Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire tudták befolyásolni...

Mennyire tudták befolyásolni a magyar politikusok a döntést abban a kérdésben, hogy az önkéntes nyugdijpénztárban lévők menjenek-e vagy maradjanak?

Figyelt kérdés
A kérdésem lényege az,hogy a cca 93 ezer maradóból mennyi lehet a választáskor kormányra szavazó és most egyet nem értő, illetve az ellenzékhez tartozó vagy szimpatizáns de velük vagy politikájukkal egyet nem értő maradó. Meggyőződésem, mivel annyi szakmai és politikai véleményt meghallgattam ,hogy itt hatalmas politikai manipuláció áldozatai lettek ezek vagy azok.Ki mondja meg ki a tutit ? A politikusoknak a az emberek öregkorára történő megélhetőségével nem lehet játszani és ez nem politikai terep.Itt tényleg szükséges lenne egy két kamarás országgyűlésre.A hozzáértők dolgozzanak a dzsentrik meg politizáljanak a szavazóik pénzéért.
2011. febr. 1. 08:50
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
nem célja a jelenlegi országgyűlésnek, hogy rendes hozzáértő tájékoztatást kapjanak az emberek.
2011. febr. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Próbálták különböző rémhírekkel befolyásolni őket ez tény, persze hogy az állami a tuti. Az ismerőseim közül szinte mindenki ment az államiba, aki pedig maradt nem igazán tudta megmondani hogy miért is marad, nincs ő sem meggyőződve arról, hogy 100%-ig jól döntött. És igazad van nem szabadna ezzel a kérdéssel ilyen könnyen bánnia a politikának. Arra a kb. 3 millió aktív dolgozóra terhelnek rá mindent, előbb-utóbb belerokkanak és már ők is elfogynak. Én nem veszem észre hogy lendületbe jönne az ország... És mindezek mellett még javasolják az öngondoskodást, amikor a dolgozó ember napi megélhetése kétséges, jópofák. Persze gyerekeid is legyenek, és dolgozzál is. Bocsánat elkanyarodtam. Summa summarum: mindegy melyik pénztárba vagy te csak a mostani nyugdíjasoknak fizeted a nyugdíját. Gondolom azt is belevették a számításba, hogy sokan már nem élik meg a nyugdíjjas éveiket, vagy változtatnak a nyugdíjkorhatáron, ha többen maradnak mint gondolták. Lesznek 70 éves szupermamik a hipermarketek kasszájánál és kicsit majd lelassul az élet...
2011. febr. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

Nagyjából-egészében négy réteg van ma Magyarországon: a legszélesebb az, amelyiknek a "vallása" az erős, gondoskodó, kádári állam. Ezek az emberek elsősorban államhívők, aztán utána jön minden egyéb. Ők eleve viszolygással tekintenek mindenre, ami magán, ami nem közös, vagy ami egyéni teljesítmény alapján megy. Utánuk jönnek azok, akiknél nem ennyire súlyos a helyzet, sőt, esetleg nem is szeretik ezt a magyar államközpontúságot, egyszerűen úgy vélik, hogy ez a "biztos". A harmadik csoport, és kérem, ne tagadjuk le a létezésüket, a megfélelmítetteké. Pontosan tudjuk, mi lenne egy közalkalmazottal, ha "kiiratkozna a nemzeti kockázatközösségből". Végül pedig vannak azok, akik vagy nem bíznak az államban, vagy keresnek annyit, hogy nekik ez elvi kérdés lehessen.

Komoly pénzt mernék tenni rá, hogy a 95k maradó közül sokan szdsz-esek, illetve apolitikusak, de azt, hogy mszp szimpatizánsok nagy számban lennének köztük, nem hiszem. Ugyanakkor, el tudom képzelni, hogy olyan, a fideszre szavazó felső-középosztálybeliek is maradtak, akik sose hitték volna, hogy ezt meglépi a kormány.

2011. febr. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%

"Ők eleve viszolygással tekintenek mindenre, ami magán, ami nem közös, vagy ami egyéni teljesítmény alapján megy."

öhm ezt egy kicsit eltúloztad. pártállásra nem mernék ebből következtetni, de valószínűnek tartom ,hogy azok maradtak, akiknek ez így megéri!

2011. febr. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%

Sverdans


A vitakultúra hiánya mellett a másik legsúlyosabb baj, hogy sajnos Mo-n azok vannak abszolút többségben, akik nem csak hogy nem rendelkeznek önállóan elért sikerekkel, vagy a tehetségükkel szerzett ha nem is vagyonnal, de tulajdonnal, hanem eleve gyűlölnek mindent/kritikusan néznek mindenre, ami egyéni teljesítmény alapján megy.

2011. febr. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Tisztázzunk valamit, az ÖNKÉNTES nyugdíjpénztár nem az, amiről most dönteni kellett.

Most a 2. pillérről, az úgynevezett "kötelező" (de csak pályakezdőknek, és csak bizonyos évtől pályakezdőknek kötelező) nyugdíjpénztár és az állam között kellett dönteni. Még egy fontos tény, a 2. pillér megmaradt, aki még ezután lesz pályakezdő, 30 éves koráig még mindig dönthet a magánpénztár mellett az állami helyett, ha úgy látja, hogy neki az a jobb hosszú távon, de már nem kötelezően, csak az eddigi tagokat zsarolták meg, akiknek a 2/3-a önként lett pénztártag.

Én maradtam, mert hosszú távon nekem jobb a magánpénztár, annak ellenére, hogy próbáltak lejáratókampányokkal befolyásolni mindenkit, én számoltam, hosszú távon nekem az állam nem fog tudni élhető nyugdíjat adni (még ha változtatnak is a törvényen), öngondoskodásból több jön (ebbe nem csak a 2. pillér tartozik bele esetemben), és ha esetleg mégse élek addig, mert felviszik a nyugdíjkorhatárt (EU-n belül máris emelték), legalább örökölheti az, akit erre méltóbbnak találtam az államnál.

2011. febr. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
17%

"És mindezek mellett még javasolják az öngondoskodást, amikor a dolgozó ember napi megélhetése kétséges, jópofák."


Akinek kétséges a megélhetése az keveset lop. Ez pedig nem az állam hibája.

2011. febr. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
értsd jól.tehát magánról van szó-elnézést
2011. febr. 1. 13:08
 9/10 A kérdező kommentje:
9.39 Elnézésedet kérem, de annyira körbe vagyunk véve olyan sikerekkel megáldott emberekkel,aki boldogulnak és csak az én környezetemben, hogy hányingert kapok.Abban teljes mértékben igazuk van, hogy élni kell a lehetőségekkel és meg kell találni a kiskapukat.De erre nem mindenki képes.A másik pedig az, hogyha mindenki a kiskapun közlekedik akkor mi lesz a nagykapuba váró állambácsival.Ha mindenki a minimálbérre van bejelentve, miből telik az állam kassza.Tehát félreértések elkerülése végett senkitől nem irigylem, de olyanok ne akarjanak eligazitani, akik maguk sem makulátlanok.Ezért haragszom azokra, akik két kocsival rendelkeznek, nagy házzal, évi két hosszu pihenéssel és a gyerekek iskola könyve ingyenes, emelt családi pótlék, lakásfűtési támogatás és sorolhatnám.Azért ez nem ugyan az, amit minősitésként ráteszünk látszólag eredményes emberekre.
2011. febr. 1. 13:17
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is maradtam a magánnyugdíj pénztárban, mert az az én pénzem, akár milyen kevés is, és nem hagyom, hogy Orbán urunk valami hatalmas baromságra költse nem szavaztam rájuk. Hiszek az öngondoskodásban, mert már nem élünk a szocializmusban, mindenki csak magára számíthat, és igen, okosnak, és talpraesettnek kell lennie az embereknek, ha meg akarnak élni az országban.
2011. febr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!