Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehetne e esélye annak, ha...

Lehetne e esélye annak, ha esetleg akarnánk, mi is visszaállíthassuk a monarchiát? Ez elsősorban kinek állhatna érdekében?

Figyelt kérdés
Valahol hallottam,hogy Mo-n is erős a monarchista szellem,bár én ezt nem tapasztaltam,hogy minálunk annyira sokan szeretnék visszaállítani,sokunkban nem túl pozitív a megítélése,én meg momentán ezt csak abban az esetben tudnám elképzelni,ha lenne valahol egy magyar király,s nem a Habsburgokkal lehetne csak ezt megvalósítani. Kíváncsi lennék rá mindenesetre,hogy melyik lenne jobb nekünk ha maradnánk továbbra is köztársaság,vagy ismét királyunk lenne.Szerintem akiknek ez az utóbbi a vágya,valószínűleg erős a nosztalgikus hajlama.
2011. máj. 2. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egésznek semmi jelentösége, az mindegy, hogy a kirakatembert minek nevezik: köztársasági elnök vagy király.

Az ország és az emberek helyzetében semmi vßaltozás sem lenne.

2011. máj. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Magyar királyunk éppen van 1 idős ember aki nem rég volt a fókuszban.

Ő az Árpád-Ház utolsó élő királya :D

2011. máj. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%

Míg a földön ember él, a köztársaság visszatér, Míg magyar él,míg ember fél, az mszp visszatér

Míg a földön ember él, a köztársaság visszatér, Hol magyar él,hol ember fél, az mszp visszatér. XD

2011. máj. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Az árpád-háznak egyenes ági leszármazottja nincs. Mellékágak vannak, de az több ezer embert jelent :)


Amúgy, tényleg mindegy igazából, hogy hogyan hívjuk a kirakat ember, királynak, kormányfőnek, miniszterelnöknek. Akkor is a háttérben munkálkodó tőke fogja adni az utasítást, nem pedig az adott ember. Mint ahogy most sem a pártok, vagy a pártokon belül egyetlen ember uralkodik, hanem a háttérben meghúzódó szervezetek.

2011. máj. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Kelet-Európában annyira túlbúrjánzott a nacionalizmus, hogy erre semmi esély. Amúgy minek király? Csak azért uralkodjon valaki mert abba született, egy frászt! Mindig is hánynom kellett az ilyen kiváltságos arisztokratikus dolgoktól. Ha lenne, akkor föderális alapon kellene. De akkor már minek monarchia, itt az EU, ezt kellene föderalizálni, nem lenne ellenfele az Egyesült Európának sehol sem.
2011. máj. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóval és Sir Butcherrel értek egyet.


Lényegtelen, hogy milyen az államforma, úgyis a háttérerők irányítanának. Nézzétek meg csak Nagy-Britanniát. Ott is van királyi család, mégis a pénzoligarchák irányítanak. Csak azért hagyták meg őket, mert behódoltak nekik és jók a kirakatba.

2011. máj. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Ha lenne egy igazi királyságunk, akkor nem kellene négy évente mindíg mást szidni. Szerintem király lenne.
2011. máj. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolso: az alkotmanyos monarchiaban is vannak valasztasok es a kiraly nem kormanyoz. A felelos kormany nelkuli kiralysagot diktaturanak hivjak.
2011. máj. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na. Én pont az ilyen hagyományos királyság-királyságra gondoltam, nem pedig az tákolmányos anarchiára. Akkor ugyanazt a személyt szidnánk mindíg, azután annak az örökösét.
2011. máj. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!