Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magánnyugdijpénztár! Menni,...

Magánnyugdijpénztár! Menni, vagy maradni?

Figyelt kérdés
31/N 36/F vagyunk,1 gyermekünk van,és fontos lenne,hogy a gyermekünk örököljön valamit abból,amit évekig gyüjtünk a nyugdij pénztárban,mert ugye ez nem mindegy!De annyi mindent hallani,hogy majd rossz helyre fektetik be,stb.Ti hogy döntetek?
2011. jan. 13. 10:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Én mindenképp az állami mellett döntök. De, hogy ti hogy döntsetek azt szerintem nektek kellene tudni, ebben más nem segíthet.
2011. jan. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Fiataloknak nem éri meg maradni, csak azoknak, akiknek 1-2 év van a nyugdíjig.

Ha a magánny.pénztár bedől, konkrétan egy vasat sem kapsz állam bácsitól, és nem hogy nem örökölnek a gyerekeid, de még ők fognak eltartani. Viszont ugyanúgy fizeted az államnak is a nyugdíjjárulékot.

Ki van ez találva, hogy ne érje meg az embereknek maradni. És minél kevesebben maradnak, annál hamarabb mennek tönkre a m.ny.pénztárak.

Szerintem.

2011. jan. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Magán, az állami már évek óta működésképtelen. Legjobb esetben is 30-35 évetek van nyugdíjig, addig biztosan lesznek még változások. A tőkésített rendszer pedig mindenképpen biztosabb egy ígérvény rendszernél. Az állami rendszer biztonságáról pedig mellékelném:

[link]

2011. jan. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A gyerekeid csak akkor öröklik a pénzt, ha még a nyugdíjba vonulás előtt feldobod a pacskert, illetve ha egy összegben veszed majd fel (és marad nekik belőle). Ha életjáradékra váltod, és már elkezdték folyósítani a nyugdíjad, akár csak egyetlen hónapot is, akkor nem. Azért ezzel is számolj! Légy optimista, nem biztos, hogy 65 éves korod előtt bedobod a törölközőt.

Hogy mennyire biztonságosan és gyümölcsözően fektetik be a pénzt, abban végképp nem vagyok kompetens, viszont abban sem vagyok biztos, hogy nem mennek mindenestül csődbe, ha az emberek nagy része kiszáll.

2011. jan. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

" Legjobb esetben is 30-35 évetek van nyugdíjig"



????

Hányas voltál matematikából?

2011. jan. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én döntésemet az határozta meg, hogy; ha a magánnyugdíjpénztár megy tönkre, akkor eltűnhet a pénz, lásd biztosítók, utazási irodák, stb., de ha az államnak nem lesz pénze, úgyis felvesz még hitelt, hiszen nem meri megtenni hogy nem fizet nyugdíjat. Akkor kicsinálnánk.
2011. jan. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 BlackSword ***** válasza:

Na most rákérdeztem olyanokra, akiket érint és függetlenül nézik a dolgokat... Aki marad, az jól jár, hiszen ha maradsz is nyugdíjjasként kapod a magánt és az állami 75%-át... Benne is van a levélbe, amit küldtek... Szóval ne kampányoljon senki azzal az áttérés mellett, hogy akkor ha bebukik, akkor nem kapsz majd nyugdíjat... Viszont ha az állam bukik, be (erre azért nagyobb az esély, mert éppen szemben haladunk a nemzetközi tendenciákkal és normákkal) akkor tényleg nem fogsz kapni semmit...

Csak egy sematikus példa a rendszerre:

Ez olyan, hogy beadod a tehenedet a közösbe, az állam elveszi a tejet, eladja, és fizet neked, hogy gondozd a teheneit... Akkr inkább marad a tehén, és add el a tejet...

2011. jan. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Állami. Nyilván.
2011. jan. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
utolsó nem tudom milyen levélben olvastál félre valamit de aki marad a magánban és az egyszer becsődöl az állambácsitól semmi fajta nyugdíjra nem számíthat!
2011. jan. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
utolsó ellőti
2011. jan. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!