Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán beszédében megemlítette,...

Orbán beszédében megemlítette, hogy támadás érte Magyarországot. Ki támadott meg bennünket?

Figyelt kérdés
2011. febr. 15. 14:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%
Egymillió agybeteg zombi.
2011. febr. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Senki. Ő, és a politikája kapott egy kemény kritikát az EU elnökség átvételekor tartott beszédje után, amit azzal utasított vissza, hogy ne sértegessék Magyarországot.


Szerintem nem ő Magyarország... Ő csak Magyarország apró kis tévedése. De majd elmúlik.


Pedro

2011. febr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Most nem azért, értem én a kérdést, nem vagyok fideszes, meg semmi,de az még nem jutott eszedbe, hogy ez magyar politika?

Politikai érdekből, politikai megfogalmazásban tett politikai beszéd. Konkrétumok száma=0

Nem itt kezdődik a politizálás, hogy egy szaros nyilatkozatot kell napokig elemezgedni....mert ez már amolyan bulváros,kukacoskodós,semmitmondó

2011. febr. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Dick Esmen ***** válasza:
A zsidóliberáliskommunistacigánybaloldaliak!Legalábbis szerintem erre gondolt...
2011. febr. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%

Az európai baloldal, a liberálisokkal karöltve, amikor a médiatörvény kapcsán kétségbe vonták azt, hogy Magyarországon demokratikus állam.

(Ők írták több lapban is, hogy "Magyarországon megszűnt a demokrácia". A legszebb az volt, hogy ezek a cikkek már az előtt napvilágot láttak, hogy a médiatörvény tartalma nyilvánosságra került volna... Ebből is látszik, hogy mindez csak a magyar baloldal által generált lejáratási kampány.)

2011. febr. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Leiah:

Legalább mostmár értem, hogy miért rettegtek ennyire attól a szörnyű baloldaltól... Hát ha ENNYIRE befolyásos, hogy az "egész európai baloldalt, a liberálisokkal karöltve" az orránál fogva tud vezetni! (Mint például Merkel, Sárközy, Berlusconi - ugye ezek is mind-mind juj de baloldaliak.)


Mellesleg az a kitétel, hogy "Magyarországon megszűnt a demokrácia" NEM Magyarország ellen szól, hanem az ellen, aki megszüntette. Bármennyire is úgy akarja feltüntetni Orbán, hogy az országot marasztalták el, ez nem igaz - ŐT marasztalták el!


"a cikkek már az előtt napvilágot láttak, hogy a médiatörvény tartalma nyilvánosságra került volna"

- Ez mondjuk amúgy tételesen NEM IGAZ. A támadások (itthon is, és külföldön is) az UTÁN kezdődtek, hogy megjelentek az első híradások a törvény tervezett intézkedéseiről.


"Ebből is látszik, hogy mindez csak a magyar baloldal által generált lejáratási kampány."

- Még ha nem igaz, akkor is? :-)


Pedro

2011. febr. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
De visszavertük a támadást, ja amúgy az EU. Én nem gondoltam volna, hogy idáig jutunk. Az előző kormány sem volt pitty-putty, de .....
2011. febr. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
14%

"Mellesleg az a kitétel, hogy "Magyarországon megszűnt a demokrácia" NEM Magyarország ellen szól, hanem az ellen, aki megszüntette."


Ha IGAZ lenne a demokrácia megszűnése, akkor IGAZ lenne az is, hogy NEM Magyarország ellen szólt. DE: mivel Magyarországon továbbra is demokrácia van, így a kitétel nem más, mint Magyarország LEJÁRATÁSA, tehát támadás Magyarország ellen. Vésd a piciny kis buksdiba, hogy addig itt demokrácia van - ha tetszik, ha nem -, amíg arról pofázhatunk nagy nyilvánosság előtt, büntetlenül, hogy itt nincs demokrácia. EMBER! Érti amit mondok?

2011. febr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Vésd a piciny kis buksdiba, hogy addig itt demokrácia van - ha tetszik, ha nem -, amíg arról pofázhatunk"

- Igenis, értettem. (ha tetszik, ha nem)


Ezek szerint a Kádár-rendszer is demokrácia volt. Ott is lehetett pofázni, Hofi még jól sikerült paródiát is elereszthetett Kádárról, nyíltan imádtuk a nyugatot, szabadon elmondhattuk, hogy le vagyunk maradva...


Ezek után nem is tudom, vajon miért kellett a rendszerváltás???


És ismét csak kis közbevetés... A Fideszen belül sincs demokrácia - ez igen jól látszik azon, ahogy Vikike kiirtja a belső ellenzékét. Nézd meg, a Fideszen belül MINDIG hatalmas az egyetértés. Aki nem értett egyet, az már régóta nincs a vezetőségben.


Pedro

2011. febr. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
31%

Leiahnak van igaza.


A demokrácia valahogy mindig csak akkor van veszélyben Magyarországon, ha éppen jobboldali kormány van hatalmon. Nem találjátok azért ezt egy kicsit furcsának?


Amikor a kommunista utódpárt és neoliberális szövetségese kormányoz, akkor természetesen minden a legnagyobb rendben van idehaza. :))) A szoci-kormány az ugye mindig haladó, demokratikus és européer. :)))


Nyugaton senki semmit nem is tudott az egész médiatörvényről, amikor máris ment Orbán Lukasenkóhoz való hasonlítása, meg a szokásos rettegés a magyar demokrácia felszámolásától. Nem kellett sokat várni, máris jött utána a Fidesz-kormány rasszistázása és antiszemitázása is. Ti meg ész nélkül beveszitek ezt a szokásos ballib süket lejárató dumát. A gyerekrontó, 68-as anarchista lázadó Vörös Dani és társai, ők a ti nagy Orbán-ellenes példaképeitek? Komolyan szánalmas.


A nyugati újságírók és a nyugati értelmiség döntő többsége egyébként baloldali, elárulom. Könnyű nekik, ők nem éltek fél évszázadig szovjet uralom alatt. Nekik ott könnyű mások felett ítélkezni.


A nyugati sajtó azt sem fogja fel, hogy a Magyarországra vonatkozó információik milyen forrásból származnak. Amikor egy Paul Lendvai nevű volt kommunista besúgó interjúira alapozzák a Magyarországról kialakított képüket, annak milyen értéke van szerintetek?


A legutóbbi Paul Lendvai termés:


"A berlini napilap hétvégi irodalmi melléklete egész oldalas Lendvai-cikkel nyit: „Éveken keresztül hagyta a Fidesz a zsidógyűlöletet felfutni. És most sem tesz semmit azért, hogy megfékezze", szól a nagyesszé bevezetője. (...)


Konkrét példát is említ Lendvai az antiszemita közbeszéd megerősödésére: a baloldalhoz köthető filozófusok, értelmiségiek nem ritkán antiszemita mellékízű megtámadását. Schiff András, Fischer Ádám, Heller Ágnes, Konrád György - megannyi zsidó származású értelmiségi, akiknek most éppen származásukat, állítólagos hazátlanságukat rója fel a kormánypárti média. Schiff András szerint a magyar jobboldal nagy szerencséje, hogy Európában igen kevesen beszélnek magyarul. „Ha ugyanis értenék a Fidesz-alapító és Orbán-barát Bayer Zsolt cikkeit, olyan botrány kerekedne Európában, amit csak ritkán látni", véli Schiff-fel egyetértésben Lendvai.

A húsz éve tartó és a jobboldal győzelmével egyre hangosabb antiszemita hangulat a kicsiny zsidó közösségben „a félelem és kirekesztettség érzését" hívja elő. Hiába ígérte meg Orbán Brüsszelben az európai zsidóság vezetőinek, hogy fellép a szélsőségek ellen - azok többségében éppen a hozzá közelálló újságokban, tévékben fejthetik ki tevékenységüket. „Ha Orbán hallgat, az is jelzésértékű", fejezi be borús nagyesszéjét Lendvai Pál."


[link]

2011. febr. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!