Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik a sorkatonaságot akarják...

Akik a sorkatonaságot akarják visszahozatni, meg a gyerekek számára a poroszos szigorú nevelést, és a Kádár-rendszerbeli sivárságot, azok azért akarják ezt, mert annó az ő fiatalkoruk ilyen volt és így próbálnak bosszút állni a mai generáción?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 15:39
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
31%

"Ilyenkor egy erős jellemű, következetes tanár aranyat ér!"


- És a jelenlegi rendszer hol teszi lehetetlenné, hogy egy tanár erős jellemű legyen?

2011. jan. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
41%

"- Ezek szerint Te a lányokat is elküldenéd katonának?"


Kifejtenéd hol írtam ilyet?



"Aki szerint pedig az erkölcs bárhogyan is származhat a szigorú nevelésből, az nagyon nincs tisztában azzal, hogyan is kell egy ember személyiségét alakítani."


Akkor szerinted ha egy lányt k*rvának nevelünk, akkor ugyanolyan ember lesz belőle, mintha úgy nevelnénk fel, hogy felelősségtudata legyen, próbáljon ragaszkodni a szeretteihez, legyenek gyökerei, tartsa fontosnak családját és a gyermekeit és szeresse a férjét, amennyiben ő is ragaszkodik hozzá és szereti őt?

2011. jan. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:

"Akkor szerinted ha egy lányt k*rvának nevelünk, akkor ugyanolyan ember lesz belőle, mintha úgy nevelnénk fel, hogy felelősségtudata legyen, próbáljon ragaszkodni a szeretteihez, legyenek gyökerei, tartsa fontosnak családját és a gyermekeit és szeresse a férjét, amennyiben ő is ragaszkodik hozzá és szereti őt?"


- Kifejtenéd, hol írtam ilyet?


:)

2011. jan. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
0%

'"- Ezek szerint Te a lányokat is elküldenéd katonának?"


Kifejtenéd hol írtam ilyet? '


- Nem írtad sehol. De jórészt a sorkatonaság nevelő hatásairól volt eddig szó, és Te pedig kifejtetted, hogy kell a keménység, mert midnen lány k*rva.

2011. jan. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
70%

"Azt, hogy nagyanyád szánalmasan konzervatív és korlátolt volt! Ez nem a középkor! Abszolút nem dicsőség az, hogy a férje halála miatt annyira depis lett, hogy meg akarta ölni magát!"


Sajnálom, hogy a te életed ennyire szánalmasan rossz, de hidd el, attól, hogy te nem kapsz(amin nem is lepődöm meg ezzel a stílussal) még létezik szerelem..Nem is akármilyen..

2011. jan. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
76%

"Azt, hogy nagyanyád szánalmasan konzervatív és korlátolt volt! Ez nem a középkor! Abszolút nem dicsőség az, hogy a férje halála miatt annyira depis lett, hogy meg akarta ölni magát!"



Szerintem pedig 1000X több romantikát és boldog pillanatot élt át szeretett párjával, mint te valaha is fogsz abban a szánalmas életedben, ahol úgy gondolkodsz, mintha az emberek gépek vagy állatok lennének és mindenkinek ki akarsz állítani egy limitet, hogy egy nőnek évente 10 férfivel meg kell magát húzatnia, különben már nem is lehet emberszámba venni.

2011. jan. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:

"és mindenkinek ki akarsz állítani egy limitet, hogy egy nőnek évente 10 férfivel meg kell magát húzatnia, különben már nem is lehet emberszámba venni."


MESEEEEEEEEEEEEEE!


Mondtam én, hogy ilyen "limiteket" akarok bevezetni! Nem mondtam semmit! Az egész a te fejedben született! Te találtad ki! Fetrengsz az előítéletekben, mint disznó a sárban!

2011. jan. 28. 16:39
 28/46 anonim ***** válasza:
67%

"Fetrengsz az előítéletekben, mint disznó a sárban!"


Inkább vállalom az "Előítéletes" cimkét, semmint hogy beálljak hozzád állatként viselkedni és gondolkodni.

2011. jan. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
90%

szerintem nagyon eltértetek a témától!

a sorkatonaságnak nem sok értelme volt, mivel az, amit ott megtanultak (kb. ragasszuk vissza ősszel a fára a leveleket és hasonlók) semmiben nem segítetek. egyszerűen egy másik korszak volt! nem volt még ekkora befolyása a tévének, internetnek stb. Azért azt nem állítanám, hogy a Kádár-rendszer sivár volt! Voltak jó dolgok is, pl a nyaralás nem volt lehetetlen és hasonlók. De persze ott voltak a hátulütők is (sok hiánycikk, pult alóli vásárlás stb.) A bosszúállás: szerintem ez nem bosszúállás. ez egy másfajta életszemlélet kérdése. ennyi az egész, nem kell túlbonyolítani!

2011. jan. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
86%

Végigolvastam az eddigi válaszokat, szerintem az arany középutat kellene megtalálni. Tehát olyan oktatást létrehozni ami emberségre tanít, mert a katonaság arra nem tannít ez nyilvánvaló. Attól hogy valakit megaláznak és szigorúan kiképeznek nem lesz jobb ember, mint ahogy a mai fiatalok sem lesznek jobbak attól, hogy szabadon a maguk "értelmére" támaszkodva élik a saját szabad(os) életüket anélkül, hogy lenne céljuk, véleményük értelmes szabályaik önmagukra nézve, amelyek azt szolgűlnák, hogy ne okozzanak saját maguknak és másoknak kárt.

Ami a romantikát illeti, szerintem igenis túl van értékelve, ami sok szenvedést okoz az embereknek. Valaki itt írta, hogy állatnak nézni az embereket nem jó, hát az igazság az, hogy az ember tudományos szempontból egy állatfaj ha tetszik ha nem. A romantika tele van hazugságokkal, önbecsapással, projekcióval... A házasság pedig egy intézmény amely a társadalom céljait szolgálja, és 10 házasságból ha 1 szól romantikáról akkor talán sokat mondtam. Ezzen nem azt mondom, hogy minden héttel mással kell lefeküdni, mert az szintén gondokra utal, de azért nem kell a romantika irodalmát valóságnak feltüntetni.

2011. jan. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!