Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha elmegyek alkalmi munkaválla...

Ha elmegyek alkalmi munkavállalói kiskönyvel dolgozni úgy, hogy egy héten csak 2-3 napot dolgozok akkor megszüntetik a 28 500 ft-os szociális segély utalását?

Figyelt kérdés
2009. okt. 1. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugy tudom, csak azokra a napokra amikor dolgoztàl nem kapod, a többire igen!
2009. okt. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, tudtommal is azokra a napokra szüntetik meg. De miért kapsz segélyt ha munkaképes vagy? Nem sértésnek szánom mert látom hogy dolgozni is szeretnél, szimplán érdeklődés.
2009. okt. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azért kapok segélyt, mert pályakezdő vagyok és több mint egy éve regisztráltam ezért igényelhettem! Most tanfolyamra fogok menni és ebből tudom kifizetni a tanfolyam egy részét, mert a szüleim nem tudják teljes egészében finanszírozni! Viszont csak 2-3 napot tudnék menni dolgozni egy héten mert a többi napon tanfolyamon vagyok!


Egyébként köszi a válaszokat!

2009. okt. 1. 12:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Így már érhető. Nem tudom mennyire keresel munkát, de a munkaügyben ne bízz, hogy majd Ők egyszer csak felhívnak valami jó ajánlattal. A spontán kiküldött önéletrajz ez egyik legjobb fegyver. Továbbá ajánlom a nálatok aktuális napilapok böngészését és az internetes álláskeresést is. Tudom hogy elég nehéz idők járnak, de Én így csinálnám...
2009. okt. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos választ! Már úgy néz ki, hogy lesz munkám, de semmi sem biztos!Csak kíváncsi voltam, hogy akkor megvonják-e a segélyt, mert ha igen akkor nem érdemes elmennem alkalmi munkát vállalni, meg hát az sem biztos, hogy eltudok menni egy héten háromszor dolgozni lehet, hogy csak egyszer és ha a segélyt megvonják úgy kevesebb pénz lenne a munkából, mintha csak azt kapnám!


Még egyszer köszönöm a választ!

2009. okt. 1. 16:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy valóban abban az esetben érdemes dolgoznod, ha az adott napra több a béred mint a segély. Pedig nagyon kevés összeget említettél segély gyanánt. Szerintem próbálj olyan melót keresni amivel részben vagy egészben kiváltható a segély. Az összeg igen alacsony volta miatt hosszabb távon ezzel az állapottal úgysem tervezhetsz. Ráadásul a semmit tevéshez és az alacsony "jövedelemhez" is hozzá lehet szokni, utána meg nehéz a visszailleszkedés. Ehez még romának sem kell lenned.
2009. okt. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ne menny
2009. okt. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!