Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy ma Magyaror...

Miért van az, hogy ma Magyarországon ma egyre többen vallják magukat valamelyik nemzeti kisebbséghez tartozónak? Ebből valami hasznuk származik?

Figyelt kérdés

Olvastam olyanokról ,akik anyai vagy apai dédszüleikre,nagyszüleikre hivatkozva vallják magukat horvátnak,szlováknak idehaza,de már a szüleik sem,nemhogy ők beszélnék azt a nyelvet.Magyar nevűek.

Ha jövőre ők is valamely nemzeti kisebbséghez fogják sorolni magukat,akkor már kisebbség és kisebbség között is lesz különbség,lásd pl az erdélyi,vagy vajdasági vagy felvidéki magyarokat,akiknek a mai napig magyar az anyanyelvük,és sok esetben hiányosan vagy nem is beszélik az államul nyelvét...(vannak határon túli barátaim,szóval informált vagyok e téren:)


2011. jan. 7. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Felvételin is jól jön a plusz pont,és segélyt is kapnak(főleg a cigányok)!
2011. jan. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Etnobizniszről hallottál már? Indulhatnak a kisebbségi önkormányzati választásokon, amiből kis korrupció segítségével szép summákat lehet húzni.
2011. jan. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Városunkban soha nem éltek svábok,legfeljebb egykettő,aki ide házasodott. Ma külön német kissébbségi nemzetiségűek vannak,akik támogatásokat kapnak az önkormányzattól.
2011. jan. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még annyit,hogy nekik is csak valamelyik ősük volt a német.
2011. jan. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

hahah....kb. épp ez a kérdés jutott eszembe nekem is nemrég :)

Hát nem tudom, de sztem nagyjából azért, amiket már leírtak.

Mondjuk én is részben bosnyák vagyok, és büszke is vagyok rá, és nekem semmi hasznom nem is származhat(na) belőle, mert nem elismert kisebbség.....tehát nem léphetnék be semmilyen kis. önkormányzatba.

Mondjuk én is láttam már olyan német kisebbségi ezt-azt, aki errrős magyar akcentussal, akadozva beszélt németül....persze a neve is már magyarosítva volt gondolom, az ilyenek sztem tényleg csak a pénzre, a haszonra mennek rá.

2011. jan. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem szinte midnen felmenőm más nemzetiségű. nagyszüleimnek még anyanyelve volt, de mivel a szüleim Mo.-on születtek, nem beszélik ezeket a nyelveket, így én sem. ettől még a nevem alapján kiderül a "származásom". eszemben sincs pluszpontra hajtani, nem akarok kisebbségi önkormányzatot alakítani, de nem is tagadom le a rokonságot. igenis látogatjuk őket, bár bevallom, ha a nagyszülők nem tolmácsolnak, akkor semmit nem értek. kielégítő a válasz?
2011. jan. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!