Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország szerintetek is...

Magyarország szerintetek is egy drága ország az itt élés szempontjából?

Figyelt kérdés

Akkor gondolkodtam még jobban el ezen (bár eddig is tudtam), mikor olvastam, hogy New York A világ nagyvárosai közül a legdrágább.

De az is kiderül, hogy New Yorkban a dolgok 32%-al többe kerülnek, mint Budapesten.

Ez eddig jó is lenne, de viszont a fizetések 400%-al magasabbak. Tehát megélhetés szempontjából New York jobb. Ha azt vesszük, hogy egy ugyanolyan kaliberű lakás Bp.-n 100E NY.-ban 400E, még akkor is jobban járunk. Ha valaki BP.-n keres nettó 200E-t akkor a lakás után marad neki 100E. Míg NY.-ban megkeres nettó 800E-t és abból marad neki 400E, akkor is jobban meg lehet élni.

Tehát 100 áll szemben 400-al. És 78% áll szemben 100%-al.

Egy példába foglalva. Ha van egy kenyér ami NY.-ban 100 ft és a fizetés is 100 ft, akkor 1 hónap alatt meg lehet venni. Ugyanez a kenyér BP.-en 78 ft, de a fizetés csak 25 ft. Így több mint 3 hónapot kell ugyanazért dolgozni, mint NY.-ban 1 hónapig.

És New York az USA egyik legdrágább része.

Egy ismerősöm dolgozott kint Miamiban és annyiba került az élet mint Pesten. De viszont 4X többet kapott volna.

Bár meg is látszik, hogy az USA sokkal előbb van megélhetés szempontjából mint mi.

A Románok lassan beérnek minket, de lehet, hogy be is értek. Nekünk már nem Ausztria az ellenfelünk, hanem Románia.

Egyszer volt a tv-ben egy riport amiből kiderült, hogy már Sanghaji szinten a Budapesti órabérek.


Bár ugyanezek az egész nyugatra igaz. Egy rokonom Londonban dolgozik, és mosogatással annyit keres, hogy tud félre rakni is belőle. Közben nem él másként, mint itthon.

Mikor keresünk annyit itthon mosogatással, hogy legalább megélni megtudjunk?

Még takarító állással se keresnénk annyit, pedig az többet kap mint egy mosogató.


2011. jan. 24. 15:09
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

"A budapesti árak a New York-i szint 78 százaléka körül vannak, míg a bérek csupán a negyedére rúgnak."



"Budapestet a kelet-közép-európai térség hat fővárosa is megelőzi az átlagos életszínvonal tekintetében – derül ki az UBS most kiadott elemzéséből. Míg az árszínvonal a jelentésben vizsgált térségbeli városok közül csak Moszkvában, Varsóban és Tallinnban (illetve a lakbéreket figyelmen kívül hagyva Ljubljanában) magasabb, mint Budapesten, addig a nettó jövedelmeket alapul véve Prága és Pozsony is megelőz bennünket. Ennek köszönhetően a két mutatót összegző életszínvonal-rangsorban csak a tizenkét térségbeli város alsó középmezőnyébe fért be Budapest."


[link]


"A bérek tekintetében Budapest jelentősen elmarad New Yorktól, ha az amerikai városban 100 százaléknak tekintjük a fizetéseket, Budapesten annak 20 százalékát sem érik el a fizetések. Ebben a tekintetben Bukarest még mögöttünk kullog. Pozsonyt éppen megelőzzük, de a New Yorktól való eltézéssel számítva csak 0,1 százalékponttal."


[link]

2011. jan. 24. 15:13
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

az biztos a fizetés alacsony

minden más drága

főleg a benzin


és hiába jönnek azzal hogy angoloknál németeknél 2x ennyi ha ők 3x annyit keresnek

2011. jan. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
A benzin 30%-al drágább.
2011. jan. 24. 15:41
 4/25 anonim ***** válasza:
21%
Nem drága.
2011. jan. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%

Nem szabad így nézni a dolgokat..Vegyünk egy albérletet.És ha már szóba hoztad a rokonod londoni mosogatását akkor vegyük azt is..

Általában Angliában a mosogatásért létminimumi fizetést adnak ami jelenleg kábé 870 font..Ez nagyon jól hangzik hiszen átszámítva 280 ezer forint..HÚúúú ez tényleg sok...

De vegyük a szállást.. Budapesten egy szoba bérlése 20-30 ezer forint.(és ebben benne van a rezsi) Lakás bérlése meg 50-70 ezer forintért is lehet bérelni..(akkor külön élsz.) de erre még rájönnek a rezsi költségei..

Akkor nézzük Londont --Egy kis szoba bérlése heti 70 font.Vagyis 1 hétre 23.000 forint!! Ha lakást bérel akkor egy stúdiólakás (vagy 1 szobás lakás) havi/450-500 font között már kapható.500 font esetében ez havi 161.000 forintnak felel meg..De ez csak a lakásbérlés,a rezsire nyugodtan lehet számolni + 50-60 fontot.(+ 17-20.000 forintot) Ez így átszámolva havi bérleti díj 180-190.000 forint..És akkor még nem ettél,nem közlekedtél,és nem öltözködtél,nem adóztál,nem szórakoztál..

Vagy vegyünk egy amerikai várost és vegyünk egy orvosi esete.Los Angelesben például egy mandula műtét elvégzése 4000 dollár..(nem vicc,tényleg ennyi vagy még több)Bizony kint a biztosításért is keményen kell pengetni,hogy ne okozzon gondot egy mandulaműtét például..Csak megjegyzem 2 éve Magyarországon végeztek nálam egy mandula műtétet.A papír szerint a műtétem ára 111.000 forintba került(a tb fizette) Na azért van különbség ugye??

Azon is el kéne gondolkodni,hogyha tényleg olyan jó Amerikában,Angliában vagy bárhol akkor ott miért van szegénység(mint nálunk is?) akkor miért állnak sorban a segélyekért? (mint nálunk is?) Szóval..soha nem számolgass át,mert nem csak a kenyér áráról vagy a lakbérről van szó..

2011. jan. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
54%

Mellesleg,nem is olyan rossz otthon sem az életszínvonal..

http://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__europa__1490532-ha-nya..

2011. jan. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

"Budapesten egy szoba bérlése 20-30 ezer forint.(és ebben benne van a rezsi) "

Hol élsz? A rezsi se jön ki ennyiből?

Pesten egy szoba bérlése olyan 30-50(rezsi nélkül)

2011. jan. 24. 16:00
 8/25 anonim ***** válasza:
78%

Budapest, sőt, az egész ország szerintem drágaságilag nagyon élmezőnyben van...


Igen, átszámítva árilag más hely tényleg drágább. Csak éppen Angliában a minimálbér 5.90 óránként. Vagyis az angol MINIMÁLBÉR 297.000 Ft...


Igaz, mondjuk 100.000 Ft egy olcsóbb albérlet egy hónapra, de hasonlítsuk már össze? Kinn minimálbérből meg tudsz élni, úgy, hogy nem kell félni, mikor vágnak ki a lakásból, és, ha nem is jól, de biztonságosan tudsz élni, valami kis pénzt el is rakni.


Magyarországon hol teszed meg ezt minimálbérből? Egy fizetésből a lakás jóformán ki sem jön, nemhogy még a kaja, az, hogy félretegyél, már mutatóban sem jön képbe...


És, amúgy árilag nem sokkal drágább. Én 2007-ben voltam kinn, egy hónapi nyári melóra. Újságot hordtam, és még így is kerestem annyit, hogy naponta étterembe egyek, 5 fontért olyan kebabot adtak, hogy alig-alig bírtam megenni, igazi húsból, körettel... Vagyis az ujsághordó fiú fizetésének kevesebb, mint az ötödéből, (30 fontot kerestem egy nap), étteremben ehettem, rendes kaját, emberi mennyiséget. Ezt tedd meg itthon! Ja, és 60 fontért béreltünk egy szobát a haverommal... Rezsistül, mindenestül. Vagyis, egynapi fizetésemből volt fedél a fejem fölött. Két napi fizumból megvolt a heti kaja. vagyis legalább két napnyi pénzt hetente el tudtam rakni.


Na, és mikor fogunk mi itt tartani? Pedig még mutatóba se csináltam emberi munkát...

2011. jan. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Csak véletlen, hogy nem magarországvan benne a top 10-ben megélhetés szempontjából?

Mi régen a 45.-ek voltunk.

Ezen sikerült rontani 2-3 helyet.

Az eleje teli volt nyugati országokkal.

2011. jan. 24. 16:03
 10/25 A kérdező kommentje:

"Egy fizetésből a lakás jóformán ki sem jön"

Egy ismerősöm számolta és rájött, hogy ha csak rezsit és közös költséget fizetne akkor elment a fizuja. És nem bérli.

2011. jan. 24. 16:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!