Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elképzelhető, hogy pár éven...

Elképzelhető, hogy pár éven belül nem lesz EU tag Magyarország?

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 23:54
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
40%
Remélem igen, de sajnos kicsi az esélye.
2011. okt. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Miért reméled, hogy igen? Én nagyon remélem, hogy nem lesz vége az EU tagságunknak vagy az EU-nak.
2011. okt. 12. 23:58
 3/37 anonim ***** válasza:
52%

Eunak nem érdeke, hogy minket csak úgy kirakjon. Nézd meg a görögöket, mit csináltak, de még mindig tagok.


Persze azért megszívathatnak minket az olyan apróságok elfeledése miatt, mint a demokrácia izé.

2011. okt. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Ha kiraknak az EU-ból, akkor nehezebb lesz ide-oda utazgatni meg itt-ott dolgozni külföldön. Ezért nem akarom, hogy vége legyen.
2011. okt. 13. 00:01
 5/37 anonim ***** válasza:
77%

Én mindent el tudok képzelni, még azt is, hogy csak magyarok népesítik be 100 év múlva a Földet...


Az, hogy nem leszünk, kicsit az esélye, de remélem, nem is következik be...

2011. okt. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
24%

"Miért reméled, hogy igen?"

Azért, mert többet árt mint használ. Gondolj bele, szabad verseny van, egy közös piacon kell helyt álljon a magyar gazdaság a fejlett nyugati országokkal folytatott versenyben. Mindenféle védővámok, vagy állami segítség nélkül. A magyar ipar és mezőgazdaság nem tud versenyezni a némettel, franciával, hollanddal, stb, tönkre is ment, mint látható. Ráadásul most, hogy lejárt a moratórium, bárki vehet földet Magyarországon. A zsebszerződések révén a termőföld harmada máris külföldi kézben van. ezt meg kell állítani. De még ha valami csoda folytán fel is támadna a magyar mezőgazdaság, és megindulna a termelés, akkor is szigorú kvóták közé lennénk szorítva.

2011. okt. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Én olyan szempontból nézem az EU-t, hogy nem akarok Magyarországon rohadni.:) Olyan szempontból szerintem jó:)
2011. okt. 13. 00:12
 8/37 anonim ***** válasza:
48%

az EU-IMF párosítás nélkül nem biztos, hogy az ország túlélte volna a válságot.


szerintem jó, hogy EU-tagok vagyunk... mert kik is nem azok? Svájc, mert olyan gazdag, h nem érdeke; a balkáni országok nagy része, mert ott is tartanak, ahol...; Ukrajna, Oroszország, Moldova, Fehéroroszország - mondanom sem kell, h miért... + Norvégia, de csak azért, mert vitatkoznak a hálósűrűségen... szóval ha kilépnénk az EU-ból, elég gyorsan egy bizonyos oldalon találnánk magunkat... és nem a 2. Svájc lennénk.


gondoljunk bele, h nem kell 3x annyit várni a határon, nem kell útlevelet venni xezer forintért, a magyar diplomákat elfogadják más tagállamokban, jogod van a saját anyanyelveden intézni az ügyeket AKÁRHOL az EU-ban, gyógyszereket válthatsz ki magyar recepttel


+ (ami ma nem biztos, hogy rossz) van az ország irányítása fölött egy afféle Sauron szeme, ami azért nézi, h mi folyik itt, s bár az EU gazdasági szövetség, de egyfajta politikai fék-szerepe is van... nem lehet nagyon durva dolgokat csinálni, mert kapjuk azonnal a lecseszést.


+ hány olyan tér/középület van az egész országban, amit EU-s forrásból újítottunk fel? rengeteg, mindenki találkozott már ilyennel, legalább 10x. az EU nélkül talán még mindig a feltört betonú főtéren kéne sétálnunk és a lerobban orvosi rendelőben várakoznunk... - az országvezetés nem biztos, h kiemelt problémának tartaná az ilyen terű fejlesztést



persze h van pár dolog, ami nem tetszik, és ami nem fér meg 1-2 (vagy több) ember nézőpontjával, de minden országnak vannak ilyen problémái.


+ mondani szokták, h a világ nagyhatalmai: USA, Kína, EU. bár az EU nem egy ország, de országok szövetségei, és mi is a részei vagyunk. ha kívül lennénk, akkor még az a lóf*ngnyi befolyásunk sem lenne, ami most van...

2011. okt. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
33%

Jó, az igaz, hogy sok adminisztratív könnyítés van, és szabadon utazhatunk. Ezzel együtt még mindig azt mondom, hogy összességében káros. A magyar gazdaságot, ipart, mezőgazdaságot, termőföldet kellett feláldoznunk ezekért a könnyítésekért cserébe. Megérte?

A nyugatnak mi csak olcsó munkaerő vagyunk, meg felvevő piac. Idejön, felvásárolja és bezárja a gyárainkat, hogy a saját termékeit adhassa el. Ez egyfajta gyarmatosítás. Ami meg a válságot illeti: ha nem verték volna szét a magyar gazdaságot, akkor nem kellett volna EU meg IMF pénzekért kuncsorognunk, simán túléltük volna. De mivel nincs már semmi termelésünk és reálgazdaságunk, persze hogy csak hitelből élünk.

2011. okt. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
41%

"bár az EU nem egy ország, de országok szövetségei, és mi is a részei vagyunk. ha kívül lennénk, akkor még az a lóf*ngnyi befolyásunk sem lenne, ami most van..."


Az EU-csatlakozás óta még annyi befolyásunk sincs, mint azelőtt volt. A többi tagországra gyakorolt befolyásunk továbbra is a nullával egyenlő, mára viszont elértük, hogy már a saját országunkban is mindent kívülről határoznak meg. Lásd fiskális és monetáris politika, jogharmonizáció, uniós direktívák és szabványok, stb.

Az sem tetszik, hogy ha Szlotákia hoz magyarellenes törvényeket, akkor az az ő belügye, az EU nem szól bele. Bezzeg a magyar alkotmány és médiatörvény közös uniós ügy. Egy kicsit kettős mérce.

2011. okt. 13. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!