Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Jobb Magyarországnak, ha 5...

Jobb Magyarországnak, ha 5 parlamenti párt van, mint ha csak 3?

Figyelt kérdés

Mindegyik közvélemény kutató szerint tény, hogy a Fidesz, az MSZP és a Jobbik bejut a parlamentbe, és az is, hgoy a Fidesz egyedül alakít kormányt.

Milyen előnyei és hátrányai vannak, ha a többpártrendszer hívei besegítik a parlamentbe a két további indulót, az MDF-et és az LMP-t?

Például arra gondolok, hogy sokkal nehezebb mutyizni, ha több ellenzéki párt próbál leleplezni.


2010. márc. 22. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Én azért nem vagyok abban biztos,hogy a Fidesz egyedül alakíthat kormányt.A közvéleménykutatások már többször is félre mértek.A véleményükkel is manipulálni akarják a szavazókat.Pl.ha valaki ingadozik,hogy X pártra szavazzon-e,vagy Y-ra,akkor arra fog szavazni,amelyiket a közvéleménykutatók esélyesebbnek ítélnek.

Az csak jobb lenne,ha minél több párt jutna be a parlamentbe,mert akkor esetleg nem csak kormán ypárt és ellenzék lenne,hanem egy középerő is.Mindenetre sokkal jobb,mint egy kétpárti parlament.

2010. márc. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A nagy valószinűséggel bejutó 3 közül ez legfeljebb egynek az érdeme... Amúgy 4. Fidesz-KDNP. Még mindig.
2010. márc. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A KDNP-t nem tekintem önálló pártnak, inkább csak a Fidesz egy tagozata. Azon közvélemény kutatók, akik külön mérték a KDNP-t, jóval 1% alá hozták. A külön KDNP frakció célja vállaltan csak annyi volt, hogy több felszólalási lehetőséghez, több bizottsági helyhez jusson a Fidesz.
2010. márc. 22. 23:14
 4/8 A kérdező kommentje:

Első,

nem teljesen értem a válaszodat. Kétpárti parlamentnek nincs esélye, hiszen a Fidesz, MSZP, Jobbik mindenképp bejut.

A közvélemény kutatók szerintem 2 esetben tudnak félre mérni:

-ha egy párt szavazói rejtőzködnek. Ez most a Jobbikra nem igaz, nézz csak körül itt. Ez most az MSZP-re igaz, tehát az MSZP szerintem többet fog kapni, mint amennyit most gondolnánk, pár százalékkal.

-ha egy párt támogatottsága 5% alatti (LMP, MDF)

-ha egy párt támogatottsága gyorsan változik (LMP, MDF az ajánlószelvények sikeres összegyűjtésével erősödhet)

-ha egy párt valamilyen okból inkább tudja aktivizálni szavazóit, mint a többi párt (ez most a Jobbikra igaz)


Régi ismert tétel, hogy a megfigyelés megváltoztatja a megfigyelés tárgyát, de ez még nem tudatos manipuláció a közvéleménykutatók részéről, egyszerűen műfaji sajátosság.


Inkább a választóról állít ki rossz bizonyítványt, ha nem a programok, jelölt személyek és a párt eddigi ígéreteinek teljesítése alapján dönt, hanem felületes látszatok alapján csatlakozik bármelyik nyájhoz.

2010. márc. 23. 00:56
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez a 2 a következő 4 :)
2010. márc. 23. 00:57
 6/8 anonim ***** válasza:
A Fidesz lehet hogy be sem jut, nemhogy még kormányt alakítson..
2010. márc. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó is lenne, ha minnél több párt lenne ott, mert ugye akárki lesz hatalmon, az is lopni és sikkasztani fog! Ha több párt lenne, talán hamarabb kiderülnének a turpisságok!
2010. márc. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hagyjatok má' fel a pártokkal! Nem hiszem el...Mér' jó nektek cionzsidók ...-át szátokba venni?
2013. okt. 30. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!