Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólsz hozzá, hogy a...

Mit szólsz hozzá, hogy a médiatörvény ürügyén ismét elővették a roma- és az antiszemita kártyát?

Figyelt kérdés

"Magyar művészek a kirekesztés ellen írtak petíciót az Európai Bizottsághoz


Petíciót nyújt be magyar művészek egy csoportja az Európai Bizottsághoz, jelezve, hogy "aggódva figyelik, milyen mértékben növekszik Magyarországon és Európában a kirekesztés, a kisebbségek elleni agresszió és az intolerancia" - jelentette be kedden Brüsszelben az egyik szervező, Fischer Ádám karmester, a Helsinki Bizottság elnökségének tagja. A figyelemfelkeltő beadvány társszerzője Schiff András zongoraművész, és aláírói között van Heller Ágnes filozófus, Adorján András fuvolaművész, Komoróczy Géza történész, író, Rajk László építész, Tarr Béla és Jancsó Miklós filmrendezők. Sajtótájékoztatóján Fischer Ádám elmondta, hogy a felhívást valamennyi művész figyelmébe ajánlják. (...)

A petíció szövege szerint "Magyarország mindennapi életében ma egészen ijesztő módon van jelen a romák elleni rasszizmus, a homofóbia és az antiszemitizmus". "Egyre növekszik a kultúra szabadságának korlátozása is, azok szabadságának korlátozása, akik a leghatékonyabban tudnának az ilyen tendenciák ellen fellépni" - áll a szövegben."


[link]


2011. jan. 12. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Heller Ágnest felkötni, a többi petícióirogatót tarkón lőni, pont.
2011. jan. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, mit szóljak, kíváncsi lennék másokra is. Ez a felhívás közvetlenül nem kapcsolódik a médiatörvényhez olyannyira, hogy pont a médiatörvény lesz az, ami elhallgathatja azokat a hangokat, ami ellen a felhívás aláírói tiltakoznak. Emlékszem, a törvény vitájában Simon László (FIDESZ) pont azzal példálózott, hogy eddig nem tudtak elég hatékonyan fellépni a sok kárt okozó kurucinfó ellen, és ezért is kell ez az új törvény, hogy erre mód legyen. Tehát ilyen szempontból a médiatörvény éppen a tiltakozók ügyét szolgálja.


Más kérdés, hogy szerintem szerencsétlen és kontraproduktiv egy ilyen felhívás, mert arra tényleg jó, hogy Magyarországot lejárassa, amúgy meg nem old meg semmit.

2011. jan. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"A Magyar Állami Operaház korábbi vezető karmestere hangoztatta: véletlen egybeesés, hogy petíciójuk éppen abban az időpontban készült el, amikor a világ figyelme az új médiatörvényre irányul. "


:))))

2011. jan. 12. 17:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Most én lehet, hogy naiv vagyok, de nem lehet véletlen egybeesés? Tudod, egy ilyesmit hónapokig készítenek elő...
2011. jan. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az országban mindenki antiszemita, rasszista. Itt rossz a cigányoknak, a zsidóknak a négereknek meg mindenkinek. Akkor miért jönnek mind ide?!! Miért vannak itt??!!! Senki sem kérte őket rá!
2011. jan. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Most én lehet, hogy naiv vagyok, de nem lehet véletlen egybeesés? "


Ha el akarták volna kerülni, hogy szándékos egybeesésnek látsszon, akkor igazán várhattak volna a nyilvánosságra hozásával még egy-két hónapot.

2011. jan. 12. 21:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk, ez is igaz.
2011. jan. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon rasszizmus és antiszemitizmus van? Ezen mindig nevetnem kell. Mégis mire alapozzák a romák és a zsidók elleni támadásokat? Nem nagyon hallok olyan dolgokat a tv-ből, hogy égne a cigánysor, vagy ég a zsinagóga, vagy, hogy tömegével verik a cigányokat és a zsidókat. Na viszont a fordítottja a cigányok esetében teljesen helytálló. Gyilkolják az idős magyarokat. Ez miért nem került bele a szövegbe? Nevetséges, hogy a magyarok a legtoleránsabb nép, és ilyen idióta sületlenségeket húznak ránk.
2011. jan. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!