Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szidják folyamatosan a...

Miért szidják folyamatosan a multikat? (szabad verseny van)

Figyelt kérdés

Mert tönkreteszik a kiskereskedőket? Miért nem ők adják akkor versenyképesebben az árút? Minket már csak az ár érdekel. Ma néztem a tescoban 20 ft egy tojás. Ugyanezt a piacon 30-ért kapnám.

A kisebb boltok is ugyanezt csinálják. Az egyik olcsóbban adja a terméket mint a másik.

Ha valakinek meg a minőség nem tetszik akkor nem veszi megy. De mivel megveszik az emberek, így őket nem érdekli, hogy magyar vagy osztrák. Bár rengeteg magyart lehet kapni. Nálunk pl a párizsik, tejek, stb a fele magyar.

Vagy ha ennyire baj akkor miért nem magyarország indít egy multit? Ja, hogy nem tudna annyira versenyképes lenni. De gondolom a magyarral már nincs semmi gond.

Ha meg a multik ilyen nagy baj, akkor senki ne menjen oda vásárolni és akkor csődbe megy. De úgy látszik igény van rá.


Míg bezár 3-4 bolt, ahol alkalmaztak összesen 10 ember addig egy multiban 50-60.


2010. dec. 29. 11:27
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/133 anonim ***** válasza:
71%

Nos, nem olvastam el az összes válasz.

1. A baj a KÜLFÖLDI multikkal, hogy kiviszik a pénz nagy részét az országból, ez idővél még jobban elmélyíti az adósságot.

2. Egy átlagos magyar gazdag cég nem versenyezhet a külföldi átlagos gazdagok cégekkel, az egyetlen megoldás az lenne ha jó időre kitiltanák a külföldi multikat Magyarországról és addig a kisboltokban is megtalálnánk mindent, vagy valamilyen törvénnyel igen nagy adót kényszerítenénk a multikra.

2010. dec. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/133 anonim ***** válasza:
53%

"amit anno elkövettem."

Akkor miért nem bűnhődik Németország,Ausztria, Olaszország? Ők igencsak ártalmasabbak voltak mind, a háborúban, mind a holokausztban. Pláne hogy Magyarországon csak a német hatalomátvétel után volt holokauszt. Ezt most azért írtam le,mert zsidó érzelműnek talállak.

2010. dec. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/133 anonim ***** válasza:

"Akkor mi miért nem csináltunk multit. Nehogy már a multikat hibáztassuk. Nem inkább a saját tájunkon kellene szétnézni?"

Ehez írtam, már választ(hogy nem egy átlagos magyar multi, nem tud versenyezni egy átlagos külföldi multival)

de még ide tartozik az is, hogy nem tudjuk hogy a gazdag multik meddig mennek el a pénzért(értsd, zsarolnak-e,esetleg rosszab?)

2010. dec. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/133 anonim ***** válasza:

J.

"Akkor mi miért nem csináltunk multit." - ez az én válaszomra érkezett, így még válaszolok, de már többen is megtették. De én se írok többet mert úgy látom nem sok értelme van, mert neked először tanulmányoznod kellene ezt a témát és utánna vitázni.

Ez nem úgy megy hogy csinálunk egyet! Ez ettől picit komlikáltabb! Egy teljesen más témában adok rá választ hátha így megérted!

példa 1:Tönkrement a tv-d, nem tudod megjavíttani se, akkor vegyél egyet!- ez kb ilyen válasz! na és ha nincs rá pénz.

példa 2: szeretnék gyereket, "csináljunk egyet" - és ha csak annyi pénzem van hogy magamat épp fent tudom tartani, akkor hogy fog "működni" a gyermekem élete.

Példa 3: Szeretnék egy magánválalkozást van is rá tőkém, létrehozom berendezem, de nem volt marketingje, és engem se ismert a kutya se, így csak a szomszéd jön hozzám. felesleges így létrehozni. Először kellett volna a marketingre gondolni.

Kicsit előre kell nézni!

Remélem picit sikerült megérteni!

2010. dec. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/133 anonim ***** válasza:

Minden tömb mellé egy tescot!

Ha nem omlik össze eléggé gazdaság, akkor készítsünk 3 éves terveket és legyünk banántermesztő nagyhatalom.

2010. dec. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/133 anonim ***** válasza:
28%

"A baj a KÜLFÖLDI multikkal, hogy kiviszik a pénz nagy részét az országból, ez idővél még jobban elmélyíti az adósságot."


Ha az ország sorsa az, hogy elbukjon, mert nem tudott épkézláb pénzgazdálkodási politikát folytatni, ám legyen!


Majd alakul itt egy másik kormány, vagy csatlakozunk egy másik országhoz, és ők talán jobban tudnak, majd gondoskodni rólunk, mint a mostani kormányunk.

2010. dec. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/133 anonim ***** válasza:

Első válaszoló : <3 <3


Így van, ha hagyta magát Mo, úgy kell neki.


Saját sírját ássa, akkor miért ne essen is bele?

2010. dec. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/133 anonim ***** válasza:
90%

teccik az ilyen érvelés:

"Bírom az ilyen kérdezőket. Mindenki ellene érvel de még úgy is abban a hitben ringatja magát hogy neki van igaza."

hápersze, meg együnk tehénsz*rt, hiszen annyi milliárd légy nem tévedhet...

a kérdezőnek tökéletesen igaza van abban, hogy ne rinyáljon a kisboltos, hogy "azokarohattmultik megölnek", hanem azon gondolkodjon el, hogy hogyan tudná az árait leszorítani, hatékonyabban működni, esetleg olyan plussz szolgáltatásokat nyújtani, ami miatt a vásárlók inkább hozzá mennének, mint a multihoz.

2010. dec. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/133 anonim ***** válasza:

Amúgy meg fogom venni az 50 forintos kiflit is, ha 5x többet kapok!


Nekem is meg kell élnem, nem csak a gazdáknak!

2010. dec. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/133 anonim ***** válasza:

"Azért veszik a szlovákot mert az olcsóbban adja.

Te nem aszt vennéd meg ami olcsóbb."


Természetesen nem. Épp ezért nem vásárolok multinál. Én az elmúlt tíz évben már épp elég olcsó dolgot vettem, mára már van annyi eszem, hogy ha egy árucikket ezzel a jelzővel kínálnak azonnal sarkon fordulok.

2010. dec. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!