Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondolnál egy ilyen...

Mit gondolnál egy ilyen rendszerről? Jó lenen egy ilyen demokrácia?

Figyelt kérdés
Nem lennének választások, hanem sorsolnák a Parlamentet. A nagykorú polgárok közül kisorsolnának bizonyos időközönként 200-at úgy, hogy mind a 8 millió polgárnak ugyanannyi esélye lenne bekerülni, teljesen véletlenszerűen. Így az egyes társadalmi rétegek aránya a nagy számok törvénye alapján megegyezne a lakosságon belüli aránnyal.Nem kellenének kampányok, amik úgyis a hazugságról szólnak, és nem lennének megélhetési politikusok sem, viszont garantáltan minden társadalmi csoport képviselve lenne valós súlya szerint.
2011. márc. 7. 22:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

9:12

Látom te is valami politikus lehetsz,hogy ennyire sajnáltatod őket.

1:Magyarország nem termel annyit,hogy ellásson ennyi "keveset" kereső politikus,de ha még termel is akkor is szúrja az emberek szemét.Ugyanúgy egy bankigazgató is,csak annyi a különbség ,hogy ott másokat nem tud tönkretenni jó pénzért.

2:Egyébként az arányokat kell nézni, lehet,hogy az 1,4 millió nem sok de egy olyan embernek ,akit te mellesleg prolinak hívsz egy olyan életet jelentene amiről ő még csak nem is álmodhatott volna.Ellenben a képviselőkkel ,akiknek semmi se elég.

3:Azt sem értem,hogy kit értesz proli alatt, Mo. 70%-át?

Te lenézed a gyári munkást,a kőművest ,a számítógép szerelőt vagy a takarítónőt?Kíváncsi lennék,hogy tudnád elvégezni a munkájukat.

2011. márc. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

9.12-vel értek egyet


Az, hogy sok embernek szúrja a szemét a saját életéhez mérve, még nem jelenti azt, hogy túl sok, csak azt, hogy más a mérce.

Én nem szeretném, hogy olyan emberek legyenek a vezetők, akik 100-200 ezerért vállalják, mert akkor az azt jelentené egyrészt, hogy nem a legalkalmasabbak mennének oda, hanem a futottak még emberek, mert a tehetségesebbek elmennének a versenyszférába, ahol a mostani fizetésük is aprópénz. Hangsúlyozom, az ő szintjükön!

Másrészt azt is jelentené, hogy egy alulfizetett ember könnyebben megvehető, megfizethető, korrumpálható. Azt szeretnénk, hogy ezermilliárdokról döntő emberek ne a legjobban próbáljanak dönteni az érdekünkben az általunk rájuk bízott javakkal, hanem egy gazdag cég, befektető, akárki megvegye őket kilóra és aztán az irányítson a saját érdekében és ne a miénkben?

Igen, én is olvastam a "Tőkés társaságok világuralma"-t de azért a politikai vezetés legalább valamilyen ellensúlyt jelentsen azért!

2011. márc. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

11:31


"Én nem szeretném, hogy olyan emberek legyenek a vezetők, akik 100-200 ezerért vállalják, mert akkor az azt jelentené egyrészt, hogy nem a legalkalmasabbak mennének oda, hanem a futottak még emberek"


Így valahogy. Már most is vagy az megy miniszternek, akit nem vettek fel egy jó könyvvizsgálócéghez vagy nemzetközi ügyvédi irodába - vagy aki elhivatott, vagy aki kalandor.

2011. márc. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

09:44


"Ugyanúgy egy bankigazgató is,csak annyi a különbség ,hogy ott másokat nem tud tönkretenni jó pénzért"


Egy bankigazgató nem tud tönkretenni embereket? Hol élsz, hombre? Nem az egymillió "hitelkárosult" országában? Nem a bankok így vagy úgy átvert/átverődött ügyfeleinek a sikoltozásával van tele az egész gyk?


"Egyébként az arányokat kell nézni, lehet,hogy az 1,4 millió nem sok de egy olyan embernek ,akit te mellesleg prolinak hívsz egy olyan életet jelentene amiről ő még csak nem is álmodhatott volna."


Engem nem az érdekel, ki mit érez, hanem a tények. A proli pedig a proletár rövidítése és nagyon pontos jelentésű szó.


"Ellenben a képviselőkkel ,akiknek semmi se elég."


Amint a belinkelt listán is látszik, van, aki beéri havi 200-zal. Annyit egy kezdő köztisztviselőcske is megkeres bizonyos helyeken, egy multicég kezdő háeres rabszolgája pedig másfélszer ennyit is. Egy informatikus pedig csak röhög a képviselői fizetések alsó harmadán.

2011. márc. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

15:11


"Egy bankigazgató nem tud tönkretenni embereket? Hol élsz, hombre? Nem az egymillió "hitelkárosult" országában? Nem a bankok így vagy úgy átvert/átverődött ügyfeleinek a sikoltozásával van tele az egész gyk?"


Könyörgöm!!!A bankigazgató mondja,hogy vegyék fel azokat a hiteleket?Nem.Tudod mi a bankigazgató feladata?A szerződések aláírása és az adott bankfiók vezetése.Nem ő találja ki a hitel feltételeit.Bankigazgató nem egyenlő a bank tulajdonossal.


"Engem nem az érdekel, ki mit érez, hanem a tények."


Ezt a mondatot elkönyvelem arra az esetre ha olyan sorsra jutsz mint azok a szerencsétlenek akiknek havi 40 E-ből kell eltartani magukat.Ebben az esetben is majd kíváncsi leszek az álláspontodról.


"Amint a belinkelt listán is látszik, van, aki beéri havi 200-zal."


Ne légy már ennyire naiv.Dolgozol te valahol egyáltalán?

Szerinted ez úgy működik,hogy mindenki magának dönti el,hogy mennyi a fizetése?Hát nem.Ők ennyit kapnak.Nem furcsa ,hogy a lista végén lévők mind MSZP-sek és most Fidesz hatalom van.Mellesleg a lista amit linkeltem csak tájékoztató jellegű ami nem tartalmazza a plusz juttatásokat.

2011. márc. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!