Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jó a fidesznek, ha...

Miért jó a fidesznek, ha elveszi a kis embertől a pénzt?

Figyelt kérdés

Nem értem. Ennek pont az ellentettjét ígérték.

Kiakadtam mert a párommal mindketten minimálbért keresünk, ás mind kettőnk fizetése kevesebb lett, az új adókulcs miatt, méghozzá több mint 3000 ft tal havonta!

Alig tudunk kijönni így is, erre még levesebb....Hát nemigaz!

NYugodt ember vagyok de ez miatt felháborodtam. Olaj volt a tűzre, hogy ma kinyitottam az újságot, és mit látok? Orbán viktor havi + 400 ezret keres , képviselők is havi + 180 ezerrel visznek többet haza az új adórendszer miatt....

Hátmondom, nekik még kell, úgysincs elég! Megint a gadag ember járt jól!

tőlünk meg csóróktól, még vesz el....

E mellett 300 ft lesz 1 kiló kenyér (erről mondjuk nem tehet) , benzinárak a magasban (erről viszont annál inkább), közüzemi díjak, minden drágul, én meg kevesebbet keresek, meg a párom is....

Milyen dolog ez???

Nem politizáltam soha életembe, de ez sok már.

Pluszba a nyugdíjjal is van kavarás, és kijelenti a szóvívő, hogy spóroljon mindenki magának....Hát kösszz! ha havi 300 ezret keresnék akko tudnék, de így???

Spóroljon ő minimálbérből!

Meg nyugdíjkorhatár emelés....HOVA?

AZOKTÓL VESZI EL A FIDESZ A PÉNZT AKINEK A LEGJOBBAN KÉNE!

-BETEGEKTŐL(GYÓGYSZERÁREMELÉS)

-KIS EBEREKTŐL (MINIMÁLBÉRBŐL ÉLŐK, ROKKANTNYUGDÍJASOK)

ÉS ADJA A MAGUKFAJTA GAZDAGOKNAK, MERT NEKIK NEM ELÉG SOHA!

Pont a fordítottját műveli a fidesz mint amit a kormánypropagandában ígért.

Egy dolog hogy válság van meg megszorítás, de akkor nekik nincs???? a gazdagokank nincs megszorítás, hanem még fizetésemelés????????


2011. febr. 4. 15:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
87%
Hányok én is ettől. Itt senkit nem érdekel a kisember. Ha nem vagy közel a húsos fazékhoz akkor nem kapsz semmit.
2011. febr. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:

Igazad van.

Csak annyit jegyeznék meg halkan, hogy a minimálbér idén nőtt, tehát ha tavaly is minimálbért kaptál, akkor az tavaly 73.500 Ft volt, aminek a nettója tavaly 60.236 Ft volt, idén meg a minimálbér 78.000 Ft lett, aminek a nettója 60.600 Ft.

Ha már tavaly is 78.000 Ft volt a bruttód, akkor tavaly nem minmálbéres voltál, de akkor is csak 2400 Ft-tal csökkent a havi nettód.

A többi stimmel.

2011. febr. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
74%
hetek óta dumálok emiatt, de a sok paraszt csak le-irigyezni tud:)
2011. febr. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
76%

Rájuk szavaztál, hogy ezen ennyire meglepődtél?


Választások előtt kinevettek, ha azt mondtam, h Orbán folytatni fogja a megszorításokat, mert nincs más lehetősége. Mindenki bevette az "azonnali, radikális" dumát.

Mostmár sajnos így jártunk, majd legközelebb.

2011. febr. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:

Tavaly még adóbevallásnál visszaigényelhettem adót olyanokból, hogy közcélú adomány, életbiztosítás, egészségpénztár és hasonlók, most már ez a lehetőség nincs, úgyhogy emiatt is kevesebb az idei nettó...


Mellesleg üdv a klubban, de neked legalább van állandó munkád, nekem még annak is örülnöm kell, hogy tart (remélhetőleg) 3 hónapig, de ma hallottam fél füllel pár állandós kollégától, hogy már nekik is bizonytalan, mert a cég megszünteti a részleget. 1 millió új munkahely, mi...?


Én nem rájuk szavaztam, volt választásom nagyjából 100 magyarországi párt közül...

2011. febr. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 BlackSword ***** válasza:
88%
Mert nem értetted meg rendesen a mondatot... Vagy nem hallottad rendesen... A kormány nem a javadat akarja, hanem a javaidat... Nem mindegy...
2011. febr. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
34%

"Kiakadtam mert a párommal mindketten minimálbért keresünk, ás mind kettőnk fizetése kevesebb lett, az új adókulcs miatt, méghozzá több mint 3000 ft tal havonta!"


Hazudsz.


2010-ben a minimálbér 73500 volt, ez nettó 60 236.

2011-ben a minimálbér 78000 Ft, ez nettó 60 600.

2011. febr. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
orbán +400 ezret keres. Na, miért is jó nekik? Persze hogy ők kapnak többet, hiszen nemszabad hagyni minket "ellustulni" biza tök logikus, hogy 16 óra munka mellett még elmenjek, és térdethajtsak Orbán előtt, amiért van hol laknom.
2011. febr. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
59%
érdekes hogy eddig csak 2 hozzászóló vette észre hogy rosszul tudja/hazudik az illető.
2011. febr. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
40%
a kérdező*
2011. febr. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!