Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják a közalkalmazo...

Miért gondolják a közalkalmazottak, köztisztviselők, kormánytisztviselők, hogy az ő adójuktól több pénze lesz az államnak?

Figyelt kérdés

Nem értem, miért hiszi sok köztisztviselő magáról, hogy ő százezreket adózik, és olyan jól jár vele az állam, mikor a fizetését is a versenyszférában dolgozó adófizetők pénzéből kapja, amit levonnak tőle, azt is a valódi adófizetők pénzéből kapja.


Az hogy ilyen magasak az adók, nagy részben azért is van, hogy a rengeteg állami alkalmazottat fizetni lehessen valamiből. A vállalkozókat meg olyan adóterhek nyomják, hogy a túlélésért adócsalásra kényszerülnek.


Átrendezés kellene a közszférában, pl. az orvosok, nővérek, pedagógusok, tűzoltók több fizetést érdemelnének, míg nagyon sok haszontalan köztisztviselő maximum minimálbért, de inkább még azt sem.


2011. febr. 24. 18:56
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Rokon nélkül esélytelen. Bármilyen magas szaktudással rendelkezik az ember.


Nektek meg az kellene elfogadni, hogy a versenyszférában keményen dolgozó emberek pénzéből éltek, és ennek ellenére lenézitek őket. A gazdaságban óriási akadályokat gördítetek a bürokráciátokkal, és a hozzá nem értésetekkel, korrupcióval, sikkasztással.


És képtelenek vagytok felfogni, hogy nem ti fizetitek az adókat.

2011. márc. 15. 12:58
 22/30 anonim ***** válasza:

Rokon?Hát én bevittem az önéletrajzomat a bíróságra személyesen,és 1 hónap múlva felhívtak,hogy felvesznek.

Próbáld meg te is!Bár,nem hiszem,hogy sokáig bírnád...

2011. márc. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim válasza:
70%

drága kérdező, te egy álomvilágban élsz.

ezek az emberek, azért dolgoznak, hogy neked legyen helyed egy csodás multinál.

ha nem lennének a gonosz állami alkalmazottak, akik a te adódból élnek, akkor nem is kéne adót fizetni, hiszen nem lenne, aki ezt beszedné tőled és azt felélje...

de hoppá, ha nincs adó, akkor miből is élne az állam...

ez komoly gond, valószínűleg lenne egy kis anarchia és a te imádod multid messze elszaladna...

de te akkor éhen halsz, jajj te szegény, most gondolkodni kell, mert nem akarsz egy afrikai ország szintjére jutni. és íme, már máris kapiskálod a megoldást:

az államra szükség van, de ehhez pénz kell

ahhoz, hogy a pénzt megszerezze, ahhoz kellenek olyanok, akik ezt meg szerzik ....ezek voltak az állami alkalmazottak, de őket is fizetni kellett...hmmm

de vajon ki vállalná el ingyen?...

...gondol, gondol, gondol...

húúú mintha valami olvastam volna valahol egy történelemkönyvben... ingyen munka

bizony, ez lenne a tökéletes megoldás, be kell vezetni a rabszolgaságot.

ez már egyezik a világképeddel kedves kérdező?

(persze, nem csak az APEH dolgozókra lehet használni ezt a klisét, hanem a nyugdíj, kincstár, egészség bizt., okmányiroda stb dolgozók esetében is)

2011. márc. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
70%
Ja,és én nem nézek le senkit...ellentétben a kérdezővel...
2011. márc. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Adóra természetesen szükség van, de a köztisztviselők többen vannak a kelleténél, és többet keresnek mint a legtöbbjük teljesítménye és tudása alapján megérdemelne.


A multikat utálom, pont azért mert kizsigerelik az embert, ott nem lehet úgy ellébecolni, mint ahogy a közalkalmazottak nagy része teszi, péntek délben már a nyomukat sem látni.


Ha kevesebb lenne az adó több maradna a keményen dolgozó embereknek. De ugyanennyi adóteher mellet is lehetne másképp elosztani a befolyt pénzt, úgy hogy ne a húsosfazékhoz közel állóknak jusson a java.

2011. márc. 15. 18:26
 26/30 anonim ***** válasza:
93%
Kedves Kérdező! Sajnállak, hogy ennyi gyűlölettel a szivedben kell élj! Gyűlölöd a közszférát, a multikat, a versenyszférát stb. Talán el kéne menned nyugdijba! Ja!! hogy nincs meg a ledolgozott éved??? Mert nekem pl. meg van a 40 évem nő létemre!- mégsem tudok elmenni még, mert olyan alacsony lenne a nyugdijam a fizetésem után, hogy éhen döglenék. Különben egész életemben a ügyeit intéztem - köztisztviselőként. Cserélünk???
2011. márc. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradt a kisebbség ügyeit.
2011. márc. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Semmit nem érdemelnél, főleg hogy a kisebbség ügyeit intézed. Kérjél tőlük fizetést, meg nyugdíjat!
2011. márc. 16. 07:44
 29/30 bumbi02 ***** válasza:
84%
az értelmesebbnél értelmesebb hozzászólásaid után kérdező, kezdem azt hinni hogy 14 éves vagy és maximum még csak diákmunkát végeztél... miér ne érdemelne nyugdijat? elég rossz neked hogy másokat csak kritizálni tudsz, de neked is nyitva van az ajtó hogy köztisztviselő legyél hogy ott egésznap semmit csinálj, és hawaiira utazhass a milliós fizetésből.. kicsit álomvilágban élsz.. és hülyeség hogy lenéznék a köztisztviselők a többieket, mer ez nem így van. mindkét oldalon vannak hülyék (itt szerintem képviseltetve van a másik oldal) de nem lehet általánositani. persze vannak a versenyszférában is azok akik semmi érdemlegeset nem dolgoznak és vannak a köztisztviselők közt is. de nem lehet általánositani.
2011. márc. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
62%
Miért engedik meg, hogy ennyire sötét kérdezők ilyen provokatív kérdéseket tegyenek fel, ó, miért?
2011. máj. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!