Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szociális segélyt tényleg...

Szociális segélyt tényleg megszüntetik idén?

Figyelt kérdés

Olvastam itt is, más oldalakon is, hallottam is ilyet.

Utána néztem de nem találtam ilyen cikket.

Hogy kell ezt elképzelni?


2011. febr. 8. 21:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%

Hallottam valami ilyesmit én is, bár akkor a kisebbség rosszul jár...

Szerintem teljes mértékben nem szüntethetik meg, mert akkor kihalnának. Inkább az igénylést fogják szigorúbban venni.

2011. febr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Persz hogy nem szüntetik meg. De hogy továbbra is kaphasd 1 hónapot kell majd dolgoznod 1 évben majd be fog hívni az önkormányzat megyünk majd nyáron utcátsöpreni vagy szemetet szedni. Még választhatol szakma tanulást 6 hónapig kell valamit tanulnod de ha nem vagy hátrányos helyzetű vagyis indián és van valamilyen végzetséged akkor sajnos te sem fogsz bekerülni egy tanfolyamra sem.


Üdv egy volt egyetemista.

2011. febr. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Az lenne a jó, a sok panelnigger elkezdene kivándorolni innen, mert már nem tudna élősködni az országon.
2011. febr. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Nem is ártana. Megszűnne ez a sok ingyenélő, akiket mi fizetünk minden hónapban. Muszáj lenne elmenniük dolgozni, bár lehet hogy inkább éhen halnának sokan. Képezni meg valóban nem ártana őket, csak kényszerből senki nem fog tanulni. Persze ha nincs segély, hátha változna a helyzet. Bár akiket én szoktam látni az utcákon "dolgozni", azokat kétlem hogy képezni lehetne, főleg munkára.
2011. febr. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
10%
Nagyon remélem
2011. febr. 9. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%

Az ebben a gáz, hogy a sok panelnigger hiába megy el dolgozni. Én láttam már őket levelet gereblyézni. Ez úgy nézett ki, hogy egész nap a gereblye nyelén támaszkodtak míg a fehérek dolgoztak mellettük. Délután kettőkor az egyik már annyira unta magát, hogy kínjában elkezdte kipróbálni, hogyan is működik a gereblye. Erre a másik azonnal letámadta:


-Haggyadmá Renátó! Há milyen cigány vagy te?? Maj a parasztok meccsinájják!

2011. febr. 9. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A szoc.segélyt nem CSAK a cigányok kapják!

A szociális alapból finanszírozza az állam a Gyest,Gyedet,a gázár és lakhatási támogatást,a nagycsaládoksok részére az ingyen tankönyveket,iskolai étkeztetést, a hátrányos helyzetű egyetemisták támogatását, a munkanélküli segélyt. Sőt,ebből az alapból fedezik a Munkaügyi Központok által szervezett továbbképzések,tanfolyamok költségeit is.

Kérdés csak az,hogy mit és milyen mértékben szüntetnek meg?

Két éve egy Fideszes közgazdász mondta egy fórumon: meg kell szüntetni a szoc.támogatásokat! Az embereknek tudomásul kell venni,hogy abból kell megélniük,amit megkeresnek! Osszák be a keresetüket,és szab ják ahhoz az igényeiket.

Ha ezt a véleményt veszi figyelembe a Fidesz,akkor elég nagy problémák lesznek.

2011. febr. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

Van ugye minden kormánynak egy lázálma. Megyó alatt a skandináv jóléti állam volt ez, aztán GYF jöhetett a konvergenciaprogrammal, ugyanakkor, neki meg az volt a fixa ideája, hogy 20 év után esetleg lehetne egy kicsivel több piacgazdaság. Bajnainak ugyanez, fokozottan.

A mostani buzzword az "egymillió munkahely". Na most kevésbé ismert tény, de kis hazánk két (igen nagy közös halmazú )területen áll nagyon rosszul foglalkoztatás terén az unióhoz képest: 50 év felettiek/alacsony, gyakran semmilyen végzettséggel nem bírók.

Az ötvenesek tanult része miatt nem aggódom: van egy olyan érzésem, hogy aki őket foglalkoztatja majd, az kap 10 évre járulékmentességet, meg minden egyebet, az állam így is jobban jár.

Node. Egy félanalfabéta hatvanas fazonnak, vagy egy olyan fickónak, aki 20 éves, és most kezdené a hatodikat, ha járna még iskolába, milyen munkát adsz? Az ilyen még a futószalag mellé se jó. Marad tehát állambácsi, aki majd nem "segélyt" ad nekik, hanem kinevezi őket közmunkásoknak, mind reszelgeti a kellemetlen szagú bélgázt egy hónapig, a maradék időben meg nem "várja a segélyt, és ül a tévé előtt" hanem kérlek szépen " a jól elvégzett munka után rendelkezésre állási támogatást kap". Voila, máris teremtettünk háromszázezer munkahelyet. Igaz, adózni nem adóznak, és esélyes, hogy többe lesznek, mint a segély, de ezt próbáld meg elmagyarázni egy fidesz/jobbik fannak.

2011. febr. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

tegnap 22:08. Nem tudom miért lett lepontozva. Pedig pont így van. ;) Biztosan tudom, benne dolgozok. Már itt indulnak a tanfolyamok. Jelenleg kettő. Az egyik 4 fővel, a másik 9-l. :D Az egyik pék, a másikat nem tudom.

Az önkormányzat köteles kivenni minimum 1 hóónapra azokat akik a RÁT-ot (szoc.segélyt) kapnak, ha visszautasítják a munkát, és 3 éven belül nem dolgozik valamelyik évben egy hónapot, nem fogja kapni a segélyt.

Ahogy valaki írta, évente egy hónapot kell azért dolgozni, hogy jövő évben kapja. Iskolai végzettségtől függően helyezik el az embereket.

2011. febr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Most miért lettünk lepontozva?
2011. febr. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!