Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon megbukott a...

Magyarországon megbukott a demokrácia? Elképzelhető, hogy újra lesz kommunizmus, szocializmus?

Figyelt kérdés
2009. jan. 29. 19:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Kommunizmus-szocializmus nem hiszem, a Munkáspártban vannak kb 5en, és 1% körüli a szavazóbázisuk.


Ha az elitrétegben nem egytől egyig akasztanivaló maffiózók lennének, működne a demokrácia.

2009. jan. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem a demokrácia bukott meg , hanem az egész politikai elit, és a gazdaság
2009. jan. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
41%

most is szocializmus van, demokráciának álcázva

amíg az mszmp a király, ez lesz

2009. jan. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

Máshol se fenékig tejfel, most mindenhol gáz van (még ott is, ahol jónak tűnik, de ismerős mesél, csak a hírekben nem halljuk).


Legyen újra királyság :-D

2009. jan. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
61%

Magyarországon soha nem volt kommunizmus, mert nem jutottak el odáig.

A demokrácia pedig nem bukott meg. Többpárt rendszer és szabad választások vannak Magyarországon, ahol az állampolgárok saját szabad akaratukat juttatják kifejezésre szavazatukkal.

2009. jan. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Közhely, de: a vér nem válik vízzé...

Magyarországon demokrácia van, a szó olyan értelmében, hogy szabad választással kerülnek a törvényhozásba a képviselők. Az, hogy ezek a szabadon megválasztott képviselők utána a képünkbe hazudnak, és még jópofiznak is hozzá, az már az itteni emberek hülyesége (mármint hogy ezt hagyják, sőt, tapsolnak hozzá). Egy jól működő demokráciában ha az itthoniak töredéke kiderül képviselők, miniszterek, kormányok mondanak le. Itt még nemzeti hősként ünneplik azt is, ha valaki bevallja hogy átb...ott 10 millió embert.

2009. jan. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

Nézzük a Magyar Demokráciát...

Szabadon "választott" képviselőink eddigi vívmányai:

-Nemzeti vagyonunkat elherdálták, az országot eladósították

-Az átlag magyar fizetése a béka segge alatt van

-Az iskolai rendszer szét lett verve, a tanárok keze szintén meg lett kötve a diákkal szemben

-A rendőrség kezét megkötötték a bűnözőkkel szemben

-Elsődleges állampolgárok a homoszexuálisok,pedofilok,zsidók,cigányok

-Bárki ellen szót emelsz, csakis rasszista lehetsz


Eddig itt tartunk demokrácia ügyében...

2009. jan. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Szerintem pedig Magyarországnak nem való demokrácia. 1989 óta teljes zuhanásban a magyar gazdaság, mindenki lop, csal, hazudik. Nézd meg előtte, ilyenekről nem lehetett hallani. Amúgy szerintem nem lenne hülyeség a királyság, akkor Mo. erős állam volt. És most a XXI. században sem tartom hülyeségnek, hogy csak egy ember döntsön az ország sorsáról, egy karizmatikus vezető. (Nem a Gyurcsányra gondolok)
2009. jan. 30. 17:16
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 90%, hogy nemesi őseim vannak, vállalom a királyságot, de én nem lehetnék király, max. királynő :-D
2009. jan. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%

"Többpárt rendszer és szabad választások vannak Magyarországon, ahol az állampolgárok saját szabad akaratukat juttatják kifejezésre szavazatukkal."

Na ne nevettessél már! Saját szabad akaratukat juttatják kifejezésre?? Tegye fel a kezét az az MSZP szavazó, aki EZT akarta, amikor rájuk szavazott!

Jelenleg Magyarországon nincs demokrácia. Kívülről talán annak tűnik, de ez nem az, az biztos. A nép megválaszt egy pártot, ami ígér valamit, majd reménykedik, hogy azt fogja csinálni. Aztán amikor nem azt teszi, hazudozik, a nép tehetetlen. Természetesen az "elit" meg nem hoz maga ellen olyan törvényt, hogy számon lehessen kérni rajtuk az ígéreteiket. Jól ki van ez találva... nekik jó.

Én most töltöm be nem sokára a 18-at, másfél év múlva választás, első szavazásom. És nem tudom, hogy kinek lehet már hinni. Lutri az egész. Vagy bejön, vagy nem.

2009. jan. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!