Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyar önkéntes orvosok,...

Magyar önkéntes orvosok, szeretetszolgálatosok, emberek miért mennek más országba segíteni, itthon is van mit tenni nem?

Figyelt kérdés
Más országba elviszik az élelmet meg a gyógyszert meg a stb., M.o.-on is van elég sok magyar szegény család.
2010. jan. 15. 10:46
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
75%

Van aki rosszabb helyzetben van. Én örülök, hogy ha segítünk más országoknak. Legalább nem úgy ismernek minket hogy az alkoholisták,öngyilkosok, vagy az örökké panaszkodók országa.

Amíg van internet ahol sopánkodni lehet hogy milyen rossz nekünk, meg hogy nem kellene segíteni másoknak addig nem vagyunk olyan rossz helyzetben.

2010. jan. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Először a mi népünkön kellene segíteni, a tV-BEN is lehet látni elég sok szegény családot. Mondjuk mindegy ha nálunk történne valami akkor senkit se érdekelne, pl. mindig vannak tavasszal árvizek és nincs hova menniük pár családnak. De mi megyünk!! Tőlünk meg csak elvettek mindent.
2010. jan. 15. 11:32
 3/30 Salx Narval ***** válasza:
41%
Erre látod, én is kíváncsi lennék. Valószínűleg vonzóbb egy idegen földrész. Jobban is hangzik,pl azt mondani,hogy Afrikában gyógyítok, mint azt, hogy az aluljáróban gyógyítom a csöviket és kijárok a putrikba C-vitamint osztogatni.Minden tiszteletem ellenére, van ebben egy kis kaland és becsvágy is, az önzetlen segítségnyújtás mellett.
2010. jan. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon szomrú vagyok, hogy sajnáljátok a segítséget azoktól akik még nálunk is rosszabb helyzetben vannak. Őket még a TV-be sem teszik bele, mert oda nem járnak a TV stábok.

A csöveseken meg a putriban élőkön Ti si tudtok segíteni. Adakozzatok. Vagy vigyetek nekik meleg ételt. Adjátok oda a nem használt ruháitokat vagy kacatjaitokat. Vegyétek meg a tankönyveket a gyerekiknek, hogy tudjanak tanulni. Mutassatok a gyerekeknek példét hogy nem a szüleik életét kövessék.

Ha biztosak vagytok benne hogy mindent megtettetek akkor van jogotok hőbörögni. Viszont ha olyanok vagytok akik mindent megtesznek ilyen ügyben akkor nem fogtok, mert tudjátok, hogy más még nagyobb szükségben van.

2010. jan. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
76%
Szégyellem magam miattatok! Tényleg így gondolkoztok? Hogy ne segíts máshol mert itt is van mit!?Nézzetek már magatokba! Felháborító! Na ezért tartunk arra amerre! Lehet pontozni!!! És még nőies voltam...
2010. jan. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
56%

utolsó Kettő!

szívemből szólt

2010. jan. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Más népen segítsünk amikor a mi népünk is nyomorog? Hát tényleg sok hülye van itt, és tényleg azért tartunk amiért...!!!! Remélem a munkabéredből segítesz az éhezőknek mert ha nem szégyeld magad..
2010. jan. 15. 13:39
 8/30 anonim ***** válasza:
56%

a legnagyobb hülye itt te vagy :( szánalmas önző féreg

te a munkabéred hány százalékából segítesz?

2010. jan. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 Salx Narval ***** válasza:
23%
Én igazat adok a kérdezőnek,nálunk is nagyon sok szegény ember él, akik segítségre várnak.Fenntartom az állításomat, hogy ezek a külföldi önkéntes munkák,nem teljesen önzetlenek.És ez nem azt jelenti, hogy a világ más részein élő emberek sorsa nem érdekel, csupán csak azt, hogy kétségeim vannak a szándék tisztaságát illetően.PL. Hozzám még egyetlen egy önkéntes szervezet sem jött el, hogy szelektáljam a szemetet, mert adomány lesz belőle.Pedig egyszerű a dolog,adnak egy-két kukát én pedig belerakom azt, amit mondanak, ők pénzé teszik és segítenek a rászorulókon.Ez országos szinten, komoly segítség lenne és nem bohóckodás Afrikában.
2010. jan. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
56%

elég gáz, ha ez neked bohóckodás


nem kell egyetérteni, na de "bohóckodás"...

2010. jan. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!