Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg szerencsés dolog volt...

Tényleg szerencsés dolog volt Magyarország török megszállása?

Figyelt kérdés

Schmitt Pál szerint igen, mert ezt nyilatkozta a honlapján található közlemény szerint:


Magyarországnak valószínűleg még szerencséje volt, hogy a Földközi-tenger keleti régiójának népei közül egykor pont a török szállta meg az országot, hiszen nem kényszerítették rá a magyarokat a török nyelv megtanulására, sem pedig vallásuk felvételére, és 150 éven keresztül egy stratégiai szempontból fontos helynek tekintették Magyarországot.


Nem tudom, ki más szállhatott volna meg minket abban az időben. Ez nekem egy egészen újszerű látásmód. De lehet, hogy szimplán csak marhaság...


Itt az egész közlemény:


[link]


2011. jan. 15. 21:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Azt én is fenntartom, hogy a török uralom eddig indokolatlanul negatívan jelent meg mindenhol, a történelem oktatásban is, és kevésbé szoktak megemlékezni az országot ért jelentős mértékű kulturális hatásokról. De tény, hogy a törökök kivonulása után nem sokaknak állt érdekében pozitívan beállítani az elmúlt időket, és ez a látásmód azóta se nagyon változott.
2011. jan. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Csupán csak szétrabolták és legyilkolták az elfoglalt területen élőket.

Csak azért voltunk stratégiailag fontos hely, mert innen támadgatták a Habsburgokat 150 éven keresztül. Köszönjük szépen Palika, nem csalódtunk benned.

2011. jan. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

Az egész közlemény szimplán marhaság!

Különösen az,amit a Mádia Törvénnyel kapcsolatban mond. Igaz,a Fidesznek szoci-fóbiája van,de azt állítani,hogy a külföldi vezető sajtóorgánumok,vezető politikusok, Angela Merkel stb.a hazai szocik véleményére hallgatott, nevetséges,bődületes marhaság!

2011. jan. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát ilyen a színvonal ebben a hivatalban. Én próbálom a humoros oldalát megragadni. Mindig találok valamit...
2011. jan. 15. 22:19
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Schmitt Pál egy barom.
2011. jan. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyes források szerint az oszmán uralom nélkül most nem lennének ilyen eS Cé Há mitt félék az országban, lehet, h ezért örül neki :D
2011. jan. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Szeretnél te olyan barom lenni...
2011. jan. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ebben igazad van. Én szeretnék olyan barom lenni, aki a nép pénzén bejárja a fél világot, mindenhol hülyeségeket beszél, és ezért nem kell vállalnia a felelősséget, az emberek csak azért nem kergetik el, mert a Fidesz ragaszkodik hozzá (vajon miért?), és ezért még jó kis fizetést is kap.

Nekem ennyi elég lenne ahhoz, hogy olyan setét legyek, mint ez a Palkó.

2011. jan. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Schmitt Pál ezt úgy értette, hogy a török uralom még mindig jobb volt, mint a szovjet megszállás. Ennyi és nem több. Erre az egy dologra utalt az írása egész ezen részével.


Mert ha nem akkor tényleg hülye.

Ha nem történik meg a török megszállás, Magyarország nem sodródott volna a Habsburg Birodalom karmaiba (legalábbis nem ilyen egyszerűen) és a pusztítások elmaradása miatt az etnikai arányok sem változnak meg ilyen borzasztóan a magyarság kárára. Satöbbi, mert ezt még lehetne folytatni sokáig.

2011. jan. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Paja bácsi hülyébb, mint gondoltam.


Az Oszmán Birodalom megszállása mindenütt gazdasági hanyatlást jelentett, meg lehet nézni a Balkánt. A mi szerencsénk éppen az, hogy a török nem tudta elfoglalni és tartósan hatalma alá vonni Magyarország egészét. Semmiféle kulturális felemelkedést az iszlám itteni jelenléte nem hozott.

2011. jan. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!