Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 89-ben hogy fogadták az...

89-ben hogy fogadták az emberek Kádár János halálát? Megdöbbentek vagy örültek, hogy sallangmentesen fog menni a rendszerváltás?

Figyelt kérdés
2011. febr. 7. 20:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
66%
A rendszerváltás simán ment mert átvertek minket párttagokat. Az utolsó taggyűlésen megkértek minket ,hogy ne akadályozzuk az átmenetet, mert le van zsírozva. Tö9bbeknek voltak aggályai, amit szóvá is tettünk. Ettől függetlenül az akkori pártbizottsági alkalmazottak márt tudták a helyezkedés irányát.Ők eladták a pártot és Kádár Jánost. Aljasul átvertek minket. Kiszolgáltatták a munkásosztályt és a megélhetésüket. Jöttek a fehérgallérosok és a történészek és ezekkel együtt eladták az egész országot .Akkor tudtam meg, hogy milyen gyűlölni. Emberek százezrei mentek tönkre pillanatok alatt és Antalék a sétahajón urambátyámozták egymást. Jött a kutyabőr és utána a KUTYAVILÁG ,ami a mai napig is tart.Továbbra is él a bennem a gyűlölet.
2011. ápr. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

17:51


Én is hallottam hasonlót.


"Ettől függetlenül az akkori pártbizottsági alkalmazottak márt tudták a helyezkedés irányát"


Mit értesz azalatt,hogy tudták a helyezkedés irányát?

2011. ápr. 1. 18:52
 13/16 anonim ***** válasza:
76%
Ezeket hívták ejtőernyősöknek.Aki tehette ismeretsége révén különböző vállalkozásokhoz tőkével vagy "bajtársias" alapon társult, vállalkozott vagy politikai pályáját folytatta.Egy része a vállalati pártbizottságok helyzeti előnyét kihasználva termelő tőkéhez jutott vagy vásárolt részvényeivel tulajdonossá vált.Egy nagy része nagy végkielégítéssel fiatalon nyugdíjba vonult. Tehát ehhez hasonló dolgok voltak.
2011. ápr. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked a 2 hasznos választ.

Lenne még egy kérdés.

Ugye azt írtad,hogy:

"Az utolsó taggyűlésen megkértek minket ,hogy ne akadályozzuk az átmenetet, mert le van zsírozva"


Ebből nekem az következik,hogy meg lehetett volna akadályozni a módszerváltást,ha mondjuk a SZU is akarta volna?

2011. ápr. 1. 19:07
 15/16 anonim ***** válasza:
71%
Igen ez így van. A rendszer megindult Gorbacsov átlátta és a helyzet ami tarthatatlanná vált volna és a vasfüggöny a hírközlőeszközök tömeges méretű elterjedésével nem tudta betölteni a szerepét. Leginkább az értelmiségiek szeme és tudata tágult ki , mivel egyre gyakrabban jártak nyugatra és látták a különbséget .Hidd el nekem, hogy mikor a nyugati életszínvonalat látták nem ránk munkásokra gondoltak. A rendszerváltással eladtak minket is és ezzel együtt a lelküket is az ördögnek. ezzel
2011. ápr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem csípem Kádárt, meg a kommunizmust.

Csupán egy eszköz volt a háttérhatalom számára, hogy eltávolítsák a kelet európai történelmi osztályokat.

A kommunizmus csupán kiugrási lehetőséget jelentett a szerencsétlen sorban élők számára. Semmi többet.

Az olyanok számára mint Rákosi,Sztálin csupán egy jó biznisz volt.

Viszont voltak olyanok akik reménytelenül naivak voltak, a szocializmust illetően. Kádár ilyen volt, jól ment minden az elején a nyugati kölcsönökből. Aztán meg vakarta a fejét, hogy miért nem működik a buli.

Ismétlem: nem szeretem őt.

De hálát adok az égnek, hogy nem egy olyan istenátka kényúr volt a vezetőnk mint Ceausescu. Vagy egy olyan rohadt tömeggyilkos mint Mao.

2012. máj. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!