Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor fog már a magyarországi...

Mikor fog már a magyarországi lakosságban tudatosulni, hogy az erdélyi magyarok nem románok?

Figyelt kérdés

Miért románozzák le az erdélyi magyart?

Amikor biztos , hogy több magyar népzenét , táncot stb ismer mint az átlag magyar.Miért hiszik azt , hogy műveletlenebb és miért csodálkoznak még mindig azon , hogyha tudja(mert önszorgalomból megtanulta) a magyar történelmet. Olyanról is hallottam amikor azon csodálkoztak ,hogy milyen jól megtanult magyarul:))


2011. febr. 4. 15:49
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
80%
ezt a baromságot, még soha egy embertől nem hallottam volna, hogy lerománoz egy székelyt.
2011. febr. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
7%

Az erdélyi magyarok nem úgy magyarok, mint a magyarországi magyarok.


A magyarországi magyarok egy modern, nyugatias, kozmopolita nép, míg az erdélyi magyarok egy szélsőjobbos, középkorias, nacionalista nép.


Nagyon különböznek egymástól kulturálisan.


Én személy szerint nem szeretem a határon túli magyarokat, akár erdélyiek, akár amerikaiak, akár szlovákiaiak, mert rendszerint a magyarországi helyzethez való hozzáállásuk bamba, naív, erőszakos, és erős szemellenzőként működik a szemük előtt a vallás, a szélsőjobboldali ideológia, a középkorias világszemlélet, és az idegengyűlölet.


Ezek miatt simán beeszik a Fidesz retorikáját és elhiszik, hogy a magyarországi magyarok is olyanok, mint ők maguk, és a Fidesz tudja jól vezetni az országot.

2011. febr. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 fegyvernepper ***** válasza:
55%
Talán ha 1920-ban nem lett volna Trianon...
2011. febr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
72%

15:59 nek


Hány éves vagy, Mit dolgozol?


Önző vagy.

Téged nem érdekel hogy a románok, szerbek, szlovákok régen öltek/vertek, most pedig utálnak/verik a kint élő magyarokat?

2011. febr. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim válasza:
24%

Nekem csak rossz tapasztalataim vannak az erdelyi magyarokrol, mint munkatars, mint barat leszerepelnek mindig...Teljesen maskepp gondolkodnak,mint mi.

En messze elkerulom oket.

2011. febr. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
80%

"a szélsőjobboldali ideológia"


EZ A LEGNEVETSÉGSEBB ÁLLÍTÁSOD. Hány Erdélyben/felvidéken/délvidéken élő magyar emberrel találkoztál?

Én 2 családot ismerek akik nem rég költöztek ide, a legtöbbjüket nem érdekli a poltika,csak az egyik fiukat aki az önkormányzati választásokon az LMPnek gyűjtött aláírásokat.


pár szóval jellemezve téged: önző, általánosító hülye vagy.

2011. febr. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
36%
meg ha olyan szélső jobbosok lennének miért a fideszt támogatnák a jobbik helyett? nem értelek.......
2011. febr. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
60%
Nekem semmi bajom nincs az Erdélyben élőkkel, mivel még eggyel sem találkoztam. Illetve ideköltözött egy család onnan, akik eléggé Jobbikosok. Én baloldali érzelmű vagyok, de attól még odaültem melléjük pálinkázni, beszélgetni. Ha nem kerül szóba a politika, és megtalálod velük a közös nevezőt, akkor semmi probléma nincs velük.
2011. febr. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

A magyarországi magyarok egy modern, nyugatias, kozmopolita nép, míg az erdélyi magyarok egy szélsőjobbos, középkorias, nacionalista nép.

Szélsőjobbos? Ezt hogy képzeled? Hogy lehet valaki szélsőjobbos magyar kissebbségben?Fejtsd ki légy szíves , hogy képzeled ezt? Mert szerintem nagyon is toleránsak vagyunk , megtanulunk románul , mert egyébként nem tudunk megélni.

Középkorias? Ez alatt azt érted , hogy megtartjuk a magyar táncokat , ünnepeket(nem megyünk el húsvétkor kirándulni mert az gáz), nem válunk annyit és nem bagzódunk keresztbe kasba és álltalában a normális polgári életet tartjuk szem előtt , család , hit , munka , tisztelet stb.

Nacionalisták akkor azért vagyunk biztosan mert még nem asszimilálódtunk mindannyian , szerinted.

Nem értem miért vagy ilyen rosszindulatú , pökhendi és tájékozatlan?

2011. febr. 4. 16:26
 10/34 A kérdező kommentje:

16.13

Valószínüleg azért szerepeltek le előtted mert dolgozni akartak a munkahelyen. No de ilyet! Én is fel vagyok háborodva ezen és szóba se állok magammal ezután:))

2011. febr. 4. 16:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!