Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma volt a fókuszban egy...

Ma volt a fókuszban egy szavazás és a végeredménye, hogy a válaszolók 84% támogatná a gyerekét külföldi karrierépítésben. A Maradék 16% miért nem?

Figyelt kérdés

Hisz itt már kilátástalan a fiatalok jövője.

AZ dönt okosan aki elmegy a süllyedő hajóról.

Az itteni fizetések röhejesek a nyugathoz képest, de az árak megközelítik vagy el is érik.


2011. jan. 11. 22:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%

Őket kellene megkérdezni.

Én honnan tudjam?

2011. jan. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
45%

"Hisz itt már kilátástalan a fiatalok jövője."


- Miért is? Az emberiség jelentős része sokat megadna azért, ha ekkoran "nyomorban" élne, mint mi.


Egyébként valószínűleg a maradék 16% jobban ismeri a gyerekét, mint te.

2011. jan. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért, mert fél a szülő, hogy kint marad a gyerek. Illetve félti, mert sok embernek azért mégsem jönnek össze a dolgok külföldön, csak azokról nem beszélünk.
2011. jan. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

23:02 - Nem minden szülő ismeri a gyerekét, ha csak az enyémeket veszem, ők ellenezték, hogy suli mellett (főiskola) dolgozzak, és lett volna egy jó gyakorlati helyem, felkeresték őket, de ők nekem nem adták tovább a hírt, így mire 1 helyre nagy nehezen bekerültem a kötelező gyakorlatra, amire még fizetést se kötelesek adni, és nem is kértem, sok másiknál kuncsorogtam sikertelenül, aztán most vágják a fejemhez, hogy lett volna, ők tudták, én viszont nem tudtam, mert nekem senki nem szólt. Ennyit arról, ki mennyire ismeri a gyerekét vagy nem.


Minden esetre (most már) anyukám támogatna a külföldben, sőt, ő is menne, ha lenne lehetősége.

2011. jan. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
50%

Én támogatnám, de szerintem mások azért nem, mert nem minden a pénz. Rendes, értelmes végzettséggel itthon is fényesen lehet élni (én is ezt teszem) és egy vadidegen országban nem könnyű ám, ismerősök, család nélkül élni, felépiteni egy életet. Nekem többet ér a család, rokonok, barátok, mint hogy itthagyjam őket.

A Fókuszban volt ma egy huszonéves, Hong-Kongban élő modell lány, gyönyörű lakásban, nagyon magas szinvonalon él, de TÖK EGYEDÜL egy teljesen idegen kultúrában. Gondolom, miatta volt a kérdés, arról már lemaradtam, csak ezt a részt láttam. Nem irigyeltem egy percig se, ennyit nem ér az egész.

2011. jan. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%

23:27

Nagynéném orvos, nagy koponya, nagyon okos, kiváló a szakmában, de szegény családba született, és soha nem volt protekciója sehol.

Eltaláltad, itthon nem élt meg!

Kiment egy pályázattal Svédországba, ott megél és gond nélkül el tudja tartani a kisfiát is.

Bocs, protekció nélkül itthon sokszor nehezebb, mint ismeretlenként bizonyítani tényleg a tudásoddal máshol.

2011. jan. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
46%

Tehát a szülők 86% -a szeretné ha a kölke disszidens lenne?


Kirájjjjj :D

2011. jan. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

"Tehát a szülők 86% -a szeretné ha a kölke disszidens lenne? "

Igazuk van.

Mikor itt a fizetés töredéke a nyugatinak, akkor az árak elérik a nyugatiakat.

Jó példa bátyám. 500E a fizetése, de viszont ha kimenne a tengeren túlra akkor ott 1.7-1.8M kapna.

Ha albérletben lakna, akkor nem lenne mindegy, hogy (nettó) 300E-ból kellene kifizetnie a 100E vagy 1.2M-ból a 200-250E. (ahol ő volt ott egy reális ár)

A többi termék átlagosan ugyanannyi.

Kint töltött egy kis időt(munka miatt) és azt látta, hogy itthon is ugyanannyiért vásárol.

Én személy szerint 3 gyereket akarok. De itthon még a 2.-on is gondolkodnék.

2011. jan. 12. 13:14
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
Akkor menjél, hogy aztán papírpénzzel tömhesd ki a párnád. Elképesztő ez a pénzmánia...
2011. jan. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is menjél ki nyugodtan. Majd rájössz, milyen távol élni. Én is 500E-t keresek, primán megélünk, nekem ez bőven elég. Nektek meg nem elég semmi se...
2011. jan. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!