Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szidják folyamatosan a...

Miért szidják folyamatosan a multikat? (szabad verseny van)

Figyelt kérdés

Mert tönkreteszik a kiskereskedőket? Miért nem ők adják akkor versenyképesebben az árút? Minket már csak az ár érdekel. Ma néztem a tescoban 20 ft egy tojás. Ugyanezt a piacon 30-ért kapnám.

A kisebb boltok is ugyanezt csinálják. Az egyik olcsóbban adja a terméket mint a másik.

Ha valakinek meg a minőség nem tetszik akkor nem veszi megy. De mivel megveszik az emberek, így őket nem érdekli, hogy magyar vagy osztrák. Bár rengeteg magyart lehet kapni. Nálunk pl a párizsik, tejek, stb a fele magyar.

Vagy ha ennyire baj akkor miért nem magyarország indít egy multit? Ja, hogy nem tudna annyira versenyképes lenni. De gondolom a magyarral már nincs semmi gond.

Ha meg a multik ilyen nagy baj, akkor senki ne menjen oda vásárolni és akkor csődbe megy. De úgy látszik igény van rá.


Míg bezár 3-4 bolt, ahol alkalmaztak összesen 10 ember addig egy multiban 50-60.


2010. dec. 29. 11:27
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/133 A kérdező kommentje:

"Miért ne? viccet félretéve itt jön a képbe az ,hogy a profitért mindent!"

És itt jönnek mindjárt azok aki nem szeretik a kapitalizmust, mert a jobb győz.

De valahogy a nyugat ellenesség, kapitalizmus utálat, multi gyűlölet valahogy csak egy rétegre vall.

2010. dec. 29. 12:36
 52/133 anonim ***** válasza:
71%
A kapitalizmus az emberi természet és egyáltalán bármilyen élőlénybeli természet (növények számára is) a legmegfelelőbb társadalmi rendszer, mert az evolúció törvényeit követi!
2010. dec. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/133 anonim ***** válasza:
79%

"A válasz írója 52%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:34"

az író politikai beállítottságát nem tudni! :)

Ne a saját hülyeségedet fújd, én sem vagyok Jobbikos pl.

ne kalibráljuk ezt át pártokra, mert nem erről van szó!

Az író azt írta le, amit ott átélt egy időtáv alatt!

Vannak tescos ismerőseim, megerősítették!!!

2010. dec. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/133 A kérdező kommentje:

"Hogy NINCS RÁ PÉNZÜK!!!!!! Ha lenne szerinted nem ezt csinálnák b+???

"

Ja akkor már megint az jön, hogy a gazdagabb a szemetebb.

De ha lenne akkor ugyanezt csinálná. Akkor ez mivel jobb mint a multi, hogy nem angol hanem magyar.

2010. dec. 29. 12:38
 55/133 anonim ***** válasza:
93%
Mi lenne, ha eltűnnének egyik napról a másikra? Az emberek visszaszivárognának a földekre dolgozni, valódi, kézzelfogható, eladható értéket termelni. A teszkójáró népek a piacon vennék meg az élelmiszereket. A piaci eladók/termelők nagyobb bevételre tennének szert. A megnövekedett vásárlói igények miatt a megnövekedett bevételt befektetné, hogy többet tudjon termelni. Egymaga már kevés lenne ehhez, ezért venne fel embereket, akik mondjuk a rabszolgatartóktól szabadultak. És mindegyik itt költené el a megkeresett pénzét, a mi gazdaságunkat erősítve ezzel. Kb. ennyi történne. Jártál mostanában az alföldön? Én igen, és elszomorító volt a látvány, hogy sokkal több terület van parlagon, mint művelés alatt...
2010. dec. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/133 anonim ***** válasza:
71%

"Csinálnák, de ahhoz, hogy pénzük legyen, ahhoz talán ügyesebbnek kéne lenniük először..."

ómájgád! na asszem kiszálltam!

Hogy lehet valaki úgy kapitalista, hogy még a gazdaság alapvető törvényszerűségeit sem ismeri???????

2010. dec. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/133 anonim ***** válasza:
82%
Ti nagyon rámentetek az ár-adó témára... Én még emlékszem hogy a multik előtt felénk (sok más helyen is) csak kedden és csütörtökön volt nyitva a bolt....és akkor is csak parizert lehetett venni és kétnapos kenyeret...azok a boltok már hál istenek tönkre mentek. A szolgáltatás színvonala nem a magyar üzletek erőssége. A magyar üzletek meg tudnának árat csökkenteni, ha nem a multi akciós kínálatát vásárolnák fel és akarnák 2-3x áron továbbadni. De aki még arra is lusta hogy megkeressen egy nagykert...
2010. dec. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/133 anonim ***** válasza:
77%

"ómájgád! na asszem kiszálltam!"


Pedig logikus. Bármelyik mai kisbolt kezdhetné pl. úgy, hogy a 80-as évekbeli szocreál interiőrt kicseréli valami modernebb kinézetűre, mert minden kisbolt úgy néz ki, mintha 30 éve megállt volna bennük az idő, a termékkínálat meg még mindig olyan szar, mint a 90-es években

2010. dec. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/133 A kérdező kommentje:

"Mi lenne, ha eltűnnének egyik napról a másikra? Az emberek visszaszivárognának a földekre dolgozni, valódi, kézzelfogható, eladható értéket termelni. "

JA és 3 nap alatt minden megterem. Addigra úgy elfogynak a boltokból az élelmiszerek.

Egyesek miért csak a mezőgazdaságban látják a jövőt?

2010. dec. 29. 12:41
 60/133 A kérdező kommentje:

És a multik nem kisboltként kezdték el? Tuti, hogy nem már azonnal több 100 boltjuk volt.


Ha nekünk magyaroknak lennének multijai a világon azzal is ugyanez lenne a bajotok?

2010. dec. 29. 12:46
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!