Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit kell csinálnia egy magyarn...

Mit kell csinálnia egy magyarnak, hogy jobb legyen a világban, de legfőképebben itthon magyarnak lenni?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom, hogy én is hibás vagyok azért, hogy az ország itt tart, mert én is magyar vagyok. Ok. De akkor mit is csináljak, hogy ez ne ebbe az irányba, hanem előre mutasson?


Érettségi után egyből dolgoztam. Szerencsére hivatalosan dolgozom megállás nélkül azóta is, soha egy borravalót nem kaptam feketén, semmit. Fősulit csináltam önerőből, munka mellett, nem államin. Gyújtögettem, mer a szülők nem tudtak támogatni és 12 év munka után vettünk fel a párommal 30évesen nem állami támogatott lakáshitelt( szocpolt sem). 33évesen lett egy babánk. Hogy lesz-e 2. az attól függ, hogy lesz-e olyan munkám, hogy odaérjek a bölcsibe( ha lesz bölcsi? 1 hónapos tanfolyamon képzett családi vigyázóra nem szívesen bíznám) és hogy mi lesz a gyeddel ill a páromat kirúgják vagy sem. Járok szavazni is.

Ezzel azt értem el, hogy "rosszul csinálam valamit, vagy vmit nem csináltam, ezért itt tart az ország".....ok, de akkor mit kell csinálni ahhoz, hogy ne legyek hibás, hanem tegyek vmit?


Nem vagyok jártas a politikába, ezért fogalmazom gyagyán.


2009. febr. 20. 09:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Tudod, akinek nem inge, ne vegye magára.


Ne magyar akarj lenni, hanem Ember és akkor mindegy, hogy a világban hol vagy. Ha jó embernek vagy, jó magyar is vagy.


Ha az értelmes emberek között nincsenek ellenségeid, ha a családod és a barátaid szeretnek, ha velük boldognak érzed magad, ha nem a sült galambot várod, hanem hajlandó vagy magad tenni azért, hogy Neked és környezetednek jobb legyen, akkor semmi más dolgod nincs.

2009. febr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Te ne mondj ilyen hülyeségeket, mint a tv-rádió.

Nézz másik adót!

Én 30éve hallgatom, hogy nekem kell majd kifizetnem, amit mások elherdáltak. Miközben én rendesen dolgozom.

Csak ennyit tehetsz, hogy nem figyelszezekre a hülyeségekre, értelmes emberekkel veszed körül magad.

A saját világod tedd jobbá, a környezeted. Ha mindenki így tesz, majdcsak összeadódik.

Szavazz okosan! Ne a szöveg, hanem a tények alapján. De ezeknek a (gazdasági)mutatóknak te nézz utána, ne fogadd el, amit eléd tálal a kampány. Beszélj erről a barátaidnak. Amit tehetsz, változtass meg a te kis mikrokörnyezetedben, meg a lakóhelyeden.7000 évet kibírtunk, nem fogunk most elveszni.Neveld jól a gyerekeidet, járj olyan közösségbe, aki hisz a magyarságban meg a jövőben. pl beírathatod a gyermeket

ide: [link] és itt találsz normális szülőket, akik megerősíthetnek.


A magyarság nem a politikától függ. Tedd jobbá a világot - elég ott ahol te eléred. Mások is élünk, s igyekszünk.


De ha nagyon lehengol, hogy hülyére akarnak venni, nem kötelező meghallgatnod! Sőt. Kerss olyan hallgatnivalót, ami feldob. Olvass olyan újságot.

Ami megerősít. Keress olyan barátokat. Nagyon el tudja venni az ember kedvét az ilyesmi. De én sem adom fel.

2009. febr. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindig lesznek ilyen ingyenélők, akik el akarják csalni az erődet meg a pénzedet, hogy abból gazdagodjanak. Ha lelkifurdalást ébresztenek, úgy könnyebben megy nekik. Nem kell mindent bevenni. És igyekezni kell ezt a "sarcot" a minimumra csökkenteni. Teljesen kiküszöbölni nem lehet. Én is magyar vagyok, nekem jó magyarnak lenni máris, kár hogy a nyakamon ülnek, s próbálnak megfolytani honfitársaim, de szerintem ők kisebb magyarok, mint én.

Változnak a dolgok, ezért nem fogom elhagyni a hazámat. külföldön szerintem meg máris jó magyarmnak lenni. Itt belföldön meg hosszú távon kell gondolkodni. Nekem az unokám is részesülni fog a magyarság értékeiből, ha kimentünk volna, lehet, hogy ez hamarabb elveszne.

Meg őriznünk kell a földet a Szentkoronának ugyebár.

2009. febr. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Különben, ha kimégy Kazahsztánba magyarként (a madzsarokhoz) csak ezért kapsz földet, s lovat.
2009. febr. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a legnagyobb baj,hogy mindenki azt mondja a másik is lop-csal-hazudik nekem miért kellene mást tennem!

Valóban,ha mindenki úgy gondolkozna,mint amit Te leírtál,akkor elöbbre járhatnánk!

Sajnos azt hisszük egyedül kevesek vagyunk tenni bármit is,pedig ez az egész ország sok "egyedülből" áll csak!

Én sajnos feketén dolgozok,esélyem sincs változtatni rajta,szóval én miniben kezdtem a "jobbátételt",amit tudok!

A határ mellett élek,dolgozok Ausztriában,ami pénzt megkeresek azt az utolsó centig itt költöm el,hátha jobb lesz a gazdaságnak!

Ha nem is tudom megtenni mindig,hogy a magyar terméket veszem meg,de legalább már megnézem,hogy melyiket hol gyártották és ha nem 100 Ftokon múlik,akkor a "MIÉNKET" veszem!

Amikor bútort akartam venni bementem egy üzletbe,kinéztem mi az ,ami tetszik,jól megfigyeltem,lerajzoltam a részleteket,majd elvittem egy asztaloshoz,aki olcsóbban,szebben,magyar fából,magyar erővel megcsinálta,persze számla nélkül!

Én ilyenekkel igyekszek tenni,törekedni a jobbra!

M

2009. febr. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Vedd meg a sakon a nénitől a tojást, a bácsitól a palántát vagy az almát, a nagycsaládosokkal serélj mézet paprikára, vagy számítógépjavításra - ezekkel beszélgess, ne a politikusokat hallgasd!

Nem rontottál el semmit, nem kell rosszul érezned magad.


Az ország nem fog csak úgy eltűnni, hiába szeretnék egyesek.Ha más nem, a gyomrunk megtart: a magyarok nem fognak dobozos multinacionális kaján élni, amíg a bográcsos pörköltre meg a halászlére emlékeznek.

az aranygaluskáról nem is beszélve.

2009. febr. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
a sarkon
2009. febr. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha szégyelled magad, és aggódsz, könnyebben rászavazol bárkire, s nem nagyon mersz háborogni, ha eladják alólad az országot szép haszon reményében. Nem az ország hasznára gondolok.
2009. febr. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

"Jó magyarnak lenni igen nehéz, de nem lehetetlen!"


/Széchenyi István/

2009. febr. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%
Szavazz mindig az Mszp-re csak rájuk számíthatsz,megoldják a problémákat.
2009. febr. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!