Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért védik ennyire a kisebbsé...

Miért védik ennyire a kisebbségeket és állítják be úgy őket, mint ártatlan kis bárányokat?

Figyelt kérdés

Nem provokatív kérdésnek szánom, de komolyan felötlött bennem ez a kérdés.

Nem látom át annyira az egész politikai rendszert a korom miatt, de amit olvasgatok politikai hírportálokon vagy épp itt, ebben a témakörben, sok olyan dolgot látok, hogy a cigányokat pl. az EU-ban úgy állítják be, mintha a magyarok teljesen kirekesztenék és gyűlölnék őket, de maguk sem tudják, miért. Gondolom aki kicsit problémásabb környéken lakik, annak erről is meg van a véleménye, szerintem nem szükséges ebbe komolyabban belemenni, mindenki tudja miről van szó.

Aztán a másik: a segélyek. Nem tudom mennyi megy el rájuk 1 évben, de szerintem azt a rájuk költött X millió (vagy milliárd?) forintot más, az ország és a lakosság érdekeit szolgáló (rassztól függetlenül) egyéb dolgokra is be lehetne fektetni.


Azt viszont nem értem, miért mondják, hogy a rendőrök félnek a cigányoktól. Tényleg így lenne?


Összefoglalva: nem értem, miért védik állandóan őket. Miért? Ők a kisebbség, nekik kéne alkalmazkodniuk, nem? Kinek és mi haszna van abból, hogy védik azokat (és itt most nem a tisztességes személyekre gondolok közülük), akik idős embereket fosztanak ki, fát lopnak és ok nélkül emberekre támadnak az utcán?


Még egyszer hangsúlyozom: nem provokatív kérdésnek szánom, szóval nem szeretném ha törölné valamelyik moderátor. Nem vagyok idős egyén, de ez 1 olyan dolog, ami felett szerintem nem kéne szemet hunyni. Mert ez egy létező probléma, még ha valaki ezt képtelen is beismerni.

És a helyzet az, hogy én is magamon tapasztalom az egész kisebbségi életmódnak a jellegzetességeit, mikor a 7-8 éves gyereke egy cigányasszonynak odajön hozzám és rugdalni majd köpködni kezd. Amikor pedig nagyon is nyugodt hangnemben figyelmeztetem, hogy jobban teszi, ha leállítja magát, még az anyja áll fel fenyegetőleg azt ordítva, hogy mert mit csinálsz ha nem te ******?!


Szóval ezek után valahogy elgondolkodom az egészről...

Köszönöm előre is a válaszokat, és bocs ha hosszú lett, csak igyekeztem mindent érthetően kifejteni ezzel kapcsolatban!


2011. márc. 15. 09:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Az aki azt mondja annak vagy még nem volt gondja velük vagy ha volt és még így is védi őket az egyszerűen hülye vagy ott ül a Rózsa dombon és lesz*rja.

Egy külföldi minek pofázik bele egyáltalán abba,hogy itt mi van?Menjen a p*csába.Mit tudja ő hogy milyen a nagy többségük.Ha ennyire akarja őket védeni akkor költözzön oda hozzájuk.

2011. márc. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
jó példa hogy Szanyi a napokban hogy benyelte, hogy a Jobbik keresztet égetett Gyöngyöspatán, és mindenhol az volt hogy jajj szegíny romákok. bezzeg az ott lakókkal készített riportot nem adták le ahol mindenki azt mondta h igenis nem lehet tőlük élni, és többen a kamera előtt szólogattak be meg mutogattak.
2011. márc. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

mikor értik meg már végre az emberek, hogy a médiában mindig az van, amit a nagyemberek akarnak?


így akarják átmosni a kisemberek agyát! (lásd buta külföldiek belepofáznak a belügyeinkbe)

2011. márc. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
Ha az igazat lehetne látni-hallani-olvasni a médiában, akkor valószinűleg már rég kiirtottuk volna "azt a bizonyos kisebbséget". Ami miatt a "nyugati civilizáció" nyilván elítélné a "rasszista" magyarokat, ami gazdaságilag nem tenne jót. Persze a mostani helyzet se jobb...
2011. márc. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
21%
Mert van aki nem egy összefüggő, hatalmas tömbként kezeli " a kisebbségieket", hanem egyénekben gondolkozik, és elfogadhatatlannak tartja a kollektív bűnösséget.
2011. márc. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

"és elfogadhatatlannak tartja a kollektív bűnösséget."

Az a baj, hogy ugyanazok az egyéni bűnösségnél is enyhítő körülménynek veszik a kisebbségi mivoltot. De rendben: minden gyilkost, legyen az kisebbségi vagy nem kisebbségi azonnal kivégezni. Nem 5-10 évekre börtönbe csukni, hogy kijöjjön és semmi sem változzon.

2011. márc. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

"Kinek és mi haszna van abból, hogy védik azokat (és itt most nem a tisztességes személyekre gondolok közülük), akik idős embereket fosztanak ki, fát lopnak és ok nélkül emberekre támadnak az utcán?"

Nem a bűnözőket védem, hanem az ártatlanokat, ha te így kijelented, hogy mindegyik bűnöző stb.,akkor már rasszistának tartod magad? ugye hogy nem?

na ez egy ilyen kérdés...

2011. márc. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Látom a primtív hőzöngés itt a menő -.- menjéééa csába, különbenis Józsi há hozz még egy sört, mer ma megtehetjük, broáf!
2011. márc. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

még szép hogy a cigányok követik el a legtöbb bűncselekményt,elég bemenni egy börtönbe,unokatesóm ott dolgozik,mondja hogy magyar alig akad,szinte mindegyik cigány,és még nincs cigánybűnözés,ahha,akkor csak úgy poénból zárják be őket gondolom...

na mind1,a sitten is csak hízlalják őket az adófizetők pénzén meg gyúrnak,ez aztán a kemény büntetés,elvinném őket dolgoztatni meg kenyeret vizet adni nekik naponta 2-szer,ha meg hőzöng akkor megvonni tőle,ennyi

2011. márc. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Még hogy nincs cigó bűnözés?!Nincs a nagy lóf@szt!

Én se értem miért kell őket védeni.Külföld meg ha ennyire minket tart ellenszenvesnek jöjjön vigye magával mind!Még ő fizetne,hogy visszavegyük őket.

Aki meg ténylegesen ennyire védi őket az jöjjön el XXI kerben és nézze meg,hogy a rendőr komolyan este engem nézett ki a környékről mert fehér Nő létemre mertem menni este az utcán.De nem mindha az embernek olyan sok választása lenne ha későn végez a melóval és busz meg nincs.


Rendesen engem néztek ki a sünök!Én meg néztem mint a hülye gyerek.


20/N

2011. márc. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!