Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a magyarorsz...

Mi a véleményetek a magyarországi szlovákokról?

Figyelt kérdés
Persze ha lehet így nevezni nem pedig magyarnak saját identitásuk szerint.
2011. febr. 11. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Én egyet sem ismerek. úgy tudom békéscsaba felé élnek
2011. febr. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
semmi, úgy tudom csak pár pár tíz ezren élnek itt.
2011. febr. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Nem hallottam róla, hogy bármi gond lenne velük. Szorgalmas emberek a "tótok"...
2011. febr. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
6 szlovák származású magyart ismerek. Aranyos, segítőkész emberek, nagyon kedvelem őket. Az identitásukat ott intézik el, (ha egyáltalán elintézik...) ahol azt kell, nem vitáznak róla, nem hőbörögnek, nem csinálják a feszültséget. Ha olvasnák ezt a kérdést, nem is értenék, hogy mit akar a kérdező.
2011. febr. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Sz1u ***** válasza:
100%

Nos, én Békéscsabán lakom (származásom: magyar). Itt a környéken (pl. Békéscsaba, Szarvas, Tótkomlós...stb.) jónéhány szlovák származású magyar él. Vannak köztük barátaim, munkatársaim, ill. csak ismerőseim. Semmi gond nincs velük. Nem is igazán értem, hogy mi a kérdés...


(csak megjegyzésképpen: nekem - ismétlem - személyszerint NEKEM! - az itteni szlovákokon kívül a román- (pl. Méhkerék, Kétegyháza), német- (pl. Elek), cigány- (pl. Békés, Doboz, stb...) egyikkel sincs semmi gondom!)

2011. febr. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

nincs véleményem az egyes népcsoportokról.

személyekről lehet véleményem (van 1 magyarországi szlovák ismerősöm, aki rühelli Slotát pl)

2011. febr. 12. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 BlackSword ***** válasza:
82%

Az, hogy azok nem magyarországi szlovákok, hanem tótok... És egyébként még azt is, hogy jobban magyarok, mint egy két magyar... Ugye Trianon után fűt, fát, bokrot (házat, földet, munkát) ajánlott nekik Szovákia (Csehszlovákia)... És mégsem mentek, mert ezt érezték a hazájuknak...

Üdv, Békéscsabáról!!!

2011. febr. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

BlackSword talán nem is békéscsabai, mert akkor tudná, hogy ők magukat szlovákoknak nevezik, szlovákul beszélnek. Ezt Melis Györgytől hallottam a You tube-on amint nagyon szépen beszélt szlovák édesanyjáról.

Csak néhány magyar forszírozza a tót, seggeden a fót nézetet, hogy csúfolja őket.Van azoknak a becsületes embereknek becsületes népnevük!

2011. febr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 BlackSword ***** válasza:
100%
De, ha nem is tősgyökeres békéscsabai vagyok, de én már itt születtem, tehát tudom miről beszélek... Mivel életem legnagyobb részét itt éltem le, és jelenleg is itt élek... Csak nem Te is csabai vagy???
2011. febr. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszok igazából én szlovák vagyok egyrészt :) de egyszer nem volt kétségem a felől hogy Magyar vagyok :)

Nem is értem sok Magyarországi szlovák miért vallja magát szlováknak :)

2011. febr. 13. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!