Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a magyarorsz...

Mi a véleményetek a magyarországi szlovákokról?

Figyelt kérdés
Persze ha lehet így nevezni nem pedig magyarnak saját identitásuk szerint.
2010. júl. 14. 23:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%
Nyelvtörvényt nekik is!
2010. júl. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%
Aranyosak.
2010. júl. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
Akiket ismerek nagyon kedvesek és volt egy dögös csaj is.
2010. júl. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Jah és am már nagyjából átkonvertálódtak magyarra a nemzedékek során. De ha mégse az sem baj...
2010. júl. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

Én békéscsabai vagyok, szlovák felmenőkkel rendelkezem. Nagyapám bizonyítványába még a szlovák volt beírva anyanyelvként. Részt vett a második világháborúban, mindig is gyűlölte a kommunistákat, szervezkedett 1956-ban is, és csak az mentette meg az ÁVH bosszújától, hogy az érte menő tiszt gyerekkori cimborája volt. Sajnos 2000-ben elhunyt, de hiába a szlovák származás, mindig Magyarországot tartotta hazájának. Nem is tanította meg se fateromat, se engem szlovákul.


Apám még aktív, sok évtizede dolgozik a Paksi Atomerőműben, munkáját elismerik. Mindig is jobboldali gondolkodású volt, de távol áll tőle a sovinizmus, ezt a mai szlovák-magyar ellentétet nem a népek közti harag, hanem a politika játékszerének tartja - ahogy én is.


Végül itt vagyok én, 22 éves egyetemista. Tisztában vagyok az őseimmel, érdekel a történelem, és sajnálom, hogy az saját kultúrával rendelkező békéscsabai tótok szépen lassan eltűnnek a történelem viharában. Ettől függetlenül mindig is magyarnak éreztem magamat, otthon a falon kint van a zászló, és ez nem is fog megváltozni soha. De ugyanúgy nem leszek soviniszta, nem fogom azért gyűlölni a szlovákokat, mert néhány politikus ebből szavazatot szerez itt is, ott is. Az európaiaknak össze kell fogni, mert sokkal nagyobb veszélyek leselkednek a kontinensre, mint eddig bármikor.


Persze vannak idióták, mint minden közösségben. De a magyarországi szlovákok nem tehetnek arról, ami odaát folyik - sőt, a 99%-a mélyen elítéli. És a legtöbbjük már nem szlováknak, hanem magyarnak érzi magát.

2010. júl. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Támogatom, hogy megőrizzék, ápolják és használják a kultúrájukat, nyelvüket. Engem nem bánt, hogy ők szlovákok; és egyszerűen nem tudom felfogni, hogy a szlovákiai szolovákokat miért zavarja, hogy él náluk 10%-nyi magyar.
2010. júl. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én anno kint is jártam és tényleg nagyon csinosak a szlovák lányok. :)
2010. júl. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én is rendelkezel szlovák felmenőkel de ugyanígy magyarral is, és jobboldali beállítottságú vagyok. Sok szkinhed és sok teljesen magyar vérvonallal rendelkező jobboldali barátom van egyik sem fűzte még meg hogy én szlovák vagyok.
2010. júl. 15. 00:04
 9/14 anonim ***** válasza:
nah örülök am, mert azt hittem ez csak provokáló kérdés de ezek szerint nem :)
2010. júl. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
23:44-es válasolóval egyetértek teljesen, nagyon jól megmondta a választ :)
2010. júl. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!