Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért alapvető állampolgári...

DudoloPocok kérdése:

Miért alapvető állampolgári jog a választójog?

Figyelt kérdés
Ellene tudok érveket : nem tud írni-olvasni így a legalapvetőbb dolgokkal sincs tisztában - így döntésképtelen; nem fizet adót (az ÁFÁ-tól tekintsünk el)-tehát nem járul hozzá a közös költségekhez; nem segíti megfelelően képzett társadalmilag hasznos utódokkal az újratermelést......
2011. jan. 15. 21:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"Miért alapvető állampolgári jog a választójog?"


Ennek nincs miértje. Hogy lenne "állampolgár" az, akinek nincsenek politikai jogai?


"Ellene tudok érveket : nem tud írni-olvasni így a legalapvetőbb dolgokkal sincs tisztában - így döntésképtelen"


Teljesen másról beszélsz. Most arról beszélsz, hogy valaki mivel "van tisztában". Ez változtat azon, hogy az illető állampolgár? Nem.


"nem járul hozzá a közös költségekhez"


Sok mindenki van, aki nem járul hozzá "közös költségekhez", ettől azonban még állampolgár.


Bár már ott követhetetlenné válik az eszmefuttatásod, hogy az áfától tekintsünk el. Miért tekintsünk el?

2011. jan. 16. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Mert a normális emberek próbálkoznak demokráciában élni. Gratulálok, te nem éred el azt a szintet, hogy megérdemeld a választójogosultságot, de mivel alapvető jog, hogy mindenkit egyenlőnek tekintünk, neked is van, Élni persze nem kell vele, kényszer nincs. Én IQ és általános műveltségi cenzushoz kötném, csak kár, hogy akkor 10választó nem maradna az országban, és azok meg nem élnének a passzív választójoggal... Onnan meg anarchia...
2011. jan. 16. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Én soha a büfés életbe nemfogok szavazni


De talán egyszer Ha nemhordanak össze sületlenséget a versenyzö pártok


akkor X elek

2011. jan. 16. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Miért alapvető állampolgári jog a választójog?


EZT KÉRDEZTED DE UGYDÖNTÖTTEM ÉS ELNÉZÉST HOGY NAGYBETÜVEL DE LEIROM


BENNE VAN HOGY ALAPVETŐ !! TEHÁT MINT MAGYARÁLLAMPOLGÁRNAK VAN SZAVAZATI JOGOD MIT IS JELENT EZ ?


MAGA A TUDATLANSÁG MÉG NEMAZT JELENTI HOGY EGY UTCASEPRŐ BÁCSIKA NELENNE TISZTÁBA A MINDENNAPOKKAL ÉS NELENNE TISZTÁBA AZZAL HOGY MELYIK PÁRT JÓ VAGY MELYIK ROSSZ


ERGÓ EGY DIPLOMÁS ÉS TAPASZTALT EMBERT IS MEGTUD TÉVESZTENI A POLITIKAI VERSENYFUTÁS VÁLLASZTÁSOK ELÖTT


És azért alapvető jogként kezelik mert az élethez is alapvetö jogunkvan !!


De ha az alapvetö jogot megnyirbánák akkor pl ,,nem lenne

jóga egy 18 éves fiatalnak választani mert még nem tapasztalt ,nem lenne jóga egy 88 éves bácsikának jóga szavazni mertmár szemilis ,,


milenne ha csak egy bizonyos réteg szavazhatna

diplomaták,orvosok,kutatok,gyártulajdonosok,s még sorolhatnám .


Vissza térne az egy pártrendszer


Hát ezért

És ezt ugyhivják hogy DEMOKRÁCIA

2011. jan. 16. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Power !


Pontosan az alapvető ami kérdéses, te meg ezzel magyarázod, ez körkörös indoklásnak tűnik.


Ahhoz, hogy gépkocsit vezethess bizonyos ismeretek meglétéről tanubizonyságot kell tenned, ahhoz, hogy más emberekre kiható döntéseket hozzon valaki elegendő az hogy megszületik egy adott helyen ( sarkitok - vannak kivételek). Számomra ez kissé abszurdnak tűnik.

2011. jan. 16. 07:58
 16/22 A kérdező kommentje:
Egyébként itt sokan a demokráciát úgy kezelik, mint a Szent Grált. Az, hogy esetleg nem tudunk jobb társadalmi berendezkedést, nem jelenti azt is, hogy nincs is. A demokrácia addig igen jól működhet, amíg minden érdekelt fél elfogadja a játékszabályokat, azonban amikor nem problémák vannak ld. terrorizmus, Irak, Afganisztán demokratizálási próbálkozásai
2011. jan. 16. 08:03
 17/22 anonim ***** válasza:
Én sem adnám meg mindenkinek. Mondjuk a szavazólapon lehetne 1-2 kérdés, ami a tájékozottságot méri fel, és csak annak a szavazata lenne érvényes, aki mindegyikre jól válaszolt. Persze objektíven megválaszolható kérdéseket kell feltenni, amikre minden oldal ugyanúgy válaszol.
2011. jan. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért kell éltetni a demokráciát.

A gazdaság romokban, egyre több ember segélyen él, még azok is, akik munkát tudnak vállalni. Azért a munkahelyekkel is nagy gond van. Sokkal több járulékot kell fizetniük, arról nem is szólva, hogy a nyugdíjjal is megy a balhé.

Mondok újat, amikor a párt megígér valamit és nem tartja be? Vagy olyant tesz, ami benne sem volt a választási ígéretében?

Emlékszünk az MKP-ra? Olyant ígértek, ami be nem tartható. Valaki feljelentést tett ellenük és semmi sem lett belőle, mert bármivel szabad kampányolni, még akkor is, ha kamu. Ezek szerint, hülyére lehet venni az embereket, semmi sem gátolja meg őket.

A mentelmi jogra hiába mondják azt, hogy nem lehet mindenre felhasználni, de mégis, a politikusok rendszerint visszaélnek vele. Meg tehetik ezt, nyugodtan.

2011. jan. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

08:03


"Az, hogy esetleg nem tudunk jobb társadalmi berendezkedést, nem jelenti azt is, hogy nincs is."


És ebből mi következik? Valósítsuk meg a jobb berendezkedést, amiről fogalmunk sincs, micsoda? Vagy hogy?


Értem, hogy lila értelmiségi spekulációnak megfelelő, amit mondasz, de milyen gyakorlati következménye van?

2011. jan. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
:))) nemszálok vitába amit leirtam azt leirtam
2011. jan. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!