Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Érettségihez közmunka. Ad...

Érettségihez közmunka. Ad valaki linkelni egy konkrét oldalt, ahol információt kaphatok?

Figyelt kérdés
Üdv, ugyan 4 év múlva érettségizem, és azt szeretném megtudni, hogyan lesz, ez az ingyenmunka dolog.
2011. márc. 9. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
azt még a kormány sem tudja. annyit lehet tudni, hogy heti xy órát kell majd ledolgozni
2011. márc. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Csak írd be a gugliba,hogy érettségihez közmunka...

Hát, ez már a pofátlanság netovábbja!!Nem elég,hogy az álláskereső segélyezetteket majdhogy nem ingyen fogják kényszermunkára,most már még a diákok is dolgozzanak ingyen?!Ugyan mire fel?És egyáltalán ,hol?Állítólag a közmunkához is nehéz hozzájutni.Akkor a diáknak honnan fog jutni munka?Vagy maradjon érettségi nélkül?Akkor majd úgysem fog munkát találni,segélyért folyamodik és igy is-úgy is közmunkás lesz.Hát,gratulálok.Irigylem azokat,akik már elhagyták ezt az elmebeteg országot.

2011. márc. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
utolsó jó kérdéseket tett fel. De én nem látom annyira durvának ezt a kötelező közmunka a suliban c. javaslatot. Ártani nem árt szerintem. Nem ez a legfőbb baj az oktatási koncepcióval.
2011. márc. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ez más országban is működik kedves utolsó.

és a legtöbb diákra rá is férne,hogy valami hasznosat is csináljon mert úgy elvannak szálva maguktól azt hiszik szívességet tesznek ha bejárnak melegedni az iskolába a normális diákok meg nem tudnak tanulni tőlük.

2011. márc. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én normálisnak tartom magam, és éppen azért keresek weboldalt a témáról, mert nem tudom, mégis hová lehetne ennyi embert elküldeni dolgozni?
2011. márc. 9. 18:53
 6/11 anonim ***** válasza:
Régen nem "közmunkának" hívták, de ha úgy vesszük akkor is volt. Középiskolás korunkban (70-es évek) kötelező volt ősszel szüretelni valamelyik tsz-ben, illetve nyáron voltak az építőtáborok. A szüret minden évben kötelező volt, építőtáborban egyszer volt kötelező dolgozni a 4 év alatt.
2011. márc. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekünk 8. osztályos korunkban kellett dolgoznunk,a 80-as években.Azt nem közmunkának hívták és kapott érte az osztály pénzt, abból mentünk kirándulni.Paprikát csumáztunk,meg paradicsomot szedtünk és a munkát nem nekünk kellett keresni.Így azért csak tisztességesebb!
2011. márc. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

50 óra kötelező, erre keress rá!

Jó esetben nem fog ártani, rossz esetben akár sokkoló és elriasztó hatású is lehet.

2011. márc. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Évekkel ezelőtt már mondtam, hogy az iskolásokat évente egyszer ki lehetne vezényelni pl. szemetet szedni vagy valamiféle közösségi munkát végezni. Akik látják milyen küzdelmes munka a szemétszedés, milyen szép utána a tiszta környezet,talán nagyobb eséllyel fognak maguk körül rendet tartani.

Ma sem tartanám hülyeségnek, DE:

Amíg ennyi adófizető tart el egy csomó munkaképes segélyest, az a hozzáállás hogy kevés munkavállalóról sok bőrt lehúznak hogy arra érdemteleneknek juttassanak, addig nem vagyok hajlandó engedni, hogy a gyerekeim ebben részt vegyenek. Mindent el fogok követni, ők addig nem végeznek semmiféle ingyenmunkát, amíg egyesek röhögve várják a segélyt meg a családi pótlékot, hogy a játékgépbe dobálják.

Ha kötelező lesz, akkor más országban fognak tanulni.

2011. márc. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez szép dolog panda, de sajnos nem ezt kérdeztem.
2011. márc. 26. 17:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!