Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig csinálhatják még...

Meddig csinálhatják még mindezeket velünk?

Figyelt kérdés

A történelem jócskán elbánt velünk magyarokkal. Azt hiszem nem kell sorolnom a dátumokat. Hány bőrt húznak még le rólunk magyarokról a saját politikusaink és a külföldi tőkések,akik? Nem volt elég a szabadságharc,Trianon,nem volt elég az első,második világháború,1956, és az,hogy évtizedeken át az oroszok irányításaik alatt voltunk? Már nincsen kommuniznus,de itt van helyette a kapitaliznus,amiben szintén azt tehetnek velünk kedvükre amit csak akarnak. Bábok vagyunk!


Sokatok ilyenkor azt írja mivel nincsen jobb ezt kell elfogadni vagy ha tudok jobbat szóljak. Nem így kell hozzáállni. Egyes országokban megelégelték a kormány kizsákmányolós cselekedeteit és utcára vonultak. Mertek lépni,mertek bátrak lenni!


Most írhatod azt,hogy hajrá menjek,induljak az utcára és lázadjak. Mit is várhatnék más hozzászólást?


2011. febr. 19. 10:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
26%

Ne úgy gondolkodj, hogy magyarok, angolok, németek, hanem úgy, hogy mindannyian emberek vagyunk. A nacionalizmus eszméje csak a 19. században alakult ki agymosásként, hogy az imperialista, gyarmattartó országok hatékonyabban tudják mozgósítani a lakosságot különféle célok érdekében.


Ha nem tudsz jól megélni, költözz el másik országba, a Schengeni övezeten belül ez nem nehéz.

2011. febr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
Az a baj velünk magyarokkal, hogy beletörődtünk már mindenbe, pesszimisták vagyunk, nem megyünk ki az utcára, nem vagyunk olyan "tökös" nép,mint mondjuk az egyiptomiak, akik végül el is érték amit akartak.
2011. febr. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

"Ha nem tudsz jól megélni,költözz el másik országba"


Nem is vártam más beszólást. Tipikus magyar felfogásod van! Ha fáj a fejed le kell vágni ugye? Sajnállak!

2011. febr. 19. 10:48
 4/19 anonim ***** válasza:
17%

"nem megyünk ki az utcára, nem vagyunk olyan "tökös" nép,mint mondjuk az egyiptomiak,"


Aztán miért is lenne jó, hogyha beb@szott forradalmárok megint porig rombolnák Budapestet? (Lásd: 2006 okt. 23.)

2011. febr. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

10:48!

Te nem értesz semmit!

2011. febr. 19. 10:51
 6/19 anonim ***** válasza:
10%

"Nem is vártam más beszólást. Tipikus magyar felfogásod van!"


Én világpolgár vagyok, vagyis az egész emberiséggel érzem magam egységben, nempedig külön nemzetekkel. Más országokban is van étel, ital, szórakozás, munka, szociális élet, tanulási lehetőség, egészségügy, csak esetleg jobb körülmények uralkodnak, mint itt. Akkor minek itt dekkolni?

2011. febr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

10:51!

"Minek itt dekkolni?" Te valóban tipikus magyar vagy!

2011. febr. 19. 10:53
 8/19 anonim ***** válasza:
64%

"Sokatok ilyenkor azt írja mivel nincsen jobb ezt kell elfogadni vagy ha tudok jobbat szóljak. Nem így kell hozzáállni. Egyes országokban megelégelték a kormány kizsákmányolós cselekedeteit és utcára vonultak. Mertek lépni,mertek bátrak lenni! "

Egyes országokban tudtak jobbat és szóltak egymásnak, mert nem volt jobb. Én mondjuk nem érzem magam szarul. Lehetne jobb, lehetne más, az apró változtatások hiányát magam körül csakis magamnak köszönhetem.

Itt mindenki csak azt mondja, hogy "ez szar", nem azt, hogy mi lenne a jó, aminek még realitása is van. Két napja például valaki az észak-koreai berendezkedést javasolta itt. Javaslatnak rendben, csak éppen realitása nincs.

2011. febr. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
7%
Kérdező, ha ennyire forradalmi hangulatban vagy, akkor mit keresel még a gép előtt? Miért nem rohansz molotov koktélokkal dobálni a parlamentet? Pár felesért még csöves-hadsereget is verbuválhatsz a Blaha Lujza téri és Nyugatii aluljáróból!
2011. febr. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

10:53!

Ne felejtsd el! Egyszer fent egyszer lent! Soha nem tudni mi érhet téged vagy a családodat ami miatt tönkre mehetsz!

2011. febr. 19. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!