an már nyilatkoztunk, a létszám exponenciális függvényhez hasonló formát ölt jelenleg (első nap 200, aztán egyre több).

6. Kérem az állami nyugdíj mellett ágaskodókat, hogy ne próbáljanak meggyőzni, cserébe én se próbálom őket.

2010. dec. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!