Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi fog történni a kilakoltatás...

Brain Storming kérdése:

Mi fog történni a kilakoltatási moratórium lejártakor?

Figyelt kérdés
Előfordulhat, h ebbe fog belebukni a jelenlegi kormányzat?
2010. dec. 31. 17:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%
ebbe biztos nem, mert max újra meghosszabbítják... már kétszer meg volt hosszabbítva, (először még bajnaiék hosszabbíották meg) és amilyen a fidesz sztem simán megteszi harmadszor is ha kell
2010. dec. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Kérdés,hogy a bankok belemennek-e a meghosszabbításba! Ha meghosszabbítják,akkor a bajbakerülteknek még több lesz az adóssága.

Ha Orbán nem vet ki különadót a bankokra,helyette megállapodik velük,hogy a moratórium alatt a bedőlt hitelekre nem számítanak fel külön kamatot,az segített volna a szerencsétleneken.

Így nő az adósság,és marad a bizonytalanság.

2010. dec. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mindössze egy hipotézis: a bankok a bankadó bevezetése után mindenképpen számítana az elmaradt bevételekre, így sztem mindenképpen hozzá akar jutni azokhoz, és valószínűleg az lesz az elsődleges szempont, h legyen vki, aki hajlandó bizonyos adósságokat törleszteni - sztem a tulajdonjogi kérdésekkel nem fognak foglalkozni; éppen a bankadó miatt nem tehetik meg.
2010. dec. 31. 19:23
 4/14 anonim ***** válasza:
33%
Mit vártok?A fidesztől,meg az MSZPtől?Ha ezek váltogatják egymást 4 évente itt SEMMI változás nem lesz,amíg a Föld nevű bolygó egybe van....Ezért kellene teret adni a kisebb pártoknak Jobbik,vagy LMP de úgye aki Jobbikos az már egyből "szűklátókörű,RÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁSSSSSSSSSSSSSSSSZZZZZZZZZZZZZZZIIIIIIIIISSSSSSTTTTTTTTÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ" erről inkább nem ebszélnék h ki a szűklátó körű...aki aki 98ban megválasztotta a fideszt,maj ajj nem volt jó legyen az mszp most 2002ben,aztán most az nem volt jó most legyen a fidesz,és várják a sültgalambot...:)Én Jobbikos vagyok de ha nem ez a 2 párt lenne hatalmon hanem vagy az LMP vagy mi hát nem tudom mit csinálnék örömömbe...
2010. dec. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Kíváncsi vagyok hogy az avasi balhés cigányokat hogyan fogják ápr. 15 után kiköltöztetni - mert azok maguktól nem fognak elhurcolkodni, az biztos. Pedig, jó lenne.
2011. jan. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Már több helyen is olvastam, de tegnap meg is erősített abban egy közjegyző, hogy bár áprilisig kilakoltatási moratórium van érvényben, VÉGREHAJTÁSI MORATÓRIUM NINCS!


Ez azt jelenti, hogy a nem fizető adósok ellen most is folyamatosan zajlik az eljárás, rendszeresen lefolytatják a végrehajtási eljárásokat, aminek felszámolják és rá is terhelik a költségeket az adósra. Minden ilyen végrehajtási eljárás jegyzőkönyvébe beleírják a növekvő költségeket és azt, hogy a "moratórium miatt a végrehajtás eredménytelen."


Ez így egy időzített bomba, bármikor robbanhat.


A legjobban az lepett meg, mikor a napokban hallottam a Híradóban, hogy a "bajba jutott lakáshiteleseknek nem kell félniük az utcára kerüléstől".


Sajnos a mondatot nem folytatta a miniszterelnök és nem mondta el azt a tényt, hogy ez nem jelenti azt, hogy megtarthatják a tulajdonukat a felmondott lakáshitelesek és el fogják törölni a tartozásukat.


Márpedig erős a gyanúm, (pont úgy, mint a devizahitelesek "mentőcsomagjánál") hogy azok a megoldások, amiket valóban fel fognak ajánlani áprilistól a bajbajutottaknak, nem fognak osztatlan sikert aratni a körükben...

2011. jan. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A moratorum lejártával a haverom lakásat amit elméletileg piaci értéken 7 milliót értékeltek és 3.5 millióért elárverezték.


Ugyhogy az árverések már elindultak.


Hogy ebbe belebukik-e a kormány? Kötve hiszem. Ugyanis ez nem az állam és a polgár közötti szerzödés hanem egy magánbank és maganszeméyl közötti.

2011. jún. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Elnézést, de aki kilakoltatási állapotba került és a válság nem saját hülyeségei miatt az már rég megtudta volna oldani a helyzetét.
2011. jún. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát, én csak annyit szólnék hozzá, hogy a régebbi (jó 20 évvel ezelőtti), agyon szidott rendszerben nem rokkant bele anyagilag az átlagember, ha venni akart egy nyavalyás átlaglakást , tehát nem rugdosták ki tömegével az utcára az embereket leendő házukból.Az utóbbi kormányzatok zavarták lehetetlen anyagi helyzetbe az embereket, a bankok meg kihasználták.Remélem, belebuknak.
2011. jún. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mi fog történni? Majd rájönnek az emberek, hogy ezzel nem lett semmi sem megoldva, a tartozások nagyobbak lettek, egyszercsak a moratórium végén, pedig amikor na fizetni kell, akkor néz szembe mindenki. Egyébként én még nem tudom elhinni, hogy akit két éve kilakoltatással fenyegetnek, semmit sem fizetett még be: itt mindenki azon az alapon gondolkozik, hogy minek fizetni, mert úgysem fognak kilakoltatni? Ezzel senkit sem akarok megbántani, de valljuk be, hogy nagyon sokan lehetnek így ilyen cipőben. Ha nem akkor valóban nagyot tévedtem, de inkább ne legyen igazam. Sajnos a jelenlegi segítség is nem segítség, olaj a tűzre. Pl. árfolyam befagyasztása, a bankok a nemfizetők "költségeit" is a fizető ügyfelekre hárítják rá, és a bankadó.

Inkább én azt kérdezném meg, és még mi lesz azokkal akik tudnak fizetni, ha mindent rá fognak hárítani, akkor mi lesz, ha már ők sem fognak tudni fizetni: ezt kellene még elsősorban megelőzni.

2011. jún. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!