Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elképzelhető egy 50-80 milliós...

Elképzelhető egy 50-80 milliós népesség a mai Magyarországban; és ha igen, milyen feltételek mellett?

Figyelt kérdés
2011. jan. 14. 18:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
Én nem tudom elképzelni! Esetleg ha Budapestból meg még vagy 3-4 nagyvárosból Globális város lenne. de ez nem fog megtörténni a közeljövőben.
2011. jan. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
33%
El. Járványok, éhezés, mindennap ezer gyilkosság, és már kész is.
2011. jan. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
74%
Én sem tudom elképzelni, mert akkora kisebbség úgyis megöli egymást...
2011. jan. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
65%

Persze a terület adott, simán elférne 10 New York City méretű város. De ha nemcsak a területet nézzük hanem a létszám minden hozadékát akkor igencsak kétséges lenne. Én inkább a Nem -re szavaznák.


Ökörköri

2011. jan. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
El tudom képzelni... Elcigányosodott ország, amiben az únió fizeti a segélyeket. Hipp-hopp meglenne az a 80.000.000 cigány...
2011. jan. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Reális és etnikailag mentes válaszokat várok. De azért az előbbieket is köszönöm.
2011. jan. 14. 18:58
 7/20 anonim ***** válasza:

A környezetszennyezésnek hála a mezőgazdaság eltűnne, a mostani Kína, New York semmi ahhoz képest.

Nem lenne amúgy sem elég termőterület, így kénytelenek lennének az összes élelmiszert, vizet és egyebeket importálni.

Ahogy a fűtőanyagot is.


Cserébe, ha elég fejlett lenne a gazdaság, ennek megtermelnék az árát.

Ha a gazdaság megreked a jelenlegi állapotában, jobban mondva folytatódik a pusztulása, akkor elképzelhetetlen nyomor is társulna mellé. Csak a gazdagoknak jutna elegendő ivóvíz, és élelem, és télen százezrek fagynak meg, mert nincs fa, amit ellophatnának legalább.


Ez a földterület kb. 7 millió ember ellátására alkalmas, így nézve most is túlnépesedettek vagyunk.

Ha hozzávesszük, jelenleg milyen értékes vagyont képez a tiszta víz, a termőföld, az öntözés lehetősége, és a turistákat vonzó természeti környezet (pl. Balaton), óriási kár lenne elszennyezni: nem maradna semmink.

2011. jan. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
24%

19:03


elárulom cimbora, hogy a jelenlegi országhatárokon belüli rendelkezésre álló mezőgazdasági célból hasznosítható földterület 20 millió + embert tudna eltartani, ha optimális lenne a kihasználás - tehát több, mint felét exportálhatnánk is...


de te biztos jobban tudod mint az agráros profok az egyetemen...

2011. jan. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Állítólag Mo. 30 millió embert képes eltartani a termőterület szerint, a víz viszont 100 millió embernek elegendő. Ebből nem tudom, hogy mi az igazság.
2011. jan. 14. 19:25
 10/20 anonim ***** válasza:
Szerintem elvileg lehetséges. Ha 80 millió fő élne Magyarországon, a népsűrűség (860 fő/km2) még akkor sem érné el a mai Hollandiáét (1037 fő/km2). Tehát nem is kellene Bangladeshez hasonló életszínvonalon élni.
2011. jan. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!