Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyet értesz azzal a nézettel,...

Egyet értesz azzal a nézettel, hogy a politikának a 80-as évek szintjén kéne tartania a technikai fejlődést, hogy a társadalom erkölcsösebb és kollektívebb legyen, és több értelme legyen az életnek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 18. 21:12
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
24%
Természetesen, de nem csak emiatt. Le kell csökkenteni az ipar energia felhasználását és környezetszennyezését.
2011. jan. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
80%

Mit értesz technikai fejlődés alatt?

Amúgy meg nem értek egyet, akinek olyan az agya, az a szegénységből is okosan kerül ki és érdeklődik, és tanul akkor is, ha azt csak kerülőúton teheti meg. (Én 4 évesen már egy DOS kezelőfelületű, csak billentyűkódokkal irányítható munkahelyi, Kodex nevű számítógépet kezeltem, amikor apám bevitt a munkahelyére, pusztán mert kíváncsi voltam és érdekelt, és könnyen rá tudtam hangolódni.)


A jó képességűeket nem szabad visszafogni, ugyanakkor meg kell találni a technikának azt az egyensúlyát, ami nem ártalmas.

2011. jan. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
53%

Én inkább az 1880-as évekhez mennék vissza... A Amish-ok például azt a technikai szintet tartják jónak.


De visszamehetnénk mondjuk a középkorba is, az biztos, hogy az erkölcs (vagy legalábbis a megítélése) akkor sokkal szigorúbb volt...


Vagy választhatnánk mondjuk az Athéni ógörög társadalmat. Demokrácia, művészetek, fejlődő városállam, mi kell még?


Meg persze hozzá tartozik, hogy

- beledöglöttek egy vakbélgyulladásba, mert nem volt orvos, meg műtő...

- a fogfájás az bizony addig tartott, míg a perzsák ki nem ütötték a rossz fogat...

- autó meg vonat nem lévén igen hosszú út volt például Spártáig utazni...

- az akkori termelő eszközökkel éppen hogy meg lehetett termelni egy család számára szükséges élelmiszereket...

- ha jött az ellenség, bizony könnyen előfordulhatott, hogy rabszolgaként kellett tovább élni...

- és ha már mindezt nagyon unták, akkor sem volt tv, meg számítógép, sőt, még egy jó zenét sem hallgathattak, mert magnó meg CD sem volt...


Mindezektől eltekintve tulajdonképpen egész jó volt, nem?


Egyébként a technikai fejlődést nem lehet "visszafogni"... Ha van igény és lehetőség (meg megfelelő tudás), akkor a fejlődés MEGTÖRTÉNIK... Nem tudod megakadályozni!


Pedro

2011. jan. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
37%
Látom gyűlnek a ludditák. Nem értem miért akartok megállni ilyen közeli időpontokban...a kőkorig meg se álljatok. Szerintem kezdjétek az energiapazarlói számítógépeitek szétverésével.
2011. jan. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
63%

De utálom az ilyen hülyeségeket.

Te miért nem használsz olyan dolgokat amik a 80-as évekig voltak csak?

Csak mert fejlődik a tudomány(informatika, fizika, csillagászat, robotika, orvos, kémia, stb) nem kell azt hinni, hogy rossz.

Ha nem lennének robotok te szeretnél 2X árat fizetni egy autóért vagy másért? Majd azoknak az embereknek is lesz más munkájuk. Itt a cégek érdekeit figyelembe kell venni.

Nem lennének olyan autók amik már modern dolgokkal vannak felszerelve(gps, tolatóradar, olyan eszköz ami a sávban tartja az autót.

Ne legyenek modern számítógépek és valami komondorral játszunk.

Ne legyenek robotok az orvos tudományba. AZ orvos képes másik városban is megműteni a beteget ha nincs ott.

Nem lenne napenergia felhasználva. Nem lennének okos telefonok, Ipodok, lcd, plazma, led, 3D tv-k, stb.

Ez nem olyan, hogy most fejlődjön az, de a másik ne.

Én támogatom a fejlődést.

Nekem


Ha ennyire nem tetszik akkor miért nem mész el remetének? Ja vagy csak az a szokásos "elveszik a munkát, elveszik"?

2011. jan. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
90%

"Egyet értesz azzal a nézettel, hogy a politikának a 80-as évek szintjén kéne tartania a technikai fejlődést"


A technikát nem a politika "tartja" ilyen vagy olyan szinten.


"hogy a társadalom erkölcsösebb"


Milyen erkölcstani meggyőződés szerint?


"és kollektívebb legyen"


Mi az a "kollektív társadalom" ? :)))


"és több értelme legyen az életnek?"


Laptoppal nincs értelme az életnek, de ZX Spectrummal már van? Nem értem, de eredeti elképzelés, az biztos.

2011. jan. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
51%

ma 21:13


A 80-as években az energiapazarlás és a környezetszennyezés is súlyosabb volt, mint ma. Alacsony technikai színvonalhoz szennyező és pazarló gépek és technológiák tartoznak. A 80-as években pl. a levegő sokkal rosszabb minőségű volt, mint ma. A hőszigetelések gyenge minőségűek voltak, az autók 10 litert fogyasztottak stb.

2011. jan. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:

ma 22:01


A ludditák a maguk idejében nagyon érdekes kérdéseket felvető, progresszív mozgalom volt. Lényegében ők tették először témává, hogy a technika fejlődése által kiváltott változásokra a társadalomnak reagálnia kell. Addig ez fel se merült. A ludditák az "igazságos árak" letörése ellen harcoltak, nem egyszerűen a gépek ellen. A kettő persze összefüggött.

2011. jan. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

"Milyen erkölcstani meggyőződés szerint?"


Nem lenne internet, és a gyerekek jobban a szüleikre lennének szorulva információforrásként, vagy legalábbis magyar dolgokra külföldiek helyett. Erőszakos videójátékok helyett max. Pac Man lenne.


"Mi az a "kollektív társadalom" ? :)))"


Kollektívebb lenne, mert mivel nem lenne internet nem lehetne mindent otthonüléssel elintézni, és az emberek jobban egymásra lennének utalva, fontosabb lenne a barátság, a bizalom, a face-to-face interakció.


"

Laptoppal nincs értelme az életnek, de ZX Spectrummal már van? Nem értem, de eredeti elképzelés, az biztos."


Mivel nem lenne internet, az emberek több időt töltenének az utcán, és nem virtuális kocsmába meg virtuális újságoshoz járjának, hanem mindennek a való világban az lenne a funkciója, amire megalkották.


Valódi kocsmába járnának szocializálódni, valódi újságostól vásárolnának, kézzel fogható papíron a híreket, valódi könyvtárban olvasnának valódi könyveket.

A parkban sétálnának valami Second Life-os virtuális erdő helyett.

Utaznának ahelyett, hogy Google Maps 3D-vel járnák a városokat.


"A 80-as években pl. a levegő sokkal rosszabb minőségű volt, mint ma."


Bocsi, de ezt nem tudom elhinni. Hogy lett volna rosszabb a levegő, amikor kevés embernek volt autója?

2011. jan. 18. 22:35
 10/39 anonim ***** válasza:
28%

"Egyébként a technikai fejlődést nem lehet "visszafogni"."



Dehogynem lehet. Csak akarni kell.

2011. jan. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!