Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik lett volna Magyarország...

Melyik lett volna Magyarországnak jobb Kommunizmus, vagy Kapitalizmus?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 14:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
28%
Mi az hogy lett volna jobb? Kommunizmus már volt ugy tűnik nem működött most kapitalizmus van itt ez sem akar működni!
2011. jan. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
49%

Az az igazság, hogy mindkettő kipróbálva. Egyik sem működik. A kommunizmus csúnyán befuccsolt, a saját súlya alatt omlott össze, a kapitalizmus meg... hát semmi jóhoz nem vezet.

Ha választani lehetne, úgy élnék, mint a kommunizmus idején, legalábbis abból a szempontból, hogy mindenkinek volt munkája, megélhetése, csak sajnos ez akkor sem volt fenntartható egy idő után, több ok miatt is.

2011. jan. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Ezt a kérdést úgy értetem ,hogy amikor Mo dönthetett volna ,hogy kapitalizmus v,agy kommunizmus legyen ,akkor melyik lett volna a jobb ,pl a gazdaságnak. Mert ahogy látom azok az országok ahol kommunizmus volt azok elmaradottabb mint ahol kapitalizmus volt.
2011. jan. 9. 14:45
 4/28 anonim ***** válasza:
45%
A kettő között kell megtalálnuk az utunkat.
2011. jan. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
56%
Vagy a kettőn kívül
2011. jan. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
42%
Magyarország (és minden ország) a kommunizmussal járna a legjobban. Kommunizmus ezen a világon nem volt még. (valószinűleg pár száz évig nem is lesz), szóval nem próbáltuk még. A szocializmus sem igazán valósult meg itt, szóval :)
2011. jan. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Szerintem a kommunizmus nem valósítható meg mert nem mindenki úgy áll a dolgokhoz én pl feltörekvő típusú vagyok és mondjuk céget akarok alapítani és miliokat keresni de én is ugyan annyit keresek mint mindenki más ez hol igazságos?!
2011. jan. 9. 15:22
 8/28 anonim ***** válasza:
66%

Mert te többet érdemelsz egy rendes, becsületes tanárnőnél, orvosnál, tűzoltónál, vagy parasztnál? Azért mert te milliókat akarsz keresni? Meg mert az anyatermészet élesebb elmével áldott meg? (Vagy csak azt hiszed)? Meg mert neked büdös a munka, és te inkább átbaszod a hülyéket, kihasználod az okos és jámbor embereket.


Abban igazad van, hogy a kommunizmus nem működne, de nem az igazságtalanság miatt, hanem az olyanok miatt, mint te vagy. Akik azt hiszik hogy ők többek a többi embernél, és foggal körömmel az élre jutnak, még akkor is ha nincs hozzá tehetségük és eszük.

2011. jan. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
44%
A kommunizmus minden országnak jobb lenne, nem csak Magyarországnak.
2011. jan. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
32%

" Kommunizmus már volt ugy tűnik nem működött most kapitalizmus van itt ez sem akar működni!"


Mikor volt? Csak mert ebéd után aludtam egyet.

2011. jan. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!