Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyiket válasszam nyugdíj...

Melyiket válasszam nyugdíj szempontból? Magán-, önkéntes-, állami TB rendszer?

Figyelt kérdés

Sehol nem találok összehasonlító elemzést a 3 között.

A napokban kaptam levelet a nyugdíj főigazgatóságtól, hogy a "magánnyugdíjpénztár megszűnik, ezért válasszak önkéntes akarok e lenni, vagy állami TB rendszeres"

a neten meg olyan infok vannak, hogy a magánnyugdíjpénztár is választható....hogyan, ha megszűnik?

én már nem értek semmit

valaki segítene eligazodni?

mellesleg folyamatosan alacsony jövedelmű vagyok, mi a legkedvezőbb?


2011. jan. 5. 17:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Ha alacsony jövedelmű vagy akkor talán az államit kellene választani.
2011. jan. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Az államit válaszd.
2011. jan. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Az államit válaszd a kmanyuppal szemben. Amellett pedig legyen magánmegtakarításod is.
2011. jan. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A magánt válaszd!


Állami:

- pár éven belül borítják a Ratkó-nyugdíjasok, de a munkaerőpiacra lépők ennek a létszámnak a töredéke lesznek, ennek következményei lehetnek:

- az állami nyugdíjak drasztikus csökkentése (így is meg fogják adóztatni)

- az adófizetőktől vont nyugdíjjárulék megemelése (ezáltal alacsonyabb nettó fizetések)

- nyugdíjkorhatár emelése

- amit az államnak befizetsz, azt az állam AZONNAL kiosztja MÁSNAK, neked nem tart meg semmit

- csak túlélő élettárs vagy házastárs "örökölheti" járadék, özvegyi nyugdíj formájában


Magán:

- óriási tévedés, hogy a pénztárak eltőzsdézték a pénzt, tény, hogy nem mind gazdálkodott hasonlóképp, de a piac hullámmozgást végez és hosszú távon egy átlag értéket vesz fel, nekem az AXA még a válságot is behozta

- amit ide befizetsz, az a te MAGÁNTULAJDONOD

- bárkit megtehetsz kedvezményezettnek, még a kedvenc utcaseprődet is, nem kell, hogy rokoni szálak kössenek össze

- egy későbbi kormány bármikor visszaadhatja a 24% utáni jogosultságot a pénztárban maradóknak, de a visszalépőknek sose tudják visszaadni az elvett megtakarításaikat (ami mondjuk egy kezdetektől tag esetén több millió Ft már most)


Én azt javaslom, maradj a magánpénztárnál, és nyiss mellé még legalább 1 hosszú távú megtakarítást (ez bármi lehet, önkéntes pénztár, NYESZ, életbiztosítás).


Ha borul az állami nyugdíjrendszer, lehet, hogy a későbbi állami nyugdíj (az állítólagos 70%) összege kisebb lesz, mint a megtakarításokkal rendelkező pénztártagok járadékai.


Aki nem teljesen hülye matekból, az marad a magánpénztárban.

2011. jan. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

kérdés: a többség véleménye a meghatározóbb, vagy aki nyomatékosan alapadatokkal véleményez...

így dönteni nem könnyű

2011. jan. 7. 14:15
 6/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem mindig az a jó, amit a többség mond, pláne, hogy ennek az ügynek nem biztosítanak médiát. Én már dec. 22-én nyilatkoztam a maradásról.

Tegyük fel, hogy lesz egy későbbi kormány, aki módosít a mostani (igazságtalan) szabályozáson, a 24% utáni nyugdíjjogosultságot vissza tudják adni egy tollvonással, a közösbe öntött vagyonokat soha, mert ahhoz forrás kell. Nekem az AXA behozta a válságot, bármikor megnézhetem ON-LINE a naprakész egyenlegemet.

Kérdés, lesz-e állami nyugdíj, mire nyugdíjba mész? Hiszen az állami nyugdíjat mindig az aktuális adófizetők termelik ki. Ehhez tudni kell, kb. mennyi nyugdíjas lesz, kb. mennyi adófizető, és nekik kb. mennyi befizetésük (csak a tiszta! a zsebbe kapott bónusz nem számít, tehát ha valaki minimálbérre van bejelentve, de jóval többet visz haza, akkor is csak a minimálbér után vonnak adót).

A piac hullámmozgást végez, egyszer fent, egyszer lent, kontárokat nem engednek a pénzekhez, nekik is érdekük, hogy ne ússzon el, ilyen nagy cégek nem akarnak csődbe menni tudatosan, tehát szakértők figyelik a tőzsdét, és a befektetések hosszú távon egy átlag értéket vesznek fel, plusz bizonyos kor fölött (illetve nyugdíj előtt x évvel) már kötelező a kockázatmentes stabil portfólió a tagoknak.

Az állami nyugdíj örökölhetősége úgy néz ki, hogy házastárs vagy élettárs örökölheti, DE csak saját nyugdíja HELYETT. Így azt csak az használná ki, ha a megboldogult társa jobban keresett, és ezáltal magasabb a nyugdíja is. Mi van azokkal, akik nem rendelkeznek túlélő élettárssal-házastárssal, vagy ők maguk élik túl a társukat, vagy esetleg egyikük se éli meg a nyugdíjat, de van gyerek, vagy nincs gyerek, de van más, akire szívesen hagyná, mert jól bánt vele? Ezt az államival nem lehet végigjátszani.

A Ratkó-nyugdíjasok helyébe lépő friss munkaerő és a Ratkó-nyugdíjasok különbsége meg se született, tehát már ezzel számolni kell néhány éven belül. A törvény értelmében nyugdíj csak nyugdíj célú pénzekből fedezhető, tehát máshonnan nem pótolhatják ki a már pár év múlva keletkező óriási hiányt.


Szerintem fogj egy üres (esetleg kockás) lapot, nézd meg a népességi adatokat, a Közlönyöket böngészd át, ami erre vonatkozik, írd papírra, használj számológépet, aztán dönts.


Egy biztos, amit te raksz félre, az a tiéd, úgyhogy nekem a magánpénztár mellett van egy önkéntes és egy életbiztosítás is. Nem keresek sokat (egyelőre, de még fiatal vagyok, bármikor kaphatok egy jobb fizetést), viszont ha megöregszem, akkor is meg akarok élni valamiből. Nem akarok nagyanyámhoz hasonlóan járni, aki több, mint 50 becsületesen ledolgozott év után semmi nyugdíjat nem kap.

2011. jan. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Képzeld, az ügyintézők is meg voltak még lepve, hogy már lehetett nyilatkozni dec. 22-én. De előző nap már benne volt a Közlönyben, és 22-től már élt, úgyhogy ennyit az ügy korrekt állami kezeléséről...
2011. jan. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt is érdemes elolvasni.

2011. jan. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

az államitól én is viszolygok amúgy rendesen :)

tekintve hogy folyton etikátlan dolgokat művel és egyáltalán nem az ország hosszútávú stabilitása a cél.

(hogy mindent külföldi kézre adunk, hogy fogynak a magyarok, de a családalapítás támogatásához is harapófogó kell, ennek hála nincs ma elég aktív dolgozó a nyugdíjasoknak, de a köv.generációk nyugdíjának alapjait is el akarják herdálni - mert hitelekből él az ország hála annak, hogy rosszul gazdálkodnak a pénzzel, a 4-es metro is de fontos volt....biztos sok pénzt fog behozni, mert "éljünk a mának" habitusban kormányoznak, ahelyett hogy a társadalomban az egyenlőségre törekednének, a középső réteg eltűnőben nagyon gazdagok és nagyon szegényekre éleződünk ki, de egyenlően lehúznak a 16%-os adókulcsukkal, holott nekik meg van mindenük, pont azért, hogy az ország és ne a saját megélhetésükkel legyenek elfoglalva - tulajdonképpen hobbyból politizálnak, mindemellett néha örülnék egy-egy beszámolónak, hogy újonnan kitalált akcióiknak köszönhetően, mennyivel haladtunk előre pl a parkolási díjat tekintve)

most kidühöngtem magam :)bocsi

2011. jan. 7. 15:13
 10/13 anonim ***** válasza:

Semmi gond, dühöngj csak nyugodtan, néha én is szoktam, ha már nagyon tele a pohár. :-)

Ha Facebook-on fent vagy, esetleg keresd meg az El a kezekkel a nyugdíj-megtakarításoktól nevű csoportot, sok korrekt fejtegetés és kibogozás történt már a témában.

2011. jan. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!